Broker Consulting

Finance a reality lákají, s Broker Consulting nově spolupracuje téměř tisíc lidí

Příležitost10. 01. 2021

Koronavirová pandemie proměnila trh práce, masivní zájem je nyní o obory, které i v tomto období dokáží fungovat bez omezení provozu a udržují si stabilitu či dokonce vykazují růst. Právě jedním z takových oborů jsou finance a reality. Od ledna do konce října našlo ve společnosti Broker Consulting, která oba obory propojuje, nové uplatnění 993 lidí. Průměrný měsíční nárůst nových spolupracovníků a pracovníků v zaměstnaneckých poměrech, kteří ve společnosti aktuálně stále pracují, byl zhruba 99. Statistika nezahrnuje pracovníky, se kterými byl úvazek ukončen.

Už dávno neplatí, že ve finančně-poradenském a realitním segmentu je nutný pro výkon živnostenský list. Uplatnění zde najdou i ti, kteří hledají úvazek formou zaměstnaneckého poměru a jistotu stálého a pravidelného příjmu. Zaměstnanci naleznou nejčastější pracovní příležitost na franšízových pobočkách OK POINT, kam jich nastoupilo od ledna do října 64, ale také v obchodní síti jako administrativní pracovníci u konzultantů. Tam byl přírůstek 130 lidí.

„Práce ve finančním a realitním segmentu je čím dál pestřejší. Důvodem je zejména stále narůstající agenda související s legislativními a kvalitativními požadavky na naše obory. Proto konzultanti často využívají možnost zaměstnat administrativní pracovníky, analytiky, ale i obchodníky, kteří jim s agendou a zvládnutím všech obchodních případů pomohou,“ upřesňuje Vilém Podliska, generální ředitel a předseda představenstva Broker Consulting.

Těm, co mají zájem spolupracovat jako profesionální konzultanti na základě živnostenského oprávnění a potřebných licencí, pak společnost Broker Consulting nabízí volbu, zda působit na trhu financí a realit, nebo poskytovat čistě jen realitní služby. Právě těch, kteří se chtějí zabývat jen nemovitostním trhem, přibylo ve sledovaném období 63.

Stabilní a rostoucí obory

Při pohledu na měsíční přírůstky nových konzultantů a pracovníků je patrný vliv situace okolo koronaviru. Zcela nepřekvapivě byl nejslabším měsícem duben, kdy byl přírůstek „jen“ 58 lidí. Nejproduktivnější byl z tohoto hlediska právě říjen, kdy si ke spolupráci společnost Broker Consulting vybralo 151 lidí. Čísla v tabulce ukazují, že po příchodu druhé vlny koronavirové pandemie zájem o pracovní uplatnění prudce stoupl.

„Právě obory financí a realit pandemie prověřila důkladně. Lidé hned po zdraví nejčastěji řešili osobní, rodinné či podnikatelské finance. To v podstatě pro naši společnost znamenalo nebývalé nasazení, kdy servis pro stávající i nové klienty byl na našich kancelářích a franšízových pobočkách OK POINT poskytován intenzivněji než v minulosti. Výsledkem byli nejenom spokojení klienti, ale také přijetí nových spolupracovníků, Míříme na 20% nárůst Broker Consulting v České republice a na Slovensku v letošním roce,“ shrnuje současný vývoj Vilém Podliska a pokračuje: „Výše zmíněné znamená, že práce finančního a realitního konzultanta dokáže ustát i takovéto náhlé ekonomické výkyvy, které vidíme v letošním roce.“

Žádné věkové omezení

Další výhodou oboru financí a realit je, že dává příležitost širokým věkovým skupinám. Konkrétně v případě Broker Consulting převažují lidé s bohatými dřívějšími pracovními zkušenostmi. Nových spolupracovníků narozených před rokem 1989 je celkem 53 %, těch narozených po revoluci je 47 %.

„Letos k nám nastoupili do sítě konzultantů třeba i lidé, kteří už překročili šedesátku, ale mají chuť stále se něčemu novému učit. Na druhou stranu tu máme i čerstvé absolventy, kteří se rozhodli začít budovat kariéru v oboru financí a realit. Právě věková diverzita je pro náš obor velmi přínosná. Protože naši klienti jsou také z různých věkových skupin a často jim je jako finanční a realitní konzultant milejší věkově bližší člověk,“ vysvětluje generální ředitel Broker Consulting a doplňuje: „Při spolupráci pro nás nejsou rozhodující ani předchozí zkušenosti z oboru, protože Broker Consulting disponuje mnohastupňovým zaškolovacím systémem. Máme i možnost akreditovaného kurzu pro získání odborné certifikační zkoušky Master of Financial Planning. Z hlediska legislativních požadavků je potřeba minimálně středoškolské vzdělání ukončené maturitou. Zapracování probíhá vždy dlouhodobě a pod dohledem zkušených kolegů a ve spolupráci s garantem, který je odpovědný za kvalitu služby pro klienty.“

 

„Ve společnosti Broker Consulting pracuji od roku 2014 a za tu dobu jsem vybudoval tým, s nímž pravidelně pečuji o více jak dva tisíce klientů,“ říká oblastní manažer Miroslav Vorel. Navštivte jeho webové stránky https://miroslavvorel.cz/ a nahlédněte, jak může taková spolupráce s Broker Consulting vypadat.

Další příspěvky na téma Příležitost

Rozhovor s franšízantkou Anetou Kubrtovou

Aneta Kubrtová spojila svou kariéru a posléze i osobní život s Broker Consulting. Díky svému odhodlání, píli a houževnatosti se vypracovala ze studentské brigády až na úspěšnou ředitelku pobočky OK POINT v Liberci. O tom, jak vzpomíná na své začátky nebo jak se jí spolupracuje s manželem, se rozpovídala v následujícím rozhovoru.

Příležitost10. 09. 2021
Zobrazit více

Zvolte si kariéru, která vás bude skutečně naplňovat

Během života strávíme v práci přibližně 80 000 hodin. Výběr kariéry tak má na náš život obrovský vliv. Díky dobře zvolené profesi budeme spokojení, respektovaní i zajištění, zatímco v opačném případě to může být přesně naopak. Zvolte si kariéru, která vás skutečně naplní. Ať už vaše cesta teprve začíná, nebo jste na rozcestí a hledáte správný směr, v Broker Consulting najdete práci, která dává smysl, radost i finanční nezávislost.

Příležitost13. 08. 2021
Zobrazit více

Nudné a omezující zaměstnání? Pověste ho na hřebík a nastartujte kariéru franšízanta. Budeme vaší oporou

Podle nedávného průzkumu, který provedla personální agentura Randstad, narůstá po koronavirové pandemii chuť Čechů změnit práci. Během letošního jara se počet lidí, kteří hledají lepší nebo zajímavější pracovní příležitosti, zvýšil zhruba o čtvrtinu. 11 % zaměstnanců k tomu vede touha po změně. Obzvlášť ti ve velkých firmách často zažívají situaci, kdy poté, co dosáhnou určité kariérní mety, začnou pociťovat, že už nenacházejí nadšení z práce. Zároveň jim ubývá možností, jak se dál rozvíjet. Zkrátka potřebují profesní změnu. Řada z nich uvažuje o podnikání, ale přechod do samostatného byznysu považují za příliš velký skok. Spíše by upřednostnili od každého kousek – svobodu a současně systém. Patříte mezi takové zaměstnance i vy nebo někdo ve vašem okolí?

Příležitost30. 06. 2021
Zobrazit více
5 min

OK POINT – rozhovor s ředitelkou obchodního místa Markétou Francovou

Před téměř dvěma lety se Markéta Francová stala ředitelkou pobočky OK POINT v Kladně. Na své rozhodnutí nedá dopustit, protože při řízení pobočky využívá své zkušenosti s vedením lidí z nadnárodní společnosti, kde dříve působila, ale i ze studia Vysoké školy ekonomické.

Příležitost11. 01. 2021
Zobrazit více
5 min

Rozhovor s franšízanty Soňou a Radkem Husákovými

Příběh manželů Husákových, kteří se po letech v zaměstnaneckém poměru stali podnikateli, není takovou raritou, jak by se mohlo zdát. Podobnou změnu zvažuje 41 procent současných zaměstnanců, 5 procent to má dokonce už v plánu. Důvodem zvažování startu podnikání je nejčastěji potřeba nezávislosti a větší svobody, uvádí téměř každý druhý zaměstnanec, který o změně přemýšlí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos. Nechte se inspirovat příběhy našich úspěšných franšízantů.

Příležitost11. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Kariéra, na kterou nemusíte čekat

Jste student nebo absolvent a chcete od práce víc, než jen kopírování papírů v korporátu? U nás na kariéru čekat nemusíte. Díky osobnímu garantovi a kvalitnímu systému zapracování se u nás vše rychle naučíte. Od prvního dne tak můžete aspirovat na vyšší pozice, protože kariéru si u nás řídíte sami.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Skvělá kariéra a šťastná rodina? Jde to!

Toužíte po kariéře, ale bojíte se, že nebudete mít čas na svou rodinu? U nás nemusíte rodinu a děti odsouvat na druhou kolej abyste byla úspěšná. Naše konzultantky to vědí. Asi i proto je v Broker Consulting více žen, než mužů. Zkuste změnu, s námi to jde.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více

Ženy podnikají, protože chtějí svobodu a flexibilitu

V českém podnikatelském prostředí podniká stále více žen. Dle Českého statistického úřadu jich za posledních deset let přibylo 43 tisíc, zatímco mužů podnikatelů naopak ubylo. A proč ženy čím dál častěji vstupují do podnikatelského světa?

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Podnikání s franšízou OK POINT

Přemýšlíte o pracovní změně a rádi byste rozjeli něco svého? Koukněte se na naše nové video, třeba to pro vás bude ten správný impuls…

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Nastal čas na pracovní změnu? Tohle vám nabízí Broker Consulting

Dlouhou dobu pracujete v korporátu a dospěli jste do bodu, že potřebujete změnu? Nebo jen toužíte po nové výzvě a chcete nastartovat kariéru, kde budete mít stabilní a jistý příjem? Podívejte se, jak to chodí u nás v Broker Consulting. Zkuste změnu a dopracujte se s námi k nadhledu.

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.