Broker Consulting

Rozhovor s franšízantem Janem Hlinovským

Příležitost01. 04. 2022

Bývalý kapitán české volejbalové reprezentace Jan Hlinovský se před lety rozhodl pověsit sportovní dráhu na příslovečný hřebík a začít novou kariéru ve zcela jiném oboru. Ač jeho začátky ve finančním poradenství nebyly jednoduché, úspěch se po čase dostavil. Obchod a sport totiž nejsou tak odlišné, jak se může zdát. Obojí vyžaduje disciplínu a vytrvalost, jak říká dnešní majitel franšízové pobočky OK POINT v Chomutově.

Na své pobočce klientům radíte s finančními a realitními záležitostmi. Původně jste se ale pohyboval v úplně jiném oboru, je to tak?

Ano, máte pravdu. Můj život byl původně zcela propojený s volejbalem. Strávil jsem mnoho let jako člen české reprezentace, poté i jako její kapitán. Náš trenér Miroslav Malán byl z Dukly Liberec a mne a mého spoluhráče a kamaráda Luboše Smrčinu si pak „přetáhl“ do Liberce, kde jsem nakonec svou volejbalovou kariéru v roce 2009 uzavřel.

Co vás přimělo vstoupit po zkušenostech ze světa sportu do oblasti finančního zprostředkování? A jaké byly vaše pracovní začátky?

Po mém odchodu z profesionálního volejbalu jsme se s přítelkyní rozhodli, že chceme bydlet spolu. Tehdy bydlela v Jirkově u Chomutova a já v Liberci. Nabídl jsem jí, že pokud se přestěhuje za mnou, najdu si práci mimo oblast sportu a finančně se o nás dobře postarám. Absolvoval jsem asi pět pohovorů v různých firmách, na ten šestý jsem dorazil do Broker Consulting, protože mě velmi zaujal jejich inzerát na pozici manažera obchodního týmu. O finanční oblasti, kterou se firma zabývá, jsem toho upřímně příliš mnoho nevěděl, ale bral jsem to jako výzvu a něco, v čem chci uspět stejně jako ve sportu. Už během pohovoru jsem pochopil, že finanční poradenství je služba, která lidem skutečně dokáže pomoci. Proto jsem rozhodl, že se této oblasti chci naplno věnovat.

Po absolvování několikastupňového vzdělávacího procesu jsem získal potřebné odborné znalosti a obchodní dovednosti, a poté složil certifikační zkoušky nutné pro svoji práci. Mé obchodní začátky ale nebyly nijak úžasné, měl jsem docela problém s autoritami a myslel jsem si, že jsem nejchytřejší na světě. Když to zpětně hodnotím, nejsem si jistý, zda bych tehdy chtěl sám sebe do týmu (smích). Začal jsem ale pilovat komunikační dovednosti po telefonu – v těch jsem nebyl moc silný, a díky tomu získal větší pokoru. Začal jsem se důsledně řídit radami kolegů a mentorů, více používat svou naučenou sportovní disciplínu a také pracovat na svém osobním rozvoji. Naštěstí se brzy dostavily první úspěchy. Poměrně rychle jsem se pak vypracoval až na pozici oblastního ředitele.

Mezitím jsme se s partnerkou vzali, narodily se nám děti a přestěhovali jsme se zpět do Chomutova, abychom měli všechny příbuzné blíže. V té době jsem část kolegů ze svého týmu nechal pracovat z Liberce, jiní kolegové zase pracovali z Prahy. V Chomutově jsme měli firemní kancelář, kde jsme s klienty řešili finanční plánování. Chtěl jsem ale naše služby posunout na ještě vyšší úroveň, a tak jsem v roce 2017 otevřel franšízovou pobočku OK POINT v Chomutově, kde dosud žádná nebyla.

Proč jste se rozhodl přesedlat na franšízový typ podnikání? A v čem vidíte rozdíl mezi podnikáním v rámci firemní sítě a v rámci franšízové sítě?

Vlastně jsem tak úplně nepřesedlal. Pořád s kolegy děláme to co předtím, i když je pravda, že v některých aspektech je to jiné. Jsem pořád samostatný podnikatel, ale díky zázemí a osvědčenému systému franšízora, tedy Broker Consulting, nejsem na to podnikání sám. Franšíza mi umožňuje ponechat si dostatečnou volnost a dosáhnout i vyšších výdělků, navíc můžu využívat podporu odborníků ze strany Broker Consulting i jeho zavedené know-how. Také se mi hodně líbí, že tu mezi námi franšízanty funguje skvělá spolupráce a sdílení zkušeností z praxe. Koncept OK POINT je to nejlepší, co pro klienty máme. Každá pobočka jim nabízí nejen špičkový servis různých specialistů, pokud jde o finanční, bankovní a realitní záležitosti, ale i velice příjemné a útulné prostředí. O tom vypovídají i reakce mých vlastních klientů.

Vnímáte nějaké paralely mezi profesionálním sportem a podnikáním ve finančním a realitním oboru? Pomohl vám sport i v byznysu?

(Smích) Myslím, že paralely jsou při tomto srovnání úplně ve všem! Na počátku je skvělé mít talent, ale ten se později dost upozadí, protože ho „přebije“ úsilí, pravidelnost, píle a vytrvalost. Nemůžete se dlouho radovat z vítězství, jestliže jste předtím mnohokrát nezakusil prohru. Na druhou stranu, pokud jste disciplinovaný, milujete to, co děláte, a víte, jaký to má smysl, navíc máte silné zázemí doma i v práci, můžete se dostat až na špičku mezi ty nejlepší. V tom jsou profesionální sport i byznys naprosto stejné.

Jak velký je váš tým na pobočce a jak máte mezi sebou rozdělené úkoly?

V tuto chvíli jsme na pobočce čtyři. Já zajišťuji celkový provoz po obchodní stránce, další dvě kolegyně pomáhají klientům s finančními a bankovními záležitostmi, náš realitní koncipient řeší veškeré realitní obchody a naše milá asistentka se stará o kompletní zázemí pobočky. Jsem moc rád za takový tým, všichni jsou disciplinovaní a vědí, jak odvádět co nejlepší výsledky. Jsme přátelé i mimo práci, takže spolu trávíme hodně času i ve svém volném čase.

Plánujete nějaké rozšíření týmu?

Ano, právě teď rozšiřuji OK POINT o čtyři další pozice. Dva nové parťáky už „přivedli“ mí kolegové a zbylé dva vybírám prostřednictvím personálních agentur.

Předpokládám, že nadšení pro sport vás dosud neopustilo. Stíháte se mu věnovat i při své náročné práci?

Musím přiznat, že volejbalu se už věnuji jen okrajově, ale snad se to v budoucnu zlepší. Občas si ale zahraji hokej, ten mě taky baví. Snažím se alespoň běhat a chodit do posilovny, což považuji za důležité, aby se člověk trochu udržoval ve formě a zároveň si vyčistil hlavu od každodenních starostí.

Rozhovor vyšel v deníku Mladá Fronta DNES 24. března 2022

Další příspěvky na téma Příležitost

Rozhovor s franšízantem Jakubem Urbanem

Období vysokých nákladů a velkého tlaku na rozpočty pociťuje v současnosti mnoho českých domácností. Nejen proto jsou nyní více než kdy předtím potřebné služby finančních konzultantů, ti mohou klientům poradit s nastavením domácích rozpočtů nebo jim pomohou ochránit naspořené peníze. Pověstné utahování opasků má totiž své limity a je potřeba myslet i na budoucí cíle a přání. Navíc péče řádného hospodáře se společně se silným partnerem v zádech realizuje mnohem snáz. Konkrétní kroky, s nimiž pomáhá klientům, přiblížil v rozhovoru úspěšný franšízant Jakub Urban.

Příležitost27. 10. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Lukášem Kubíkem

Cílem každého konzultanta je, že si o jeho službách budou lidé sami vyprávět, říká úspěšný franšízant Lukáš Kubík a provozovatel dvou OK POINTů.

Příležitost07. 10. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Richardem Haidlmayerem

Hlavní není vydělat co nejvíc, ale umětse svými příjmy správně hospodařit,říká úspěšný franšízant Richard Haidlmayer.

Příležitost07. 10. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízanty Soňou a Radkem Husákovými

Soňa a Radek Husákovi spolu fungují nejen v jedné domácnosti, ale i na půdě jejich OK POINTu. Franšíza pro ně byla spojením praktického s vytouženým. Původní profese pověsili na pomyslný hřebík a vydali se spolu vstříc novému businessovému dobrodružství. Baví je propojení oblastí, ve kterých se každý z nich profesně realizuje, kde mají zároveň možnost pomoci klientům s řešením jejich finančních a realitních záležitostí.

Příležitost08. 07. 2022
Zobrazit více

Rozhovor se franšízantem Janem Diartem

Jan Diart ušel ve své kariéře velký kus cesty. Okusil, jaké je to být zaměstnancem i zaměstnavatelem. O tom, že ta druhá pozice mu sedne mnohem více, svědčí jeho úspěšná franšízová pobočka OK POINT v Českých Budějovicích, kde se svým týmem pomáhá klientům s finančními, bankovními a realitními záležitostmi. Nabízíme vám jeho inspirativní příběh.

Příležitost05. 05. 2022
Zobrazit více

Broker Consulting je silným partnerem pro své zaměstnance i klienty

V práci stráví průměrný Čech 80 tisíc hodin svého života. Proto by měl člověk dělat to, co ho naplňuje a dává mu smysl. I z hlediska odměny a kariéry. Z průzkumu Centra pro veřejné mínění vyplývá, že 69 % Čechů je se svou prací více či méně spokojeno. Zbývajících 31 % je vyloženě nespokojeno. Hledat novou pracovní příležitost může mnohdy být velkou životní výzvou. A nezáleží vlastně ani na tom, zda se jedná o úplně první práci v životě, o rozhodnutí změnit obor, nebo jen o lehký posun v rámci stejného pole působnosti.

Broker Consulting27. 04. 2022
Zobrazit více

Finanční plán vám pomůže udržet peníze pod kontrolou a mít jich dostatek i ve stáří

Oblíbený lifestylový magazín Žena.cz přinesl rozhovor s hlavním analytikem Broker Consulting Martinem Novákem. Tématem bylo finanční plánování, které je samotnou podstatou naší služby klientům. Nabízíme vám zde přepis celého rozhovoru.

Finanční plán22. 04. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Tomášem Bartschem

Tomáš Bartsch strávil mnoho let v obchodu a cestovním ruchu. Přesto se rozhodl změnit obor podnikání a otevřít si franšízovou pobočku nabízející klientům finanční a realitní služby. O tom, jak se mu podařilo získat klienty v nových oblastech, navíc v době první covidové vlny, a kdo mu byl největší oporou, se rozpovídal v následujícím rozhovoru.

Příležitost28. 02. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Lukášem Kubíkem

Majitel franšízových poboček OK POINT v Ostravě a Olomouci Lukáš Kubík se svým týmem pomáhá klientům řešit finanční, realitní a bankovní záležitosti. Jak zvládá ukočírovat provoz poboček ve dvou různých městech?

Příležitost21. 12. 2021
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantkou Anetou Kubrtovou

Aneta Kubrtová spojila svou kariéru a posléze i osobní život s Broker Consulting. Díky svému odhodlání, píli a houževnatosti se vypracovala ze studentské brigády až na úspěšnou ředitelku pobočky OK POINT v Liberci. O tom, jak vzpomíná na své začátky nebo jak se jí spolupracuje s manželem, se rozpovídala v následujícím rozhovoru.

Příležitost10. 09. 2021
Zobrazit více

Zvolte si kariéru, která vás bude skutečně naplňovat

Během života strávíme v práci přibližně 80 000 hodin. Výběr kariéry tak má na náš život obrovský vliv. Díky dobře zvolené profesi budeme spokojení, respektovaní i zajištění, zatímco v opačném případě to může být přesně naopak. Zvolte si kariéru, která vás skutečně naplní. Ať už vaše cesta teprve začíná, nebo jste na rozcestí a hledáte správný směr, v Broker Consulting najdete práci, která dává smysl, radost i finanční nezávislost.

Příležitost13. 08. 2021
Zobrazit více

Nudné a omezující zaměstnání? Pověste ho na hřebík a nastartujte kariéru franšízanta. Budeme vaší oporou

Podle nedávného průzkumu, který provedla personální agentura Randstad, narůstá po koronavirové pandemii chuť Čechů změnit práci. Během letošního jara se počet lidí, kteří hledají lepší nebo zajímavější pracovní příležitosti, zvýšil zhruba o čtvrtinu. 11 % zaměstnanců k tomu vede touha po změně. Obzvlášť ti ve velkých firmách často zažívají situaci, kdy poté, co dosáhnou určité kariérní mety, začnou pociťovat, že už nenacházejí nadšení z práce. Zároveň jim ubývá možností, jak se dál rozvíjet. Zkrátka potřebují profesní změnu. Řada z nich uvažuje o podnikání, ale přechod do samostatného byznysu považují za příliš velký skok. Spíše by upřednostnili od každého kousek – svobodu a současně systém. Patříte mezi takové zaměstnance i vy nebo někdo ve vašem okolí?

Příležitost30. 06. 2021
Zobrazit více
5 min

OK POINT – rozhovor s ředitelkou obchodního místa Markétou Francovou

Před téměř dvěma lety se Markéta Francová stala ředitelkou pobočky OK POINT v Kladně. Na své rozhodnutí nedá dopustit, protože při řízení pobočky využívá své zkušenosti s vedením lidí z nadnárodní společnosti, kde dříve působila, ale i ze studia Vysoké školy ekonomické.

Příležitost11. 01. 2021
Zobrazit více
5 min

Rozhovor s franšízanty Soňou a Radkem Husákovými

Příběh manželů Husákových, kteří se po letech v zaměstnaneckém poměru stali podnikateli, není takovou raritou, jak by se mohlo zdát. Podobnou změnu zvažuje 41 procent současných zaměstnanců, 5 procent to má dokonce už v plánu. Důvodem zvažování startu podnikání je nejčastěji potřeba nezávislosti a větší svobody, uvádí téměř každý druhý zaměstnanec, který o změně přemýšlí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos. Nechte se inspirovat příběhy našich úspěšných franšízantů.

Příležitost11. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Kariéra, na kterou nemusíte čekat

Jste student nebo absolvent a chcete od práce víc, než jen kopírování papírů v korporátu? U nás na kariéru čekat nemusíte. Díky osobnímu garantovi a kvalitnímu systému zapracování se u nás vše rychle naučíte. Od prvního dne tak můžete aspirovat na vyšší pozice, protože kariéru si u nás řídíte sami.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více

Finance a reality lákají, s Broker Consulting nově spolupracuje téměř tisíc lidí

Koronavirová pandemie proměnila trh práce, masivní zájem je nyní o obory, které i v tomto období dokáží fungovat bez omezení provozu a udržují si stabilitu či dokonce vykazují růst. Právě jedním z takových oborů jsou finance a reality. Od ledna do konce října našlo ve společnosti Broker Consulting, která oba obory propojuje, nové uplatnění 993 lidí. Průměrný měsíční nárůst nových spolupracovníků a pracovníků v zaměstnaneckých poměrech, kteří ve společnosti aktuálně stále pracují, byl zhruba 99. Statistika nezahrnuje pracovníky, se kterými byl úvazek ukončen.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Skvělá kariéra a šťastná rodina? Jde to!

Toužíte po kariéře, ale bojíte se, že nebudete mít čas na svou rodinu? U nás nemusíte rodinu a děti odsouvat na druhou kolej abyste byla úspěšná. Naše konzultantky to vědí. Asi i proto je v Broker Consulting více žen, než mužů. Zkuste změnu, s námi to jde.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více

Ženy podnikají, protože chtějí svobodu a flexibilitu

V českém podnikatelském prostředí podniká stále více žen. Dle Českého statistického úřadu jich za posledních deset let přibylo 43 tisíc, zatímco mužů podnikatelů naopak ubylo. A proč ženy čím dál častěji vstupují do podnikatelského světa?

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Podnikání s franšízou OK POINT

Přemýšlíte o pracovní změně a rádi byste rozjeli něco svého? Koukněte se na naše nové video, třeba to pro vás bude ten správný impuls…

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Nastal čas na pracovní změnu? Tohle vám nabízí Broker Consulting

Dlouhou dobu pracujete v korporátu a dospěli jste do bodu, že potřebujete změnu? Nebo jen toužíte po nové výzvě a chcete nastartovat kariéru, kde budete mít stabilní a jistý příjem? Podívejte se, jak to chodí u nás v Broker Consulting. Zkuste změnu a dopracujte se s námi k nadhledu.

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.