Broker Consulting

Rozhovor s franšízanty Soňou a Radkem Husákovými

Příležitost08. 07. 2022

Soňa a Radek Husákovi spolu fungují nejen v jedné domácnosti, ale i na půdě jejich OK POINTu. Franšíza pro ně byla spojením praktického s vytouženým. Původní profese pověsili na pomyslný hřebík a vydali se spolu vstříc novému businessovému dobrodružství. Baví je propojení oblastí, ve kterých se každý z nich profesně realizuje, kde mají zároveň možnost pomoci klientům s řešením jejich finančních a realitních záležitostí.

Co vás přivedlo k finančnímu a realitnímu poradenství?

Navedla nás k tomu změna zaměstnání, kterou jsem řešil na tehdejším působišti. Po určité analýze možností jsme dospěli k rozhodnutí, že poradenství formou podnikání ve franšíze bude to pravé. Shodou okolností jsem se přidala k manželovi, protože projekt OK POINT naskytl perfektní příležitost i pro mě, podnikat jsme poté začali společně. Profesně jsme ale zůstali u svých oborů, já u financí a manželka u realit.

Vlastní pobočku OK POINTu jste spolu otevírali v Brně v roce 2017. Letos tedy slavíte pětileté výročí otevření. Jak jste se o konceptu franšízy dozvěděli a jak vzpomínáte na začátky svého podnikání?

Vlastně jsme se o tomto konceptu dozvěděli úplnou náhodou v době, kdy byl projekt OK POINT na svém začátku. Velmi nás oslovit jeho seriózní business model a možnosti komplexních služeb. Atraktivní pro nás byla i pobočka, která se nám jevila jako příjemné místo k setkávání s klienty. Ale musíme přiznat, že začátky nebyly jednoduché. Museli jsme vytrvat a stavět na počátečním nadšení a prvních kladných referencích. V tomto oboru a typu profese je potřeba si vše odpracovat a všechno se naučit. Zpětně ale hodnotíme, že koncept v mnohém překonal naše původní očekávání.

Původně jste oba začínali jako zaměstnanci, budovali jste v korporátním a státním sektoru poměrně dlouho svou kariéru. Jak moc se Vaše profesní role s vlastním podnikáním změnila?

Změnila se velmi, a to v pozitivním slova smyslu. Jsme páni svého času a můžeme se svobodně rozhodovat. Nemusíme se podřizovat požadavkům vedení, jako tomu bylo při našem předchozím působení. Podle nás je největší přínos pro člověka i jeho okolí, když dělá práci, které rozumí a která ho baví. Podnikání ve vlastním přináší také velké možnosti seberealizace, která je samozřejmě z naší strany také důležitým faktorem při práci.

Proč jste si vybrali zrovna franšízový typ podnikání?

Nemuseli jsme objevovat nic, co už by nebylo známé, a přitom jsme mohli oba pokračovat a rozvíjet se v odborech jako předtím. Výzva pro nás byla, naučit se jednat a chovat podnikatelsky. Hlavní pozornost se navíc upíná ke klientům, a to nám naprosto vyhovuje. V praxi se nám poté spojení oblastí realit a financí velmi osvědčuje. Můžeme nabízet služby komplexně. OK POINT dodává našim veškerým činnostem punc nadstandardní služby. Vedle toho máme my sami nadprůměrné znalosti v oboru a mimořádný přístup ke klientům, jsme tedy rádi, že můžeme všechno zužitkovat ve prospěch služeb, které nabízíme.

Dá se říct, že patříte mezi průkopníky rodinného franšízového podnikání v tuzemsku. Máte recept na to, jak zvládat společně profesní i rodinný život zároveň?

Není to jednoduché, samozřejmě. Ale snažíme se akcentovat celkové sladění rodiny i pracovního procesu. Je to o velké organizaci času a dennodenní logistice. Prioritou jsou pro nás stále děti, které nás potřebují, ale zároveň tu chceme být i pro klienty. Co se týče našeho spojení v práci, vidíme, že naši klienti to reflektují a velmi oceňují. Mají v nás větší důvěru. Náš tandem funguje skvěle, protože dokážeme jeden druhého zastoupit v krizovém momentě a můžeme se na sebe plně spolehnout.


Vidíte rozdíly v požadavcích a potřebách klientů, když srovnáte období vašich počátků
a současnost?

Ano, klienti jsou mnohem informovanější a náročnější na poskytovanou službu. Očekávají absolutně profesionální výkon, sami jsou totiž často významnými profesionály ve svém oboru. Nadto mají díky dnešním možnostem nastudováno mnohé dopředu a potřebují odborníka, který jim pomůže jejich plán zrealizovat. Vždy ovšem platí, že se o ně postaráme od A do Z a vše proběhne jak má. Snažíme se o své klienty pečovat jako rodinný lékaři o své pacienty. A vnímáme díky tomu od nich pozitivní odezvu. Nyní už často přicházejí na doporučení a ví, co od nás mohou čekat. Oblíbili si nás také profesionálové ze zahraniční, kteří žijí v Česku. Těm dokážeme efektivně pomoci v angličtině, a oni se mohou poté bezpečně a komfortně rozhodovat.

Co radíte klientům v dnešní době, kdy musí velká většina z nich omezovat své výdaje? Zaznamenáváte nějakou speciální poptávku po určitém typu produktu z jejich strany?

Analyzujeme jejich aktuální finanční situaci. Musíme jednat samozřejmě individuálně, protože každý člověk je jiný, má jiné cíle a sny, a nachází se také v odlišné situaci. Obecně se ale klienti v mnohem větší míře zajímají o své finanční zdraví, tedy o možnosti jak investovat a ochránit peníze proti inflaci. Určitá skupina klientů řeší úspory a optimalizaci rodinných výdajů i za pomoci finančních produktů, které si platí. Naší silnou stránkou je, že každé řešení ušijeme klientovi na míru. Reflektujeme jeho očekávání a děláme vše pro jeho finanční bezpečí.

Máte recept, jak zvládnout zvyšující se inflaci? Poradíte čtenářům, na co se mají při plánování svých rozpočtů zaměřit?

Radíme nechat si sestavit individuální finanční plán pro splnění dlouhodobých cílů. Dále se pokusit omezit zbytečné výdaje a drahé půjčky. Velmi důležité je také vytvořit si dostatečně velkou rezervu pro nenadálé situace a výdaje, které s nimi souvisí.

Jak trávíte volný čas? Umíte si dopřát společný odpočinek?

Ano, máme rádi aktivní odpočinek. Milujeme cestování, ať již delší nebo krátké výlety. Jsme rádi v pohybu, jezdíme na kole, lyžujeme, jsme často u vody. V létě se mimo jiné těšíme i na klasické stanování. Většinu volného času trávíme s dětmi.

 

Rozhovor vyšel deníku Mladá fronta DNES 30. června 2022.

Další příspěvky na téma Příležitost

Rozhovor s Markétou Francovou

Franšízantkou, která vede v Praze hned dvě pobočky finanční a realitní franšízy OK POINT, je oblastní ředitelka Jitka Podlisková. S Jitkou jsme hovořili o zkušenostech s jejich fungováním i nabídkou konkrétních služeb.

Příležitost02. 06. 2023
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Lukášem Kubíkem

Lukáš Kubík: Na pobočkách OK POINT propojujeme svět osobních financí, realit a bankovních služebZájem veřejnosti o nemovitosti přetrvává. Letošní výzkum společnosti Broker Consulting potvrdil, že si v příštích pěti letech chce pořídit dům nebo byt až necelá třetina z nás. Nejen o nových realitních nabídkách, ale i finančních službách a celkovém fungování poboček OK POINT v Ostravě a Olomouci, jsme si povídali s Lukášem Kubíkem, oblastním ředitelem Broker Consulting.

Příležitost27. 04. 2023
Zobrazit více

Rozhovor s Jitkou Podliskovou

OK POINT - finanční, bankovními a realitní služby na jednom místěFranšízantkou, která vede v Praze hned dvě pobočky finanční a realitní franšízy OK POINT, je oblastní ředitelka Jitka Podlisková. S Jitkou jsme hovořili o zkušenostech s jejich fungováním i nabídkou konkrétních služeb.

Příležitost23. 02. 2023
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Jakubem Urbanem

Období vysokých nákladů a velkého tlaku na rozpočty pociťuje v současnosti mnoho českých domácností. Nejen proto jsou nyní více než kdy předtím potřebné služby finančních konzultantů, ti mohou klientům poradit s nastavením domácích rozpočtů nebo jim pomohou ochránit naspořené peníze. Pověstné utahování opasků má totiž své limity a je potřeba myslet i na budoucí cíle a přání. Navíc péče řádného hospodáře se společně se silným partnerem v zádech realizuje mnohem snáz. Konkrétní kroky, s nimiž pomáhá klientům, přiblížil v rozhovoru úspěšný franšízant Jakub Urban.

Příležitost27. 10. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Lukášem Kubíkem

Cílem každého konzultanta je, že si o jeho službách budou lidé sami vyprávět, říká úspěšný franšízant Lukáš Kubík a provozovatel dvou OK POINTů.

Příležitost07. 10. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Richardem Haidlmayerem

Hlavní není vydělat co nejvíc, ale umětse svými příjmy správně hospodařit,říká úspěšný franšízant Richard Haidlmayer.

Příležitost07. 10. 2022
Zobrazit více

Rozhovor se franšízantem Janem Diartem

Jan Diart ušel ve své kariéře velký kus cesty. Okusil, jaké je to být zaměstnancem i zaměstnavatelem. O tom, že ta druhá pozice mu sedne mnohem více, svědčí jeho úspěšná franšízová pobočka OK POINT v Českých Budějovicích, kde se svým týmem pomáhá klientům s finančními, bankovními a realitními záležitostmi. Nabízíme vám jeho inspirativní příběh.

Příležitost05. 05. 2022
Zobrazit více

Broker Consulting je silným partnerem pro své zaměstnance i klienty

V práci stráví průměrný Čech 80 tisíc hodin svého života. Proto by měl člověk dělat to, co ho naplňuje a dává mu smysl. I z hlediska odměny a kariéry. Z průzkumu Centra pro veřejné mínění vyplývá, že 69 % Čechů je se svou prací více či méně spokojeno. Zbývajících 31 % je vyloženě nespokojeno. Hledat novou pracovní příležitost může mnohdy být velkou životní výzvou. A nezáleží vlastně ani na tom, zda se jedná o úplně první práci v životě, o rozhodnutí změnit obor, nebo jen o lehký posun v rámci stejného pole působnosti.

Broker Consulting27. 04. 2022
Zobrazit více

Finanční plán vám pomůže udržet peníze pod kontrolou a mít jich dostatek i ve stáří

Oblíbený lifestylový magazín Žena.cz přinesl rozhovor s hlavním analytikem Broker Consulting Martinem Novákem. Tématem bylo finanční plánování, které je samotnou podstatou naší služby klientům. Nabízíme vám zde přepis celého rozhovoru.

Finanční plán22. 04. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Janem Hlinovským

Bývalý kapitán české volejbalové reprezentace Jan Hlinovský se před lety rozhodl pověsit sportovní dráhu na příslovečný hřebík a začít novou kariéru ve zcela jiném oboru. Ač jeho začátky ve finančním poradenství nebyly jednoduché, úspěch se po čase dostavil. Obchod a sport totiž nejsou tak odlišné, jak se může zdát. Obojí vyžaduje disciplínu a vytrvalost, jak říká dnešní majitel franšízové pobočky OK POINT v Chomutově.

Příležitost01. 04. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Tomášem Bartschem

Tomáš Bartsch strávil mnoho let v obchodu a cestovním ruchu. Přesto se rozhodl změnit obor podnikání a otevřít si franšízovou pobočku nabízející klientům finanční a realitní služby. O tom, jak se mu podařilo získat klienty v nových oblastech, navíc v době první covidové vlny, a kdo mu byl největší oporou, se rozpovídal v následujícím rozhovoru.

Příležitost28. 02. 2022
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantem Lukášem Kubíkem

Majitel franšízových poboček OK POINT v Ostravě a Olomouci Lukáš Kubík se svým týmem pomáhá klientům řešit finanční, realitní a bankovní záležitosti. Jak zvládá ukočírovat provoz poboček ve dvou různých městech?

Příležitost21. 12. 2021
Zobrazit více

Rozhovor s franšízantkou Anetou Kubrtovou

Aneta Kubrtová spojila svou kariéru a posléze i osobní život s Broker Consulting. Díky svému odhodlání, píli a houževnatosti se vypracovala ze studentské brigády až na úspěšnou ředitelku pobočky OK POINT v Liberci. O tom, jak vzpomíná na své začátky nebo jak se jí spolupracuje s manželem, se rozpovídala v následujícím rozhovoru.

Příležitost10. 09. 2021
Zobrazit více

Zvolte si kariéru, která vás bude skutečně naplňovat

Během života strávíme v práci přibližně 80 000 hodin. Výběr kariéry tak má na náš život obrovský vliv. Díky dobře zvolené profesi budeme spokojení, respektovaní i zajištění, zatímco v opačném případě to může být přesně naopak. Zvolte si kariéru, která vás skutečně naplní. Ať už vaše cesta teprve začíná, nebo jste na rozcestí a hledáte správný směr, v Broker Consulting najdete práci, která dává smysl, radost i finanční nezávislost.

Příležitost13. 08. 2021
Zobrazit více

Nudné a omezující zaměstnání? Pověste ho na hřebík a nastartujte kariéru franšízanta. Budeme vaší oporou

Podle nedávného průzkumu, který provedla personální agentura Randstad, narůstá po koronavirové pandemii chuť Čechů změnit práci. Během letošního jara se počet lidí, kteří hledají lepší nebo zajímavější pracovní příležitosti, zvýšil zhruba o čtvrtinu. 11 % zaměstnanců k tomu vede touha po změně. Obzvlášť ti ve velkých firmách často zažívají situaci, kdy poté, co dosáhnou určité kariérní mety, začnou pociťovat, že už nenacházejí nadšení z práce. Zároveň jim ubývá možností, jak se dál rozvíjet. Zkrátka potřebují profesní změnu. Řada z nich uvažuje o podnikání, ale přechod do samostatného byznysu považují za příliš velký skok. Spíše by upřednostnili od každého kousek – svobodu a současně systém. Patříte mezi takové zaměstnance i vy nebo někdo ve vašem okolí?

Příležitost30. 06. 2021
Zobrazit více
5 min

OK POINT – rozhovor s ředitelkou obchodního místa Markétou Francovou

Před téměř dvěma lety se Markéta Francová stala ředitelkou pobočky OK POINT v Kladně. Na své rozhodnutí nedá dopustit, protože při řízení pobočky využívá své zkušenosti s vedením lidí z nadnárodní společnosti, kde dříve působila, ale i ze studia Vysoké školy ekonomické.

Příležitost11. 01. 2021
Zobrazit více
5 min

Rozhovor s franšízanty Soňou a Radkem Husákovými

Příběh manželů Husákových, kteří se po letech v zaměstnaneckém poměru stali podnikateli, není takovou raritou, jak by se mohlo zdát. Podobnou změnu zvažuje 41 procent současných zaměstnanců, 5 procent to má dokonce už v plánu. Důvodem zvažování startu podnikání je nejčastěji potřeba nezávislosti a větší svobody, uvádí téměř každý druhý zaměstnanec, který o změně přemýšlí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos. Nechte se inspirovat příběhy našich úspěšných franšízantů.

Příležitost11. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Kariéra, na kterou nemusíte čekat

Jste student nebo absolvent a chcete od práce víc, než jen kopírování papírů v korporátu? U nás na kariéru čekat nemusíte. Díky osobnímu garantovi a kvalitnímu systému zapracování se u nás vše rychle naučíte. Od prvního dne tak můžete aspirovat na vyšší pozice, protože kariéru si u nás řídíte sami.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více

Finance a reality lákají, s Broker Consulting nově spolupracuje téměř tisíc lidí

Koronavirová pandemie proměnila trh práce, masivní zájem je nyní o obory, které i v tomto období dokáží fungovat bez omezení provozu a udržují si stabilitu či dokonce vykazují růst. Právě jedním z takových oborů jsou finance a reality. Od ledna do konce října našlo ve společnosti Broker Consulting, která oba obory propojuje, nové uplatnění 993 lidí. Průměrný měsíční nárůst nových spolupracovníků a pracovníků v zaměstnaneckých poměrech, kteří ve společnosti aktuálně stále pracují, byl zhruba 99. Statistika nezahrnuje pracovníky, se kterými byl úvazek ukončen.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Skvělá kariéra a šťastná rodina? Jde to!

Toužíte po kariéře, ale bojíte se, že nebudete mít čas na svou rodinu? U nás nemusíte rodinu a děti odsouvat na druhou kolej abyste byla úspěšná. Naše konzultantky to vědí. Asi i proto je v Broker Consulting více žen, než mužů. Zkuste změnu, s námi to jde.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více

Ženy podnikají, protože chtějí svobodu a flexibilitu

V českém podnikatelském prostředí podniká stále více žen. Dle Českého statistického úřadu jich za posledních deset let přibylo 43 tisíc, zatímco mužů podnikatelů naopak ubylo. A proč ženy čím dál častěji vstupují do podnikatelského světa?

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Podnikání s franšízou OK POINT

Přemýšlíte o pracovní změně a rádi byste rozjeli něco svého? Koukněte se na naše nové video, třeba to pro vás bude ten správný impuls…

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Nastal čas na pracovní změnu? Tohle vám nabízí Broker Consulting

Dlouhou dobu pracujete v korporátu a dospěli jste do bodu, že potřebujete změnu? Nebo jen toužíte po nové výzvě a chcete nastartovat kariéru, kde budete mít stabilní a jistý příjem? Podívejte se, jak to chodí u nás v Broker Consulting. Zkuste změnu a dopracujte se s námi k nadhledu.

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.