Broker Consulting

Životní pojištění ochrání vaši rodinu před finančními dopady závažných událostí

Zabezpečení30. 03. 2022

Vážná choroba, těžký úraz, nebo dokonce invalidita. To jsou rizika, která mohou v průběhu života potkat kohokoli z nás. Jejich následky pak mohou zasáhnout do finanční situace celé rodiny. Naštěstí tomu lze předejít. Chcete vědět jak? Sjednáním kvalitního životního pojištění, které vás a vaše blízké ochrání před finančními důsledky takto vážných životních situací.

Životní pojištění má své pevné místo v rámci finančního plánování. Je nezbytné hlavně pro živitele rodiny a lidi žijící samostatně.

Nejpodstatnější rizika životního pojištění

  • úmrtí
  • závažné onemocnění
  • invalidita
  • vážný úraz

Co doporučuje hlavní analytik Broker Consulting Martin Novák? „Pokud máte finanční rezervu maximálně na rok, nezapomeňte zvolit i pojištění pro případ pracovní neschopnosti. Životní pojištění je dobré uzavřít co nejdříve, protože výše pojistného je přímo závislá na věku a zdravotním stavu. S přibývajícími lety stoupají zdravotní rizika a s nimi samozřejmě roste i částka, kterou musíte platit, aby jejich pojištění mělo smysl.“

Častým zvykem klientů bývá, že věnují pozornost hlavně riziku vážného úrazu. Stejně důležité ale je i pojištění závažné nemoci. Statistiky udávají, že u osob kolem 35 let věku bývá nemoc příčinou invalidity až v 95 % případů a zhruba poloviny úmrtí. U lidí nad 50 let bývají nemoci příčinou až 90 % úmrtí. Pojištění případné invalidity je neméně důležité. Podle Martina Nováka může při nejvyšším stupni invalidity klesnout váš dlouhodobý příjem o více než polovinu.

Moderní „životko“ odpovídající dnešní době

 Oproti minulým letům dnes pojišťovny nabízejí pojistné produkty, které přesně odpovídají potřebám současných klientů. Vyšly tak jejich vstříc požadavkům nejen klientů, ale i zprostředkovatelů pojištění, a vylepšily své pojistné produkty a zpřehlednily podmínky. Ženy i muži už mají stejné sazby a ubylo také výluk z pojištění, čili výjimek nekrytých pojištěním. Seznam vážných nemocí, které kryje pojištění, dnes místo původních zhruba 15 čítá v průměru 60 chorob. Patří mezi ně rakovina, infarkt, mrtvice nebo roztroušená skleróza, které dnes pojištění kryje už od nejmírnějších stádií. Tím pojištěnému finančně skutečně pomáhají zvládnout nastalou situaci.

Pojištění na míru vaší situaci a vašim potřebám

Při sjednávání pojistné smlouvy jsou vedle rizik důležité i limity plnění. Hlavní roli by určitě neměla hrát cena, ale kvalita pojistného krytí. Je nutné zohlednit věk, povolání a životní styl pojistníka. Zdravý dvacátník bez závazků bude mít jiné preference než čtyřicetiletý táta dvou dětí. Jiné nastavení pak bude mít i pojistka kuřáka s vyšší nadváhou, která může být až o 80 % dražší než u zdravého člověka. Odlišně také bude vypadat pojistka u člověka, který pracuje v kanceláři, a u zaměstnance pobývajícího celý den v terénu.

Vedle životní situace vás a vaší rodiny musí pojištění odpovídat i vaší finanční situaci a hodnotě majetku, protože obojí se časem proměňuje.

Pravidelná kontrola pojištění

Pojistnou smlouvu je vhodné s pomocí vašeho konzultanta nejméně jednou za čtyři až pět let zrevidovat, zda stále odpovídá vašim potřebám a možnostem, a případně ji upravit. Můžete si například zvýšit limity plnění, upravit rizika anebo rozsah smlouvy.

Se správným nastavením vaší pojistné smlouvy, anebo kontrolou té stávající vám rádi pomohou konzultanti Broker Consulting.

Další příspěvky na téma Zabezpečení

Finančně nezávislý může být každý. Jak na to s běžným příjmem?

Finanční jistota a stabilita jsou základním kamenem pro spokojený a klidný život. Při správně nastaveném finančním plánování toho může dosáhnout každý, kdo se pro takový cíl rozhodne.

Finanční plán15. 05. 2023
Zobrazit více

Finanční plán pro horší časy alias udržte své peníze pod kontrolou i v ekonomicky neklidné době

Proměnit vysněné cíle v realitu nejde bez dobrého finančního základu. Jenže jak si ho vytvořit, když teď obzvlášť nemusí být peněz nazbyt? Zeptali jsme se odborník

Zabezpečení07. 10. 2022
Zobrazit více

Nenechte se na dovolené zaskočit nenadálou událostí, sjednejte si správné cestovní pojištění

V nejbližších dnech a týdnech se přiblíží doba vytoužených dovolených a rekreací různého typu. Pro klidný průběh letního odpočinku, ať už v tuzemsku nebo zahraničí, je potřeba se pojistit. Nikdo totiž nestojí o hořce zaplacené ošetření úrazu či řešení jiných zdravotních komplikací bez jistoty zaručené mnohem levnějším pojištěním.

Zabezpečení08. 07. 2022
Zobrazit více

Podpojištění jako plíživý strašák dnešní doby

Většina z nás považuje za naprosto zásadní mít dobře chráněný majetek. Proto si sjednáváme pojištění, které náš dům nebo byt chrání před nejrůznějšími škodami vzniklými řáděním nejen přírodních živlů, ale i zlodějů. Přesto je dnes velmi častým jevem, že lidé nemají správně nastavenou pojistku, a jejich domov tak může být podpojištěný.

Zabezpečení21. 02. 2022
Zobrazit více

Je vaše chata přes zimu dobře zabezpečená?

Bez nadsázky lze říci, že české chataření dnes zažívá hned po šedesátých letech druhou zlatou éru. Možná jen s tím rozdílem, že výrazně roste počet nadšenců, kteří si své víkendové bydlení přeměňují do podoby rodinného domu se vším všudy. O to více je třeba u těchto útulných „druhých domovů“ dbát na zabezpečení.

Zabezpečení01. 02. 2022
Zobrazit více

Je vaše auto správně vybavené na zimu?

Zima, obzvlášť je-li oděna do „ladovského kabátku“, přináší spoustu radovánek jak dětem, tak milovníkům obvyklých i neobvyklých zimních sportů. Postrachem je ale pro řidiče, kterým dokáže i v tom největším mrazu připravit dost horké chvilky. Jak se jich vyvarovat a jak mít automobil správně vybavený pro jízdu do hor?

Zabezpečení28. 12. 2021
Zobrazit více

Zahraniční dovolená bez pojištění? Takový risk se vám nevyplatí!

Léto je v plném proudu a mnoho Čechů se i přes ne úplně snadné podmínky k cestování chystá strávit dovolenou v zahraničí. Možná jste mezi nimi i vy. Obzvlášť v této době ale platí dvojnásob, že na dovolenou byste se neměli vydávat bez cestovního pojištění, včetně toho, které kryje případná rizika spojená s covidem-19. Žádnému cestovateli nedoporučujeme spoléhat se na to, že za něj všechno vyřeší kartička zdravotní pojišťovny nebo cestovní pojištění přidružené k jeho platební kartě.

Zabezpečení30. 07. 2021
Zobrazit více

Připojištění k povinnému ručení zajistí komplexní ochranu vám i vašemu autu

Se začátkem května se konečně začala uvolňovat koronavirová opatření, která více než rok omezovala dopravu na českých silnicích. Přesto se podle policejních statistik stalo jen za první tři letošní měsíce téměř 20 000 dopravních nehod. Po rozvolnění tak doprava na silnicích opět zhoustne, jenže s tím se zvýší i četnost nehod. Pojďme se tedy zaměřit na to, jak se před jejich finančními následky co nejlépe ochránit.

Zabezpečení11. 05. 2021
Zobrazit více

Víte, jak nejlépe ochránit svůj domov?

Bezpečí domova je pro každého z nás naprosto zásadní věc, stejně jako zdraví. Obzvlášť v této době, kdy doma trávíme více času než kdy dříve. Jenže právě doma nás mohou potkat neočekávané situace, které mohou mít na celou naši domácnost velký dopad. V případě sjednaného pojištění domácnosti nemusí být dopad až tak citelný. Pokud jste se vy nebo někdo z vašeho okolí tímto typem pojištění ještě nezabývali, anebo si matně vzpomínáte, že jste ho kdysi dávno uzavřeli, ale netušíte s jakými parametry, pak je následující článek určený přímo vám.

Zabezpečení29. 03. 2021
Zobrazit více
1 min

OK Double Plus

Také byste chtěli výrazně ušetřit na svém životním pojištění? Máme pro vás řešení. Zkuste náš revoluční OK Double Plus.

Zabezpečení10. 01. 2021
Zobrazit více

Než odjedete na dovolenou, zkontrolujte si pojištění domácnosti. Vyplatí se to.

Letní prázdniny jsou obdobím se zvýšeným počtem vloupání do bytů a domů. O vaší nepřítomnosti vypovídají přetékající poštovní schránka, nulový pohyb v domě či bytě, zatažené žaluzie a dnes i sdílení fotek z dovolené na sociálních sítích. Pro kriminální živly jasná znamení, že přišla jejich chvíle.

Zabezpečení10. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.