Broker Consulting

Zahraniční dovolená bez pojištění? Takový risk se vám nevyplatí!

Zabezpečení30. 07. 2021

Léto je v plném proudu a mnoho Čechů se i přes ne úplně snadné podmínky k cestování chystá strávit dovolenou v zahraničí. Možná jste mezi nimi i vy. Obzvlášť v této době ale platí dvojnásob, že na dovolenou byste se neměli vydávat bez cestovního pojištění, včetně toho, které kryje případná rizika spojená s covidem-19. Žádnému cestovateli nedoporučujeme spoléhat se na to, že za něj všechno vyřeší kartička zdravotní pojišťovny nebo cestovní pojištění přidružené k jeho platební kartě.

Základní rizika

Cestovní pojištění by se mělo skládat z pojištění léčebných výloh, úrazového pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu, což nejvíc oceníte, pokud cestujete s dětmi. Pojištění by mělo krýt i léčebné výlohy v souvislosti s covidem-19, pokud pojištěný v zahraničí onemocní anebo má nařízenou karanténu. Většina pojišťoven je ve svých pojistkách standardně nabízí na cesty do evropských zemí, které mají podle Ministerstva zahraničí nízké nebo střední riziko nákazy. U rizikových zemí doporučujeme ověřit, jaké podmínky a produkty pojišťovny nabízejí.

„K základním rizikům bych doporučil sjednat i pojištění rizik pro případné zapůjčení vozidla, pojištění storna zájezdu nebo adrenalinových sportů,“ vyjmenovává náš analytik neživotního pojištění Jiří Váchal.

Jak dosáhnete skutečně dobrého krytí?

Pojistné částky je třeba nastavit individuálně podle typu dovolené, jejích účastníků a také aktivit, kterým se hodlají věnovat. Šetřit se nemusí vyplatit.

Jaké limity můžete volit?

  • léčebné výlohy (čím vyšší, tím lepší ochrana pojištěných osob)
  • odpovědnost za škody pro případ způsobení újmy na zdraví
  • odpovědnost za škody na věci

Adrenalinové sporty

Plánujete-li se na dovolené věnovat běžným aktivitám, jako jsou výlety na kole nebo turistika, postačí vám klasické cestovní pojištění. „Extrémní sporty typu jízda na horském kole, seskok padákem nebo třeba potápění do hloubky větší než 30 metrů si už musíte pojistit samostatně,“ radí Jiří Váchal.

Cesta autem

Pokud jedete na dovolenou vlastním vozem, vyplatí se sjednat si pojištění autoasistence, které zajišťuje nonstop asistenční službu pro případ poruchy nebo dopravní nehody. Tato služba vám například může domluvit technika nebo odtah auta do nejbližšího servisu a zapůjčení náhradního vozu.

Storno zájezdu

Čert nespí ani na cestách, proto je vhodné pojistit se proti situacím, které mohou vaši dovolenou nabourat, nebo dokonce úplně zhatit. Může se jednat o akutní nemoc, zranění vás či někoho z vašich blízkých, úmrtí v rodině, živelné pohromy v místě vašeho bydliště nebo vaší dovolenkové destinace. Díky pojištění storna cesty vám pojišťovna proplatí vynaložené náklady na dovolenou.

Pozor na výluky!

Je obvyklé, že pojišťovny z cestovního pojištění běžně nehradí některé léčebné výlohy spojené s léčbou onemocnění, které už mají turisté před uzavřením samotného pojištění. Typicky může jít například o cukrovku, epilepsii nebo astma. Stejně tak pojišťovny neuhradí škodu způsobenou pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek nebo v souvislosti s výtržností či přestupkem proti veřejnému pořádku.

U cestovního pojištění nabízejí pojišťovny různě odstupňované balíčky, které se liší krytím i výší limitů pojistného plnění. S výběrem vhodné varianty vám rádi pomohou konzultanti Broker Consulting, kteří pro vás najdou nabídku přesně odpovídající vašim požadavkům a potřebám.

 

 

 

Další příspěvky na téma Zabezpečení

Připojištění k povinnému ručení zajistí komplexní ochranu vám i vašemu autu

Se začátkem května se konečně začala uvolňovat koronavirová opatření, která více než rok omezovala dopravu na českých silnicích. Přesto se podle policejních statistik stalo jen za první tři letošní měsíce téměř 20 000 dopravních nehod. Po rozvolnění tak doprava na silnicích opět zhoustne, jenže s tím se zvýší i četnost nehod. Pojďme se tedy zaměřit na to, jak se před jejich finančními následky co nejlépe ochránit.

Zabezpečení11. 05. 2021
Zobrazit více

Víte, jak nejlépe ochránit svůj domov?

Bezpečí domova je pro každého z nás naprosto zásadní věc, stejně jako zdraví. Obzvlášť v této době, kdy doma trávíme více času než kdy dříve. Jenže právě doma nás mohou potkat neočekávané situace, které mohou mít na celou naši domácnost velký dopad. V případě sjednaného pojištění domácnosti nemusí být dopad až tak citelný. Pokud jste se vy nebo někdo z vašeho okolí tímto typem pojištění ještě nezabývali, anebo si matně vzpomínáte, že jste ho kdysi dávno uzavřeli, ale netušíte s jakými parametry, pak je následující článek určený přímo vám.

Zabezpečení29. 03. 2021
Zobrazit více
1 min

OK Double Plus

Také byste chtěli výrazně ušetřit na svém životním pojištění? Máme pro vás řešení. Zkuste náš revoluční OK Double Plus.

Zabezpečení10. 01. 2021
Zobrazit více

Než odjedete na dovolenou, zkontrolujte si pojištění domácnosti. Vyplatí se to.

Letní prázdniny jsou obdobím se zvýšeným počtem vloupání do bytů a domů. O vaší nepřítomnosti vypovídají přetékající poštovní schránka, nulový pohyb v domě či bytě, zatažené žaluzie a dnes i sdílení fotek z dovolené na sociálních sítích. Pro kriminální živly jasná znamení, že přišla jejich chvíle.

Zabezpečení10. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.