Broker Consulting

Rozhovor s franšízantem Jakubem Urbanem

Příležitost27. 10. 2022

Období vysokých nákladů a velkého tlaku na rozpočty pociťuje v současnosti mnoho českých domácností. Nejen proto jsou nyní více než kdy předtím potřebné služby finančních konzultantů, ti mohou klientům poradit s nastavením domácích rozpočtů nebo jim pomohou ochránit naspořené peníze. Pověstné utahování opasků má totiž své limity a je potřeba myslet i na budoucí cíle a přání. Navíc péče řádného hospodáře se společně se silným partnerem v zádech realizuje mnohem snáz. Konkrétní kroky, s nimiž pomáhá klientům, přiblížil v rozhovoru úspěšný franšízant Jakub Urban.

OK POINT jste otevíral už v roce 2016. Co Vás vedlo k rozhodnutí provozovat vlastní franšízovou pobočku?

Ve financích jsem se ještě před OK POINTem pohyboval delší dobu, právě proto si myslím, že dokážu nyní ocenit všechny výhody, které nabízí. Být blíže klientům byl totiž od začátku můj hlavní cíl, a to se mi díky denní komunikaci s klienty na pobočce úspěšně daří. Když přišla možnost vlastního byznysu pod hlavičkou OK POINT, neváhal jsem. Šlo o zásadní posun a příležitost, za něž jsem rád, že jsem je využil.

Proč jste zvolil k podnikání právě franšízu OK POINT? V čem vidíte její největší výhody?

Zásadním faktorem bylo určitě spojení financí a realit, na kterém stojí komplexní péče, jíž můžeme klientům díky tomu zajistit. Poté je to zcela jistě koncept dlouhodobého servisu, jež u klientů OK POINT buduje. Individuální přístup společně s celoživotní a prvotřídní péčí o potřeby a přání klientů, to jsou hlavní přednosti a zároveň i výhody, které můžeme zprostředkovávat v každé době a za jakékoli ekonomické situace. Možnosti OK POINTu jsou navíc ukotvené a opřené o zázemí velmi stabilního a silného franšízora, a to byl pro mě, přiznám se, jeden ze zásadních důvodů pro vstup do podnikání v OK POINTU. 

Jak se Vám daří spolupráce s franšízorem?

Spolupráci s franšízorem vnímám jako vzájemnou synergii. Ze strany Broker Consulting, zřizovatele OK POINTu, je podpoře franšízantům věnována velká pozornost. Mimo zavádění inovací, které Vás neustále posouvají vpřed, je centrálou garantovaná celková podpora a všestranné zázemí. Navíc silného partnera za zády svého podnikání vnímám v současné době jako výhodu k nezaplacení. Opora, které se mi dostává mimo metropoli v Opavě, kde sídlí moje pobočka, je jen třešnička na dortu.

Jak klienti vnímají fungování Vašeho OK POINTU?

Velká část klientů na pobočce bývá překvapena naším komplexním přístupem a tím, s čím vším jim můžeme pomoct. Pokud jsou v naší péči, tak už nemusí obíhat různé instituce, aby vyřešili finanční, bankovní nebo realitní záležitosti. V OK POINTu si vyřeší vše pod jednou střechou a ušetří tím velké množství času.

Obrací se na Vás klienti kvůli rostoucí inflaci? Na co jim radíte, aby se při plánování svých rozpočtů zaměřili?

Ano, klienti se na nás kvůli celkovému zdražování obracejí často. Standardně s nimi probíráme nejprve rozložení jejich domácích financí, respektive to, jak mají nastavené příjmy a výdaje. Poté následují doporučení, jak finanční situaci komplexně zlepšit, aktuálně s klienty frekventovaně rozebíráme omezení zbytných výdajů a  vytvoření rezerv. Také stále častěji řešíme možnosti zhodnocení úspor klientů a zejména to, jak a čím si do rozpočtu mohou přilepšit. Běžně se nyní zabýváme i možnostmi uložení peněž v investicích.

O jaké služby mají konkrétně klienti největší zájem? Zaznamenáváte u nich změny v preferencích?

Momentálně spatřuji, že mají klienti větší ambici ochraňovat své peníze před inflací. Zároveň se obecně zvýšila poptávka po možnostech zhodnocování úspor. S tím souvisí, že mají někdy ambici hledat „rychlá řešení“ ve formě okamžitého a vysokého výnosu, tady se na ně snažíme velmi apelovat, aby situaci nepodcenili a nevyužili nabídky podvodné investice nebo zbytečně nepodstupovali velká rizika. Celková likvidita je pro klienta nyní důležitější než kdy jindy.

Klientům, kteří nemají velké finanční rezervy, současně radíme, aby se zamysleli nad svým měsíčním rozpočtem a nad možnostmi zvýšení jejich příjmů. Utahování opasků má totiž své limity, a nemusí vždy a každému k překlenutí období zvýšení nákladů na domácnost stačit. Je proto nutné, připravit se i na jiná řešení, jak situaci zvládnout a mít měsíční rozpočet v kladných číslech.

Projekt OK POINT byl nedávno oceněný za podporu franšízantům a zároveň získal druhé sto v soutěži Franchisor roku, vnímáte tento úspěch i jako ocenění své práce na pobočkách?

Ocenění ve Franchise roku vnímám především jako pochvalu pro Broker Consulting. Z mého pohledu je politika, kterou společnost razí směrem ven i dovnitř velmi podstatná a jsem vděčný, že mohu být součástí firmy, která neusíná na vavřínech a neustále se posouvá dopředu. Na druhou stranu to pro mě znamená větší odpovědnost, že i svým dílem přispívám v rámci celku. Proto je důležité se držet základních principů  být pracovitý, vytrvalý, otevřený novým příležitostem a mít obchodního ducha. Poté Vy i Vaše podnikání může rok od roku vzkvétat.

Prozradíte na závěr, jak trávíte volný čas? Umíte si dopřát prostor pro odpočinek?

V poslední době s rodinou rádi cestujeme, tak trávím volný čas nejraději. Vedle toho se rád odreagovávám při sportu nebo hraním her. Ale přiznám se, že najít si volnou chvilku na nějaké volnočasové aktivity je čím dál tím těžší. S manželkou sdílíme harmonogram, který nám ale občas umožní uniknout z každodenní pracovní reality.

Rozhovor vyšel v deníku Mladá fronta DNES 27. čtvrtek 2022.

Další příspěvky na téma Příležitost

Rozhovor s franšízantem Lukášem Kubíkem

Cílem každého konzultanta je, že si o jeho službách budou lidé sami vyprávět, říká úspěšný franšízant Lukáš Kubík a provozovatel dvou OK POINTů.

Příležitost07. 10. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Richardem Haidlmayerem

Hlavní není vydělat co nejvíc, ale umětse svými příjmy správně hospodařit,říká úspěšný franšízant Richard Haidlmayer.

Příležitost07. 10. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízanty Soňou a Radkem Husákovými

Soňa a Radek Husákovi spolu fungují nejen v jedné domácnosti, ale i na půdě jejich OK POINTu. Franšíza pro ně byla spojením praktického s vytouženým. Původní profese pověsili na pomyslný hřebík a vydali se spolu vstříc novému businessovému dobrodružství. Baví je propojení oblastí, ve kterých se každý z nich profesně realizuje, kde mají zároveň možnost pomoci klientům s řešením jejich finančních a realitních záležitostí.

Příležitost08. 07. 2022
Zobrazit více

Rozhovor se franšízantem Janem Diartem

Jan Diart ušel ve své kariéře velký kus cesty. Okusil, jaké je to být zaměstnancem i zaměstnavatelem. O tom, že ta druhá pozice mu sedne mnohem více, svědčí jeho úspěšná franšízová pobočka OK POINT v Českých Budějovicích, kde se svým týmem pomáhá klientům s finančními, bankovními a realitními záležitostmi. Nabízíme vám jeho inspirativní příběh.

Příležitost05. 05. 2022
Zobrazit více

Broker Consulting je silným partnerem pro své zaměstnance i klienty

V práci stráví průměrný Čech 80 tisíc hodin svého života. Proto by měl člověk dělat to, co ho naplňuje a dává mu smysl. I z hlediska odměny a kariéry. Z průzkumu Centra pro veřejné mínění vyplývá, že 69 % Čechů je se svou prací více či méně spokojeno. Zbývajících 31 % je vyloženě nespokojeno. Hledat novou pracovní příležitost může mnohdy být velkou životní výzvou. A nezáleží vlastně ani na tom, zda se jedná o úplně první práci v životě, o rozhodnutí změnit obor, nebo jen o lehký posun v rámci stejného pole působnosti.

Broker Consulting27. 04. 2022
Zobrazit více

Finanční plán vám pomůže udržet peníze pod kontrolou a mít jich dostatek i ve stáří

Oblíbený lifestylový magazín Žena.cz přinesl rozhovor s hlavním analytikem Broker Consulting Martinem Novákem. Tématem bylo finanční plánování, které je samotnou podstatou naší služby klientům. Nabízíme vám zde přepis celého rozhovoru.

Finanční plán22. 04. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Janem Hlinovským

Bývalý kapitán české volejbalové reprezentace Jan Hlinovský se před lety rozhodl pověsit sportovní dráhu na příslovečný hřebík a začít novou kariéru ve zcela jiném oboru. Ač jeho začátky ve finančním poradenství nebyly jednoduché, úspěch se po čase dostavil. Obchod a sport totiž nejsou tak odlišné, jak se může zdát. Obojí vyžaduje disciplínu a vytrvalost, jak říká dnešní majitel franšízové pobočky OK POINT v Chomutově.

Příležitost01. 04. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Tomášem Bartschem

Tomáš Bartsch strávil mnoho let v obchodu a cestovním ruchu. Přesto se rozhodl změnit obor podnikání a otevřít si franšízovou pobočku nabízející klientům finanční a realitní služby. O tom, jak se mu podařilo získat klienty v nových oblastech, navíc v době první covidové vlny, a kdo mu byl největší oporou, se rozpovídal v následujícím rozhovoru.

Příležitost28. 02. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Lukášem Kubíkem

Majitel franšízových poboček OK POINT v Ostravě a Olomouci Lukáš Kubík se svým týmem pomáhá klientům řešit finanční, realitní a bankovní záležitosti. Jak zvládá ukočírovat provoz poboček ve dvou různých městech?

Příležitost21. 12. 2021
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantkou Anetou Kubrtovou

Aneta Kubrtová spojila svou kariéru a posléze i osobní život s Broker Consulting. Díky svému odhodlání, píli a houževnatosti se vypracovala ze studentské brigády až na úspěšnou ředitelku pobočky OK POINT v Liberci. O tom, jak vzpomíná na své začátky nebo jak se jí spolupracuje s manželem, se rozpovídala v následujícím rozhovoru.

Příležitost10. 09. 2021
Zobrazit více

Zvolte si kariéru, která vás bude skutečně naplňovat

Během života strávíme v práci přibližně 80 000 hodin. Výběr kariéry tak má na náš život obrovský vliv. Díky dobře zvolené profesi budeme spokojení, respektovaní i zajištění, zatímco v opačném případě to může být přesně naopak. Zvolte si kariéru, která vás skutečně naplní. Ať už vaše cesta teprve začíná, nebo jste na rozcestí a hledáte správný směr, v Broker Consulting najdete práci, která dává smysl, radost i finanční nezávislost.

Příležitost13. 08. 2021
Zobrazit více

Nudné a omezující zaměstnání? Pověste ho na hřebík a nastartujte kariéru franšízanta. Budeme vaší oporou

Podle nedávného průzkumu, který provedla personální agentura Randstad, narůstá po koronavirové pandemii chuť Čechů změnit práci. Během letošního jara se počet lidí, kteří hledají lepší nebo zajímavější pracovní příležitosti, zvýšil zhruba o čtvrtinu. 11 % zaměstnanců k tomu vede touha po změně. Obzvlášť ti ve velkých firmách často zažívají situaci, kdy poté, co dosáhnou určité kariérní mety, začnou pociťovat, že už nenacházejí nadšení z práce. Zároveň jim ubývá možností, jak se dál rozvíjet. Zkrátka potřebují profesní změnu. Řada z nich uvažuje o podnikání, ale přechod do samostatného byznysu považují za příliš velký skok. Spíše by upřednostnili od každého kousek – svobodu a současně systém. Patříte mezi takové zaměstnance i vy nebo někdo ve vašem okolí?

Příležitost30. 06. 2021
Zobrazit více
5 min

OK POINT – rozhovor s ředitelkou obchodního místa Markétou Francovou

Před téměř dvěma lety se Markéta Francová stala ředitelkou pobočky OK POINT v Kladně. Na své rozhodnutí nedá dopustit, protože při řízení pobočky využívá své zkušenosti s vedením lidí z nadnárodní společnosti, kde dříve působila, ale i ze studia Vysoké školy ekonomické.

Příležitost11. 01. 2021
Zobrazit více
5 min

Rozhovor s franšízanty Soňou a Radkem Husákovými

Příběh manželů Husákových, kteří se po letech v zaměstnaneckém poměru stali podnikateli, není takovou raritou, jak by se mohlo zdát. Podobnou změnu zvažuje 41 procent současných zaměstnanců, 5 procent to má dokonce už v plánu. Důvodem zvažování startu podnikání je nejčastěji potřeba nezávislosti a větší svobody, uvádí téměř každý druhý zaměstnanec, který o změně přemýšlí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos. Nechte se inspirovat příběhy našich úspěšných franšízantů.

Příležitost11. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Kariéra, na kterou nemusíte čekat

Jste student nebo absolvent a chcete od práce víc, než jen kopírování papírů v korporátu? U nás na kariéru čekat nemusíte. Díky osobnímu garantovi a kvalitnímu systému zapracování se u nás vše rychle naučíte. Od prvního dne tak můžete aspirovat na vyšší pozice, protože kariéru si u nás řídíte sami.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více

Finance a reality lákají, s Broker Consulting nově spolupracuje téměř tisíc lidí

Koronavirová pandemie proměnila trh práce, masivní zájem je nyní o obory, které i v tomto období dokáží fungovat bez omezení provozu a udržují si stabilitu či dokonce vykazují růst. Právě jedním z takových oborů jsou finance a reality. Od ledna do konce října našlo ve společnosti Broker Consulting, která oba obory propojuje, nové uplatnění 993 lidí. Průměrný měsíční nárůst nových spolupracovníků a pracovníků v zaměstnaneckých poměrech, kteří ve společnosti aktuálně stále pracují, byl zhruba 99. Statistika nezahrnuje pracovníky, se kterými byl úvazek ukončen.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Skvělá kariéra a šťastná rodina? Jde to!

Toužíte po kariéře, ale bojíte se, že nebudete mít čas na svou rodinu? U nás nemusíte rodinu a děti odsouvat na druhou kolej abyste byla úspěšná. Naše konzultantky to vědí. Asi i proto je v Broker Consulting více žen, než mužů. Zkuste změnu, s námi to jde.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více

Ženy podnikají, protože chtějí svobodu a flexibilitu

V českém podnikatelském prostředí podniká stále více žen. Dle Českého statistického úřadu jich za posledních deset let přibylo 43 tisíc, zatímco mužů podnikatelů naopak ubylo. A proč ženy čím dál častěji vstupují do podnikatelského světa?

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Podnikání s franšízou OK POINT

Přemýšlíte o pracovní změně a rádi byste rozjeli něco svého? Koukněte se na naše nové video, třeba to pro vás bude ten správný impuls…

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Nastal čas na pracovní změnu? Tohle vám nabízí Broker Consulting

Dlouhou dobu pracujete v korporátu a dospěli jste do bodu, že potřebujete změnu? Nebo jen toužíte po nové výzvě a chcete nastartovat kariéru, kde budete mít stabilní a jistý příjem? Podívejte se, jak to chodí u nás v Broker Consulting. Zkuste změnu a dopracujte se s námi k nadhledu.

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.