Broker Consulting

Zahraniční dovolená bez pojištění? Takový risk se vám nevyplatí!

Zabezpečení30. 07. 2021

Léto je v plném proudu a mnoho Čechů se i přes ne úplně snadné podmínky k cestování chystá strávit dovolenou v zahraničí. Možná jste mezi nimi i vy. Obzvlášť v této době ale platí dvojnásob, že na dovolenou byste se neměli vydávat bez cestovního pojištění, včetně toho, které kryje případná rizika spojená s covidem-19. Žádnému cestovateli nedoporučujeme spoléhat se na to, že za něj všechno vyřeší kartička zdravotní pojišťovny nebo cestovní pojištění přidružené k jeho platební kartě.

Základní rizika

Cestovní pojištění by se mělo skládat z pojištění léčebných výloh, úrazového pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu, což nejvíc oceníte, pokud cestujete s dětmi. Pojištění by mělo krýt i léčebné výlohy v souvislosti s covidem-19, pokud pojištěný v zahraničí onemocní anebo má nařízenou karanténu. Většina pojišťoven je ve svých pojistkách standardně nabízí na cesty do evropských zemí, které mají podle Ministerstva zahraničí nízké nebo střední riziko nákazy. U rizikových zemí doporučujeme ověřit, jaké podmínky a produkty pojišťovny nabízejí.

„K základním rizikům bych doporučil sjednat i pojištění rizik pro případné zapůjčení vozidla, pojištění storna zájezdu nebo adrenalinových sportů,“ vyjmenovává náš analytik neživotního pojištění Jiří Váchal.

Jak dosáhnete skutečně dobrého krytí?

Pojistné částky je třeba nastavit individuálně podle typu dovolené, jejích účastníků a také aktivit, kterým se hodlají věnovat. Šetřit se nemusí vyplatit.

Jaké limity můžete volit?

  • léčebné výlohy (čím vyšší, tím lepší ochrana pojištěných osob)
  • odpovědnost za škody pro případ způsobení újmy na zdraví
  • odpovědnost za škody na věci

Adrenalinové sporty

Plánujete-li se na dovolené věnovat běžným aktivitám, jako jsou výlety na kole nebo turistika, postačí vám klasické cestovní pojištění. „Extrémní sporty typu jízda na horském kole, seskok padákem nebo třeba potápění do hloubky větší než 30 metrů si už musíte pojistit samostatně,“ radí Jiří Váchal.

Cesta autem

Pokud jedete na dovolenou vlastním vozem, vyplatí se sjednat si pojištění autoasistence, které zajišťuje nonstop asistenční službu pro případ poruchy nebo dopravní nehody. Tato služba vám například může domluvit technika nebo odtah auta do nejbližšího servisu a zapůjčení náhradního vozu.

Storno zájezdu

Čert nespí ani na cestách, proto je vhodné pojistit se proti situacím, které mohou vaši dovolenou nabourat, nebo dokonce úplně zhatit. Může se jednat o akutní nemoc, zranění vás či někoho z vašich blízkých, úmrtí v rodině, živelné pohromy v místě vašeho bydliště nebo vaší dovolenkové destinace. Díky pojištění storna cesty vám pojišťovna proplatí vynaložené náklady na dovolenou.

Pozor na výluky!

Je obvyklé, že pojišťovny z cestovního pojištění běžně nehradí některé léčebné výlohy spojené s léčbou onemocnění, které už mají turisté před uzavřením samotného pojištění. Typicky může jít například o cukrovku, epilepsii nebo astma. Stejně tak pojišťovny neuhradí škodu způsobenou pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek nebo v souvislosti s výtržností či přestupkem proti veřejnému pořádku.

U cestovního pojištění nabízejí pojišťovny různě odstupňované balíčky, které se liší krytím i výší limitů pojistného plnění. S výběrem vhodné varianty vám rádi pomohou konzultanti Broker Consulting, kteří pro vás najdou nabídku přesně odpovídající vašim požadavkům a potřebám.

 

 

 

Další příspěvky na téma Zabezpečení

Finančně nezávislý může být každý. Jak na to s běžným příjmem?

Finanční jistota a stabilita jsou základním kamenem pro spokojený a klidný život. Při správně nastaveném finančním plánování toho může dosáhnout každý, kdo se pro takový cíl rozhodne.

Finanční plán15. 05. 2023
Zobrazit více

Finanční plán pro horší časy alias udržte své peníze pod kontrolou i v ekonomicky neklidné době

Proměnit vysněné cíle v realitu nejde bez dobrého finančního základu. Jenže jak si ho vytvořit, když teď obzvlášť nemusí být peněz nazbyt? Zeptali jsme se odborník

Zabezpečení07. 10. 2022
Zobrazit více

Nenechte se na dovolené zaskočit nenadálou událostí, sjednejte si správné cestovní pojištění

V nejbližších dnech a týdnech se přiblíží doba vytoužených dovolených a rekreací různého typu. Pro klidný průběh letního odpočinku, ať už v tuzemsku nebo zahraničí, je potřeba se pojistit. Nikdo totiž nestojí o hořce zaplacené ošetření úrazu či řešení jiných zdravotních komplikací bez jistoty zaručené mnohem levnějším pojištěním.

Zabezpečení08. 07. 2022
Zobrazit více

Životní pojištění ochrání vaši rodinu před finančními dopady závažných událostí

Vážná choroba, těžký úraz, nebo dokonce invalidita. To jsou rizika, která mohou v průběhu života potkat kohokoli z nás. Jejich následky pak mohou zasáhnout do finanční situace celé rodiny. Naštěstí tomu lze předejít. Chcete vědět jak? Sjednáním kvalitního životního pojištění, které vás a vaše blízké ochrání před finančními důsledky takto vážných životních situací.

Zabezpečení30. 03. 2022
Zobrazit více

Podpojištění jako plíživý strašák dnešní doby

Většina z nás považuje za naprosto zásadní mít dobře chráněný majetek. Proto si sjednáváme pojištění, které náš dům nebo byt chrání před nejrůznějšími škodami vzniklými řáděním nejen přírodních živlů, ale i zlodějů. Přesto je dnes velmi častým jevem, že lidé nemají správně nastavenou pojistku, a jejich domov tak může být podpojištěný.

Zabezpečení21. 02. 2022
Zobrazit více

Je vaše chata přes zimu dobře zabezpečená?

Bez nadsázky lze říci, že české chataření dnes zažívá hned po šedesátých letech druhou zlatou éru. Možná jen s tím rozdílem, že výrazně roste počet nadšenců, kteří si své víkendové bydlení přeměňují do podoby rodinného domu se vším všudy. O to více je třeba u těchto útulných „druhých domovů“ dbát na zabezpečení.

Zabezpečení01. 02. 2022
Zobrazit více

Je vaše auto správně vybavené na zimu?

Zima, obzvlášť je-li oděna do „ladovského kabátku“, přináší spoustu radovánek jak dětem, tak milovníkům obvyklých i neobvyklých zimních sportů. Postrachem je ale pro řidiče, kterým dokáže i v tom největším mrazu připravit dost horké chvilky. Jak se jich vyvarovat a jak mít automobil správně vybavený pro jízdu do hor?

Zabezpečení28. 12. 2021
Zobrazit více

Připojištění k povinnému ručení zajistí komplexní ochranu vám i vašemu autu

Se začátkem května se konečně začala uvolňovat koronavirová opatření, která více než rok omezovala dopravu na českých silnicích. Přesto se podle policejních statistik stalo jen za první tři letošní měsíce téměř 20 000 dopravních nehod. Po rozvolnění tak doprava na silnicích opět zhoustne, jenže s tím se zvýší i četnost nehod. Pojďme se tedy zaměřit na to, jak se před jejich finančními následky co nejlépe ochránit.

Zabezpečení11. 05. 2021
Zobrazit více

Víte, jak nejlépe ochránit svůj domov?

Bezpečí domova je pro každého z nás naprosto zásadní věc, stejně jako zdraví. Obzvlášť v této době, kdy doma trávíme více času než kdy dříve. Jenže právě doma nás mohou potkat neočekávané situace, které mohou mít na celou naši domácnost velký dopad. V případě sjednaného pojištění domácnosti nemusí být dopad až tak citelný. Pokud jste se vy nebo někdo z vašeho okolí tímto typem pojištění ještě nezabývali, anebo si matně vzpomínáte, že jste ho kdysi dávno uzavřeli, ale netušíte s jakými parametry, pak je následující článek určený přímo vám.

Zabezpečení29. 03. 2021
Zobrazit více
1 min

OK Double Plus

Také byste chtěli výrazně ušetřit na svém životním pojištění? Máme pro vás řešení. Zkuste náš revoluční OK Double Plus.

Zabezpečení10. 01. 2021
Zobrazit více

Než odjedete na dovolenou, zkontrolujte si pojištění domácnosti. Vyplatí se to.

Letní prázdniny jsou obdobím se zvýšeným počtem vloupání do bytů a domů. O vaší nepřítomnosti vypovídají přetékající poštovní schránka, nulový pohyb v domě či bytě, zatažené žaluzie a dnes i sdílení fotek z dovolené na sociálních sítích. Pro kriminální živly jasná znamení, že přišla jejich chvíle.

Zabezpečení10. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.