Broker Consulting

Nenechte se na dovolené zaskočit nenadálou událostí, sjednejte si správné cestovní pojištění

Zabezpečení08. 07. 2022

V nejbližších dnech a týdnech se přiblíží doba vytoužených dovolených a rekreací různého typu. Pro klidný průběh letního odpočinku, ať už v tuzemsku nebo zahraničí, je potřeba se pojistit. Nikdo totiž nestojí o hořce zaplacené ošetření úrazu či řešení jiných zdravotních komplikací bez jistoty zaručené mnohem levnějším pojištěním.

Jak sjednat to pravé? Přečtěte si několik typů, které vás k němu dovedou:

Porovnejte více nabídek

Získat určitý přehled k produktové nabídce pojišťoven, srovnáním alespoň dvou nabídek od různých poskytovatelů, se vždy vyplatí. Konkrétním výběrem lze ovlivnit jak cenu pojištění, tak pokrytí všech požadovaných rizik. „Doporučuji obrátit se při sjednávání cestovního pojištění na odborníka, který nezastupuje pouze jednu pojišťovnu. Nabídne Vám totiž vícero možností, nikoli pouze variantu pojištění dané společnosti. Ve výsledku se mnohem více přiblížíte produktu, který bude pro Vaši cestu za odpočinkem nejlepším řešením“, říká Jiří Váchal, analytik neživotního pojištění společnosti Broker Consulting.

Nepodceňte výši pojistného a zároveň si sjednejte pojištění odpovědnosti

Ideální pojištění na dovolenou by mělo pokrýt všechny vaše potřeby. Pokud si sjednáte základní variantu, je důležité mít na paměti, že jejím obsahem je pouze pojištění základních léčebných výloh a asistenčních služeb. Vyšší forma pojištění oproti tomu zahrnuje navíc pojištění odpovědnosti za škodu, která může vzniknout na zdraví a majetku u třetí osoby. Velmi užitečné může být připojištění v případě, že plánujete vycestovat se svými dětmi nebo domácím mazlíčkem. Způsobení škody je totiž snadné i při běžných činnostech jako sport, rekreace nebo zábava. Neopatrnost může leckdy způsobit fatální důsledky, pro klidný průběh dovolené doporučují proto odborníci vsadit na jistotu a nad rámec pojištění se vhodně připojistit. Součástí další nabídky pak může být pojištění právní ochrany, úrazové pojištění, pojištění zavazadel a cestování letadlem.

Cestovatele s domácími mazlíčky zase nadchne pojištění vytvořené speciálně pro jejich čtyřnohé parťáky. To slouží k případné úhradě nákladů na veterinární služby v zahraničí, vč. nákladů na dopravu. A co je velmi důležité, mazlíček je krytý i v případě odpovědnosti, pokud by došlo ke způsobení škody.

Připojištění proti ztrátě zavazadel

Pojištění zavazadel se vztahuje jak na cestovní zavazadla, tak věci osobní potřeby. Při jejich poškození či zničení, to se týká i jejich obsahu, zmírňuje celkové škody. Pojištění dokonce pokryje ztrátu nebo odcizení osobních dokladů.

Nevozíte s sebou hotovost? Připojistěte se navíc proti ztrátě platební karty

Ztratit platební kartu na dovolené není moc příjemná představa. Ale i v tomto vám pojišťovny pomohou. Sjednávání tohoto pojištění s sebou navíc nese velký benefit, pojištění platí po celou dobu platnosti karty a ochrání vás kdekoli na světě.

Aktivní dovolená znamená větší riziko

To platí zejména pro dovolené zaměřené na rizikové sporty. Pojišťovna je dokáže pokrýt v rámci běžné pojistky, ale musíte si je ve spolupráci s pojišťovnou dopředu stanovit. Extrémní sporty se běžně vyskytují ve výlukách jako adrenalinové aktivity u většiny pojistek, důležité je vědět, jaký sport je ve které skupině.

Pozor na výluky z pojištění

Pozor, každá pojišťovna v rámci svých pojistných podmínek stanovuje výluky z pojištění, tedy situace, na které se dané pojištění nevztahuje a ona tak není povinna poskytnout pojistné plnění.

Při sjednávání pojistky je nutné zaměřit se i na výluky z pojištění. Objevují se velmi často, například v rámci úrazového pojištění s určením nadmořské výšky, v níž pojistka pokrývá plnění nebo v případě těhotenství či předčasného porodu,“ apeluje na cestovatele Váchal z Broker Consulting.

Jedna dobrá rada na závěr. V případě, že plánujete vycestovat s pomocí některé z cestovních kanceláří, ověřte si, zda je společnost pojištěná proti riziku úpadku. V praxi se totiž může stát, že během vaší rekreace dojde na její straně k mimořádné události, na kterou by klienti rozhodně neměli doplatit.

Článek vyšel v on-line magazínu Žena.cz 27. 6. 2022

Další příspěvky na téma Zabezpečení

Finančně nezávislý může být každý. Jak na to s běžným příjmem?

Finanční jistota a stabilita jsou základním kamenem pro spokojený a klidný život. Při správně nastaveném finančním plánování toho může dosáhnout každý, kdo se pro takový cíl rozhodne.

Finanční plán15. 05. 2023
Zobrazit více

Finanční plán pro horší časy alias udržte své peníze pod kontrolou i v ekonomicky neklidné době

Proměnit vysněné cíle v realitu nejde bez dobrého finančního základu. Jenže jak si ho vytvořit, když teď obzvlášť nemusí být peněz nazbyt? Zeptali jsme se odborník

Zabezpečení07. 10. 2022
Zobrazit více

Životní pojištění ochrání vaši rodinu před finančními dopady závažných událostí

Vážná choroba, těžký úraz, nebo dokonce invalidita. To jsou rizika, která mohou v průběhu života potkat kohokoli z nás. Jejich následky pak mohou zasáhnout do finanční situace celé rodiny. Naštěstí tomu lze předejít. Chcete vědět jak? Sjednáním kvalitního životního pojištění, které vás a vaše blízké ochrání před finančními důsledky takto vážných životních situací.

Zabezpečení30. 03. 2022
Zobrazit více

Podpojištění jako plíživý strašák dnešní doby

Většina z nás považuje za naprosto zásadní mít dobře chráněný majetek. Proto si sjednáváme pojištění, které náš dům nebo byt chrání před nejrůznějšími škodami vzniklými řáděním nejen přírodních živlů, ale i zlodějů. Přesto je dnes velmi častým jevem, že lidé nemají správně nastavenou pojistku, a jejich domov tak může být podpojištěný.

Zabezpečení21. 02. 2022
Zobrazit více

Je vaše chata přes zimu dobře zabezpečená?

Bez nadsázky lze říci, že české chataření dnes zažívá hned po šedesátých letech druhou zlatou éru. Možná jen s tím rozdílem, že výrazně roste počet nadšenců, kteří si své víkendové bydlení přeměňují do podoby rodinného domu se vším všudy. O to více je třeba u těchto útulných „druhých domovů“ dbát na zabezpečení.

Zabezpečení01. 02. 2022
Zobrazit více

Je vaše auto správně vybavené na zimu?

Zima, obzvlášť je-li oděna do „ladovského kabátku“, přináší spoustu radovánek jak dětem, tak milovníkům obvyklých i neobvyklých zimních sportů. Postrachem je ale pro řidiče, kterým dokáže i v tom největším mrazu připravit dost horké chvilky. Jak se jich vyvarovat a jak mít automobil správně vybavený pro jízdu do hor?

Zabezpečení28. 12. 2021
Zobrazit více

Zahraniční dovolená bez pojištění? Takový risk se vám nevyplatí!

Léto je v plném proudu a mnoho Čechů se i přes ne úplně snadné podmínky k cestování chystá strávit dovolenou v zahraničí. Možná jste mezi nimi i vy. Obzvlášť v této době ale platí dvojnásob, že na dovolenou byste se neměli vydávat bez cestovního pojištění, včetně toho, které kryje případná rizika spojená s covidem-19. Žádnému cestovateli nedoporučujeme spoléhat se na to, že za něj všechno vyřeší kartička zdravotní pojišťovny nebo cestovní pojištění přidružené k jeho platební kartě.

Zabezpečení30. 07. 2021
Zobrazit více

Připojištění k povinnému ručení zajistí komplexní ochranu vám i vašemu autu

Se začátkem května se konečně začala uvolňovat koronavirová opatření, která více než rok omezovala dopravu na českých silnicích. Přesto se podle policejních statistik stalo jen za první tři letošní měsíce téměř 20 000 dopravních nehod. Po rozvolnění tak doprava na silnicích opět zhoustne, jenže s tím se zvýší i četnost nehod. Pojďme se tedy zaměřit na to, jak se před jejich finančními následky co nejlépe ochránit.

Zabezpečení11. 05. 2021
Zobrazit více

Víte, jak nejlépe ochránit svůj domov?

Bezpečí domova je pro každého z nás naprosto zásadní věc, stejně jako zdraví. Obzvlášť v této době, kdy doma trávíme více času než kdy dříve. Jenže právě doma nás mohou potkat neočekávané situace, které mohou mít na celou naši domácnost velký dopad. V případě sjednaného pojištění domácnosti nemusí být dopad až tak citelný. Pokud jste se vy nebo někdo z vašeho okolí tímto typem pojištění ještě nezabývali, anebo si matně vzpomínáte, že jste ho kdysi dávno uzavřeli, ale netušíte s jakými parametry, pak je následující článek určený přímo vám.

Zabezpečení29. 03. 2021
Zobrazit více
1 min

OK Double Plus

Také byste chtěli výrazně ušetřit na svém životním pojištění? Máme pro vás řešení. Zkuste náš revoluční OK Double Plus.

Zabezpečení10. 01. 2021
Zobrazit více

Než odjedete na dovolenou, zkontrolujte si pojištění domácnosti. Vyplatí se to.

Letní prázdniny jsou obdobím se zvýšeným počtem vloupání do bytů a domů. O vaší nepřítomnosti vypovídají přetékající poštovní schránka, nulový pohyb v domě či bytě, zatažené žaluzie a dnes i sdílení fotek z dovolené na sociálních sítích. Pro kriminální živly jasná znamení, že přišla jejich chvíle.

Zabezpečení10. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.