Broker Consulting

Rozhovor se franšízantem Janem Diartem

Příležitost05. 05. 2022

Jan Diart ušel ve své kariéře velký kus cesty. Okusil, jaké je to být zaměstnancem i zaměstnavatelem. O tom, že ta druhá pozice mu sedne mnohem více, svědčí jeho úspěšná franšízová pobočka OK POINT v Českých Budějovicích, kde se svým týmem pomáhá klientům s finančními, bankovními a realitními záležitostmi. Nabízíme vám jeho inspirativní příběh.

Vzpomínáte si na to, kdy se ve vás zrodil nápad mít vlastní franšízovou pobočku?

Na to si vzpomínám dost přesně. K franšízovému podnikání jsem se dopracoval postupně. Původně jsem byl totiž zaměstnaný jako výkonný ředitel v jedné významné nábytkářské firmě. V roce 2011 jsem ale o toto zaměstnání přišel a začal přemýšlet co dál. Měl jsem tehdy osobního finančního konzultanta ze společnosti Broker Consulting, pod kterou právě síť franšízových poboček spadá. Z jeho strany přišel nápad, že bych se mohl také vydat cestou konzultanta a že on by mi s tím pomohl. Jeho nabídky jsem moc rád využil a stali se z nás kolegové. Z nové práce jsem byl nadšený, zakrátko jsem reálně viděl, že být finančním a realitním konzultantem je prospěšná práce, která klientům skutečně pomáhá. Jak jsem postupně získával hlubší znalosti a dovednosti, začal jsem se zajímat o možnosti, jak svoje služby posunout na ještě vyšší úroveň a nabídnout je ještě většímu počtu klientů. A právě proto jsem se rozhodl otevřít si v roce 2018 franšízovou pobočku OK POINT. Velmi mi v tom pomohla jak moje rodina, která mě celou dobu hodně podporovala, tak centrála Broker Consulting, kolegové a spolupracovníci. Dnes vidím, že pustit se do franšízového podnikání byla správná volba.

Získal jste zkušenosti jak z pozice zaměstnance, tak franšízového podnikatele. V čem se podle vás tyto polohy nejvíc liší?

Těch odlišností je pochopitelně mnoho. Dřív jsem měl „nad sebou“ zaměstnavatele, teď jsem zaměstnavatelem já sám. K tomu je zapotřebí získat specifické zkušenosti, znalosti a dovednosti, které v zaměstnaneckém poměru příliš nevyužijete. Jak se říká, nikdo učený z nebe nespadl, takže jsem se v nové roli musel hodně věcí naučit a osvojit si celou řadu procesů. Ne všechno se mi na začátku úplně dařilo, ale díky tomu, že jsem měl v zádech podporu franšízora, tedy Broker Consulting, jsem se vždy z chyb poučil, a mohl se tak poměrně rychle posouvat dále. Navíc mezi franšízanty sítě OK POINT skvěle funguje sdílení know-how a zkušeností, takže jsem měl už od začátku podporu kolegů, kteří měli s řízením pobočky větší zkušenosti. Vedle kolegů mám jako franšízant k dispozici i zázemí centrály společnosti, která pobočkám OK POINT poskytuje podporu odborníků z různých oddělení od právního, realitního, technického, finančního, marketingového až po oddělení komunikace.

Kam se váš OK POINT od svého otevření posunul? Rozrostl se například váš tým na pobočce?

Myslím, že se nám za tu dobu podařilo výrazně zefektivnit a zlepšit proces celkové péče o klienta. To souvisí i s vaší druhou otázkou. Naše pobočka je dnes personálně naprosto stabilní. Všichni členové našeho týmu postupně absolvovali kompletní proces odborného vzdělávání a získali všechny licence ČNB potřebné k profesionálnímu zprostředkování finančních a realitních služeb našim klientům. Přesto jsme každý jiný, což je ale dobře. Někomu více vyhovuje zaměření na realitní služby, jiný se více věnuje pravidelnému servisu klientům, já jsem zase nejvíce zaměřený na investiční služby. Celou naši obchodní agendu máme skvěle podpořenou i naší úžasnou týmovou asistentkou, bez které už bychom si práci na pobočce ani nedokázali představit. Jsme samozřejmě připraveni mezi sebe přijmout další šikovné obchodníky, kteří mají co nabídnout nám i klientům.

A jak se za tu dobu změnily požadavky klientů, se kterými se na vás obracejí?

Řekl bych, že jejich požadavky zůstaly v zásadě stejné. Jen jsou dnes mnohem naléhavější. Například během covidové pandemie jsme s klienty často řešili, jak velkou mají vytvořenou finanční rezervu, pokud ji vůbec mají. Dalším zásadním tématem pak bylo, jestli jsou správně zabezpečeni a zda jejich pojištění kryje rizika související s pandemií. Někteří klienti také v jejím důsledku přišli o práci, takže jsme se soustředili na to, jak jejich novou situaci po finanční stránce zvládnout. Těm šťastnějším klientům naopak koronakrize nabídla investiční příležitosti v podobě propadu na finančních trzích. Požadavky, které oproti minulým letům řešíme nyní častěji, se týkají i pojištění majetku. V souvislosti s loňským tornádem na Moravě, a nyní zejména s rostoucími cenami nemovitostí, stavebních prací a stavebního materiálu ověřujeme našim klientům prakticky na denní bázi nastavení pojistných částek na pojištění nemovitosti. Nezřídka se stává, že původní částky už nedokážou pokrýt případné riziko, a jejich nemovitosti jsou tak podpojištěné.

V současné době pak s klienty asi nevíce diskutujeme o tom, jak ochránit jejich vybudovaný finanční majetek před vysokou inflací. Dalším z aktuálně velkých témat, o kterých se s klienty bavíme, jsou vklady v bankách a jejich pojištění v garančním fondu. Řada lidí si donedávna myslela, že v případě velké banky se nemůže nic zlého stát a jejich úspory jsou v ní v bezpečí. Konflikt na Ukrajině nám všem bohužel ukázal, že tomu tak vždy není.

Dalším palčivým problémem dnešní doby je bydlení. S dubnovým zpřísněním podmínek pro získání hypotéky a prudce rostoucími úrokovými sazbami je dnes stále těžší dosáhnout na nové bydlení. Projevuje se už tato situace také u vašich klientů? Co jim radíte?

Ano, také se už projevuje. V tomto směru jednoznačně doporučuji a kladu důraz na dobré finanční plánování. Leccos se dá stále ještě vymyslet. Základem je udělat si pořádek v rodinných financích a mít zajištěnou určitou rezervu. Tam, kde ale dnes cesta k řešení otázky vlastního bydlení není, je potřeba být cílevědomý a mít hodně trpělivosti, tato situace nebude trvat navždy.

Co je pro vás při jednání s klienty to nejdůležitější?

Na naší pobočce vždy platilo a platit bude, že každý klient je jedinečný, má jiná přání, potřeby, ale i jiné obavy. Někteří klienti přicházejí na náš OK POINT se špatnou zkušeností odjinud a od nás očekávají špičkovou, komplexní a srozumitelnou službu, ať už se jedná o vyřízení hypotéky, prodej nemovitosti nebo zajištění finanční rezervy na stáří. My jim tyto služby dokážeme poskytnout na míru jejich požadavkům, v tom nám pomáhá náš lidský přístup ke každému z nich, ale také sofistikované technologické nástroje, které jim srozumitelně a názorně vysvětlují, jak naše služby fungují. Největší odměnou pak pro nás je, když nás klienti dále doporučují svým blízkým, přátelům či kolegům.

Rozhovor vyšel v deníku Mlada Fronta DNES 21. dubna 2022

Další příspěvky na téma Příležitost

Rozhovor s Markétou Francovou

Franšízantkou, která vede v Praze hned dvě pobočky finanční a realitní franšízy OK POINT, je oblastní ředitelka Jitka Podlisková. S Jitkou jsme hovořili o zkušenostech s jejich fungováním i nabídkou konkrétních služeb.

Příležitost02. 06. 2023
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Lukášem Kubíkem

Lukáš Kubík: Na pobočkách OK POINT propojujeme svět osobních financí, realit a bankovních služebZájem veřejnosti o nemovitosti přetrvává. Letošní výzkum společnosti Broker Consulting potvrdil, že si v příštích pěti letech chce pořídit dům nebo byt až necelá třetina z nás. Nejen o nových realitních nabídkách, ale i finančních službách a celkovém fungování poboček OK POINT v Ostravě a Olomouci, jsme si povídali s Lukášem Kubíkem, oblastním ředitelem Broker Consulting.

Příležitost27. 04. 2023
Zobrazit více

Rozhovor s Jitkou Podliskovou

OK POINT - finanční, bankovními a realitní služby na jednom místěFranšízantkou, která vede v Praze hned dvě pobočky finanční a realitní franšízy OK POINT, je oblastní ředitelka Jitka Podlisková. S Jitkou jsme hovořili o zkušenostech s jejich fungováním i nabídkou konkrétních služeb.

Příležitost23. 02. 2023
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Jakubem Urbanem

Období vysokých nákladů a velkého tlaku na rozpočty pociťuje v současnosti mnoho českých domácností. Nejen proto jsou nyní více než kdy předtím potřebné služby finančních konzultantů, ti mohou klientům poradit s nastavením domácích rozpočtů nebo jim pomohou ochránit naspořené peníze. Pověstné utahování opasků má totiž své limity a je potřeba myslet i na budoucí cíle a přání. Navíc péče řádného hospodáře se společně se silným partnerem v zádech realizuje mnohem snáz. Konkrétní kroky, s nimiž pomáhá klientům, přiblížil v rozhovoru úspěšný franšízant Jakub Urban.

Příležitost27. 10. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Lukášem Kubíkem

Cílem každého konzultanta je, že si o jeho službách budou lidé sami vyprávět, říká úspěšný franšízant Lukáš Kubík a provozovatel dvou OK POINTů.

Příležitost07. 10. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Richardem Haidlmayerem

Hlavní není vydělat co nejvíc, ale umětse svými příjmy správně hospodařit,říká úspěšný franšízant Richard Haidlmayer.

Příležitost07. 10. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízanty Soňou a Radkem Husákovými

Soňa a Radek Husákovi spolu fungují nejen v jedné domácnosti, ale i na půdě jejich OK POINTu. Franšíza pro ně byla spojením praktického s vytouženým. Původní profese pověsili na pomyslný hřebík a vydali se spolu vstříc novému businessovému dobrodružství. Baví je propojení oblastí, ve kterých se každý z nich profesně realizuje, kde mají zároveň možnost pomoci klientům s řešením jejich finančních a realitních záležitostí.

Příležitost08. 07. 2022
Zobrazit více

Broker Consulting je silným partnerem pro své zaměstnance i klienty

V práci stráví průměrný Čech 80 tisíc hodin svého života. Proto by měl člověk dělat to, co ho naplňuje a dává mu smysl. I z hlediska odměny a kariéry. Z průzkumu Centra pro veřejné mínění vyplývá, že 69 % Čechů je se svou prací více či méně spokojeno. Zbývajících 31 % je vyloženě nespokojeno. Hledat novou pracovní příležitost může mnohdy být velkou životní výzvou. A nezáleží vlastně ani na tom, zda se jedná o úplně první práci v životě, o rozhodnutí změnit obor, nebo jen o lehký posun v rámci stejného pole působnosti.

Broker Consulting27. 04. 2022
Zobrazit více

Finanční plán vám pomůže udržet peníze pod kontrolou a mít jich dostatek i ve stáří

Oblíbený lifestylový magazín Žena.cz přinesl rozhovor s hlavním analytikem Broker Consulting Martinem Novákem. Tématem bylo finanční plánování, které je samotnou podstatou naší služby klientům. Nabízíme vám zde přepis celého rozhovoru.

Finanční plán22. 04. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Janem Hlinovským

Bývalý kapitán české volejbalové reprezentace Jan Hlinovský se před lety rozhodl pověsit sportovní dráhu na příslovečný hřebík a začít novou kariéru ve zcela jiném oboru. Ač jeho začátky ve finančním poradenství nebyly jednoduché, úspěch se po čase dostavil. Obchod a sport totiž nejsou tak odlišné, jak se může zdát. Obojí vyžaduje disciplínu a vytrvalost, jak říká dnešní majitel franšízové pobočky OK POINT v Chomutově.

Příležitost01. 04. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Tomášem Bartschem

Tomáš Bartsch strávil mnoho let v obchodu a cestovním ruchu. Přesto se rozhodl změnit obor podnikání a otevřít si franšízovou pobočku nabízející klientům finanční a realitní služby. O tom, jak se mu podařilo získat klienty v nových oblastech, navíc v době první covidové vlny, a kdo mu byl největší oporou, se rozpovídal v následujícím rozhovoru.

Příležitost28. 02. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Lukášem Kubíkem

Majitel franšízových poboček OK POINT v Ostravě a Olomouci Lukáš Kubík se svým týmem pomáhá klientům řešit finanční, realitní a bankovní záležitosti. Jak zvládá ukočírovat provoz poboček ve dvou různých městech?

Příležitost21. 12. 2021
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantkou Anetou Kubrtovou

Aneta Kubrtová spojila svou kariéru a posléze i osobní život s Broker Consulting. Díky svému odhodlání, píli a houževnatosti se vypracovala ze studentské brigády až na úspěšnou ředitelku pobočky OK POINT v Liberci. O tom, jak vzpomíná na své začátky nebo jak se jí spolupracuje s manželem, se rozpovídala v následujícím rozhovoru.

Příležitost10. 09. 2021
Zobrazit více

Zvolte si kariéru, která vás bude skutečně naplňovat

Během života strávíme v práci přibližně 80 000 hodin. Výběr kariéry tak má na náš život obrovský vliv. Díky dobře zvolené profesi budeme spokojení, respektovaní i zajištění, zatímco v opačném případě to může být přesně naopak. Zvolte si kariéru, která vás skutečně naplní. Ať už vaše cesta teprve začíná, nebo jste na rozcestí a hledáte správný směr, v Broker Consulting najdete práci, která dává smysl, radost i finanční nezávislost.

Příležitost13. 08. 2021
Zobrazit více

Nudné a omezující zaměstnání? Pověste ho na hřebík a nastartujte kariéru franšízanta. Budeme vaší oporou

Podle nedávného průzkumu, který provedla personální agentura Randstad, narůstá po koronavirové pandemii chuť Čechů změnit práci. Během letošního jara se počet lidí, kteří hledají lepší nebo zajímavější pracovní příležitosti, zvýšil zhruba o čtvrtinu. 11 % zaměstnanců k tomu vede touha po změně. Obzvlášť ti ve velkých firmách často zažívají situaci, kdy poté, co dosáhnou určité kariérní mety, začnou pociťovat, že už nenacházejí nadšení z práce. Zároveň jim ubývá možností, jak se dál rozvíjet. Zkrátka potřebují profesní změnu. Řada z nich uvažuje o podnikání, ale přechod do samostatného byznysu považují za příliš velký skok. Spíše by upřednostnili od každého kousek – svobodu a současně systém. Patříte mezi takové zaměstnance i vy nebo někdo ve vašem okolí?

Příležitost30. 06. 2021
Zobrazit více
5 min

OK POINT – rozhovor s ředitelkou obchodního místa Markétou Francovou

Před téměř dvěma lety se Markéta Francová stala ředitelkou pobočky OK POINT v Kladně. Na své rozhodnutí nedá dopustit, protože při řízení pobočky využívá své zkušenosti s vedením lidí z nadnárodní společnosti, kde dříve působila, ale i ze studia Vysoké školy ekonomické.

Příležitost11. 01. 2021
Zobrazit více
5 min

Rozhovor s franšízanty Soňou a Radkem Husákovými

Příběh manželů Husákových, kteří se po letech v zaměstnaneckém poměru stali podnikateli, není takovou raritou, jak by se mohlo zdát. Podobnou změnu zvažuje 41 procent současných zaměstnanců, 5 procent to má dokonce už v plánu. Důvodem zvažování startu podnikání je nejčastěji potřeba nezávislosti a větší svobody, uvádí téměř každý druhý zaměstnanec, který o změně přemýšlí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos. Nechte se inspirovat příběhy našich úspěšných franšízantů.

Příležitost11. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Kariéra, na kterou nemusíte čekat

Jste student nebo absolvent a chcete od práce víc, než jen kopírování papírů v korporátu? U nás na kariéru čekat nemusíte. Díky osobnímu garantovi a kvalitnímu systému zapracování se u nás vše rychle naučíte. Od prvního dne tak můžete aspirovat na vyšší pozice, protože kariéru si u nás řídíte sami.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více

Finance a reality lákají, s Broker Consulting nově spolupracuje téměř tisíc lidí

Koronavirová pandemie proměnila trh práce, masivní zájem je nyní o obory, které i v tomto období dokáží fungovat bez omezení provozu a udržují si stabilitu či dokonce vykazují růst. Právě jedním z takových oborů jsou finance a reality. Od ledna do konce října našlo ve společnosti Broker Consulting, která oba obory propojuje, nové uplatnění 993 lidí. Průměrný měsíční nárůst nových spolupracovníků a pracovníků v zaměstnaneckých poměrech, kteří ve společnosti aktuálně stále pracují, byl zhruba 99. Statistika nezahrnuje pracovníky, se kterými byl úvazek ukončen.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Skvělá kariéra a šťastná rodina? Jde to!

Toužíte po kariéře, ale bojíte se, že nebudete mít čas na svou rodinu? U nás nemusíte rodinu a děti odsouvat na druhou kolej abyste byla úspěšná. Naše konzultantky to vědí. Asi i proto je v Broker Consulting více žen, než mužů. Zkuste změnu, s námi to jde.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více

Ženy podnikají, protože chtějí svobodu a flexibilitu

V českém podnikatelském prostředí podniká stále více žen. Dle Českého statistického úřadu jich za posledních deset let přibylo 43 tisíc, zatímco mužů podnikatelů naopak ubylo. A proč ženy čím dál častěji vstupují do podnikatelského světa?

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Podnikání s franšízou OK POINT

Přemýšlíte o pracovní změně a rádi byste rozjeli něco svého? Koukněte se na naše nové video, třeba to pro vás bude ten správný impuls…

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Nastal čas na pracovní změnu? Tohle vám nabízí Broker Consulting

Dlouhou dobu pracujete v korporátu a dospěli jste do bodu, že potřebujete změnu? Nebo jen toužíte po nové výzvě a chcete nastartovat kariéru, kde budete mít stabilní a jistý příjem? Podívejte se, jak to chodí u nás v Broker Consulting. Zkuste změnu a dopracujte se s námi k nadhledu.

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.