Broker Consulting

Banka ING končí na českém trhu

Spoření & Investice11. 03. 2021

Ano je to překvapivá, ale tvrdá realita. Jestliže nejste klientem této banky, asi je to pro vás jen jedna z mnohých zpráv spojených s touto turbulentní dobou.

ALE jestliže máte u ING banky spořicí účet nebo investice do podílových fondů, musíte to řešit. Banka skončí, všechno vypoví a zcela se z našeho trhu stáhne.

Na jejím webu je sice návod, jak postupovat v obou případech, ovšem my v Broker Consulting vidíme příležitosti, jak se nad svými penězi a jejich zhodnocováním více zamyslet a eventuálně i změnit přístup k jejich investování.

Co teda dělat v případě, že máte u ING spořicí účet?

  • Je možné ho převést připraveným postupem do Raiffeisenbanky na účet, který je sice lépe zhodnocený 1% úrokem než jiné běžné účty, ovšem i to nepřekoná inflaci. A je to jen na rok.
  • Nebo lze peníze převést na účet v kterékoliv jiné bance, ovšem tady bude inflace ukusovat hodnotu vašich peněz ještě víc.
  • Ale je k dispozici odlišný postup. Část peněz nebo celou sumu rozumně zainvestovat, a tak zlepšit jejich zhodnocování.

Jestliže však chcete postupovat podle pokynů uvedených na stránkách ING, stáhněte si tento stručný návod, jak na to.

Co dělat v případě, že máte u ING zainvestováno do podílových fondů

  • Opět je možné převést připraveným postupem do Raiffeisenbanky.
  • Nebo lze využít jiných investičních možností, které se nabízí a peníze z fondů ING převést.

Poraďte se se svým konzultantem Broker Consulting, s kterým najdete řešení, které by eventuálně mohlo přinést větší výnos. Nejdříve musíte společně posoudit, jakou má vaše stávající investice výkonnost a potenciál dalšího růstu. A jestliže konzultant uvidí lepší možnosti zhodnocení vašich peněz, navrhne vám to. A je už jen na vás, jestli tento návrh využijete.

V případě, že chcete využít postupu od ING a převést vaše stávající fondy k Raiffeisenbank, stáhněte si tento stručný návod, jak na to.

Když se rozhodnete vaše peníze ochránit před inflací a lépe je zhodnotit (investovat), je to velice jednoduché. Kontaktujte vašeho konzultanta Broker Consulting nebo se s námi spojte prostřednictvím e-mailu zc.sa1680358130cb@of1680358130ni1680358130, telefonicky na čísle 800 800 080, nebo na kterékoli z poboček OK POINT či kanceláří.

Další příspěvky na téma Spoření & Investice

Nedovolte inflaci odkrajovat z vašich úspor

Největšími strašáky posledních měsíců jsou v Česku bezesporu opět sílící covidová nákaza a také ceny, které rostou raketovým tempem. Strmě nahoru stoupají ceny všeho, na co jen pomyslíme, od potravin přes nemovitosti, automobily, dopravu, paliva, a zejména pak energie. Zdražování už jste zcela jistě pocítili při svých nákupech i vy.

Spoření & Investice09. 11. 2021
Zobrazit více

PETR HRUBÝ: Hazardér věří pohádkovým slibům, investor dlouhodobým cílům

Úspěšný investor a zakladatel dnes obratem téměř dvoumiliardové skupiny Broker Consulting Petr Hrubý přiznal, do čeho sám investuje. A nebál se zajít do detailů. Přečtěte si rozhovor, v němž mimo jiné odhalí 27 let svých plánů, řízení rizika a úspěchů. A pokud si myslíte, že se investorem můžete stát jen do určitého věku, navíc s darem do vínku a letitými studii vysokých škol, jste na omylu. A nevyvede z vás z něj nikdo jiný než Petr, který se umí v oblasti peněz pohybovat jako ryba ve vodě.

Broker Consulting11. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Jak na investice?

Jak konkrétně pomáháme klientům v budování jejich majetku? A jsou investice opravdu nedílnou součástí každého finančního plánu?

Spoření & Investice10. 01. 2021
Zobrazit více

Rizika, která nejsou v reklamách na on-line investiční platformy vidět

Na YouTube, v televizi či jiných komunikačních kanálech můžete v poslední době stále častěji narazit na reklamy, které lákají na atraktivní investování skrze různé on-line investiční platformy. Tyto reklamy mají několik věcí společných: známou osobnost, atraktivní vizuální obsah, líbivou ukázku platformy, kromě toho nechybí příběh o velmi zajímavých výnosech a celé je to zakončené demonstrací toho, jak jednoduše se dá pomocí platformy investovat. Obsazená celebrita přitom dokáže často dělat celou řadu jiných věcí najednou. Komu by se nelíbilo nakoupit jedním klikem konkrétní akcii a během pár týdnů si připsat výnosy v řádu desítek procent… Vše to zní pohádkově krásně. Čím se už takové reklamy nezabývají, jsou fakta a rizika.

Spoření & Investice10. 01. 2021
Zobrazit více

Investice do junk bonds? Nad vloženými penězi se zapráší, ani nevíte jak

Máme za sebou rok, který mnohým z nás méně, či více změnil život. V ekonomice jsou odvětví, která i přes omezení rostou, ale také ta, která se potýkají s velkými problémy, a jejich přežití není vůbec jisté. Nezměnila se ovšem jedna věc. Je to chamtivost některých lidí, která se neřídí zdravým rozumem. V dnešním článku se podíváme na rizika korporátních dluhopisů, se kterými se mohou naši klienti na českém trhu bohužel setkat, a to zejména prostřednictvím agresivních reklam.

Spoření & Investice09. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.