Broker Consulting

Finance a reality lákají, s Broker Consulting nově spolupracuje téměř tisíc lidí

Příležitost10. 01. 2021

Koronavirová pandemie proměnila trh práce, masivní zájem je nyní o obory, které i v tomto období dokáží fungovat bez omezení provozu a udržují si stabilitu či dokonce vykazují růst. Právě jedním z takových oborů jsou finance a reality. Od ledna do konce října našlo ve společnosti Broker Consulting, která oba obory propojuje, nové uplatnění 993 lidí. Průměrný měsíční nárůst nových spolupracovníků a pracovníků v zaměstnaneckých poměrech, kteří ve společnosti aktuálně stále pracují, byl zhruba 99. Statistika nezahrnuje pracovníky, se kterými byl úvazek ukončen.

Už dávno neplatí, že ve finančně-poradenském a realitním segmentu je nutný pro výkon živnostenský list. Uplatnění zde najdou i ti, kteří hledají úvazek formou zaměstnaneckého poměru a jistotu stálého a pravidelného příjmu. Zaměstnanci naleznou nejčastější pracovní příležitost na franšízových pobočkách OK POINT, kam jich nastoupilo od ledna do října 64, ale také v obchodní síti jako administrativní pracovníci u konzultantů. Tam byl přírůstek 130 lidí.

„Práce ve finančním a realitním segmentu je čím dál pestřejší. Důvodem je zejména stále narůstající agenda související s legislativními a kvalitativními požadavky na naše obory. Proto konzultanti často využívají možnost zaměstnat administrativní pracovníky, analytiky, ale i obchodníky, kteří jim s agendou a zvládnutím všech obchodních případů pomohou,“ upřesňuje Vilém Podliska, generální ředitel a předseda představenstva Broker Consulting.

Těm, co mají zájem spolupracovat jako profesionální konzultanti na základě živnostenského oprávnění a potřebných licencí, pak společnost Broker Consulting nabízí volbu, zda působit na trhu financí a realit, nebo poskytovat čistě jen realitní služby. Právě těch, kteří se chtějí zabývat jen nemovitostním trhem, přibylo ve sledovaném období 63.

Stabilní a rostoucí obory

Při pohledu na měsíční přírůstky nových konzultantů a pracovníků je patrný vliv situace okolo koronaviru. Zcela nepřekvapivě byl nejslabším měsícem duben, kdy byl přírůstek „jen“ 58 lidí. Nejproduktivnější byl z tohoto hlediska právě říjen, kdy si ke spolupráci společnost Broker Consulting vybralo 151 lidí. Čísla v tabulce ukazují, že po příchodu druhé vlny koronavirové pandemie zájem o pracovní uplatnění prudce stoupl.

„Právě obory financí a realit pandemie prověřila důkladně. Lidé hned po zdraví nejčastěji řešili osobní, rodinné či podnikatelské finance. To v podstatě pro naši společnost znamenalo nebývalé nasazení, kdy servis pro stávající i nové klienty byl na našich kancelářích a franšízových pobočkách OK POINT poskytován intenzivněji než v minulosti. Výsledkem byli nejenom spokojení klienti, ale také přijetí nových spolupracovníků, Míříme na 20% nárůst Broker Consulting v České republice a na Slovensku v letošním roce,“ shrnuje současný vývoj Vilém Podliska a pokračuje: „Výše zmíněné znamená, že práce finančního a realitního konzultanta dokáže ustát i takovéto náhlé ekonomické výkyvy, které vidíme v letošním roce.“

Žádné věkové omezení

Další výhodou oboru financí a realit je, že dává příležitost širokým věkovým skupinám. Konkrétně v případě Broker Consulting převažují lidé s bohatými dřívějšími pracovními zkušenostmi. Nových spolupracovníků narozených před rokem 1989 je celkem 53 %, těch narozených po revoluci je 47 %.

„Letos k nám nastoupili do sítě konzultantů třeba i lidé, kteří už překročili šedesátku, ale mají chuť stále se něčemu novému učit. Na druhou stranu tu máme i čerstvé absolventy, kteří se rozhodli začít budovat kariéru v oboru financí a realit. Právě věková diverzita je pro náš obor velmi přínosná. Protože naši klienti jsou také z různých věkových skupin a často jim je jako finanční a realitní konzultant milejší věkově bližší člověk,“ vysvětluje generální ředitel Broker Consulting a doplňuje: „Při spolupráci pro nás nejsou rozhodující ani předchozí zkušenosti z oboru, protože Broker Consulting disponuje mnohastupňovým zaškolovacím systémem. Máme i možnost akreditovaného kurzu pro získání odborné certifikační zkoušky Master of Financial Planning. Z hlediska legislativních požadavků je potřeba minimálně středoškolské vzdělání ukončené maturitou. Zapracování probíhá vždy dlouhodobě a pod dohledem zkušených kolegů a ve spolupráci s garantem, který je odpovědný za kvalitu služby pro klienty.“

 

„Ve společnosti Broker Consulting pracuji od roku 2014 a za tu dobu jsem vybudoval tým, s nímž pravidelně pečuji o více jak dva tisíce klientů,“ říká oblastní manažer Miroslav Vorel. Navštivte jeho webové stránky https://miroslavvorel.cz/ a nahlédněte, jak může taková spolupráce s Broker Consulting vypadat.

Další příspěvky na téma Příležitost

5 min

OK POINT – rozhovor s ředitelkou obchodního místa Markétou Francovou

Před téměř dvěma lety se Markéta Francová stala ředitelkou pobočky OK POINT v Kladně. Na své rozhodnutí nedá dopustit, protože při řízení pobočky využívá své zkušenosti s vedením lidí z nadnárodní společnosti, kde dříve působila, ale i ze studia Vysoké školy ekonomické.

Příležitost11. 01. 2021
Zobrazit více
5 min

Rozhovor s franšízanty Soňou a Radkem Husákovými

Příběh manželů Husákových, kteří se po letech v zaměstnaneckém poměru stali podnikateli, není takovou raritou, jak by se mohlo zdát. Podobnou změnu zvažuje 41 procent současných zaměstnanců, 5 procent to má dokonce už v plánu. Důvodem zvažování startu podnikání je nejčastěji potřeba nezávislosti a větší svobody, uvádí téměř každý druhý zaměstnanec, který o změně přemýšlí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos. Nechte se inspirovat příběhy našich úspěšných franšízantů.

Příležitost11. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Kariéra, na kterou nemusíte čekat

Jste student nebo absolvent a chcete od práce víc, než jen kopírování papírů v korporátu? U nás na kariéru čekat nemusíte. Díky osobnímu garantovi a kvalitnímu systému zapracování se u nás vše rychle naučíte. Od prvního dne tak můžete aspirovat na vyšší pozice, protože kariéru si u nás řídíte sami.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Skvělá kariéra a šťastná rodina? Jde to!

Toužíte po kariéře, ale bojíte se, že nebudete mít čas na svou rodinu? U nás nemusíte rodinu a děti odsouvat na druhou kolej abyste byla úspěšná. Naše konzultantky to vědí. Asi i proto je v Broker Consulting více žen, než mužů. Zkuste změnu, s námi to jde.

Příležitost10. 01. 2021
Zobrazit více

Ženy podnikají, protože chtějí svobodu a flexibilitu

V českém podnikatelském prostředí podniká stále více žen. Dle Českého statistického úřadu jich za posledních deset let přibylo 43 tisíc, zatímco mužů podnikatelů naopak ubylo. A proč ženy čím dál častěji vstupují do podnikatelského světa?

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Podnikání s franšízou OK POINT

Přemýšlíte o pracovní změně a rádi byste rozjeli něco svého? Koukněte se na naše nové video, třeba to pro vás bude ten správný impuls…

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Nastal čas na pracovní změnu? Tohle vám nabízí Broker Consulting

Dlouhou dobu pracujete v korporátu a dospěli jste do bodu, že potřebujete změnu? Nebo jen toužíte po nové výzvě a chcete nastartovat kariéru, kde budete mít stabilní a jistý příjem? Podívejte se, jak to chodí u nás v Broker Consulting. Zkuste změnu a dopracujte se s námi k nadhledu.

Příležitost09. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.