Broker Consulting

Víte, jak nejlépe ochránit svůj domov?

Zabezpečení29. 03. 2021

Bezpečí domova je pro každého z nás naprosto zásadní věc, stejně jako zdraví. Obzvlášť v této době, kdy doma trávíme více času než kdy dříve. Jenže právě doma nás mohou potkat neočekávané situace, které mohou mít na celou naši domácnost velký dopad. V případě sjednaného pojištění domácnosti nemusí být dopad až tak citelný. Pokud jste se vy nebo někdo z vašeho okolí tímto typem pojištění ještě nezabývali, anebo si matně vzpomínáte, že jste ho kdysi dávno uzavřeli, ale netušíte s jakými parametry, pak je následující článek určený přímo vám.

Jaké situace mohou reálně nastat?

Nechceme malovat čerta na zeď, ale co kdybyste kvůli záplavě způsobené rozbitým vodovodním potrubím přišli o veškeré vybavení čerstvě zrekonstruovaného bytu, a to včetně nových parket a na míru vyrobeného nábytku? Stejně tak nešťastné by pro vás bylo, kdybyste po návratu z nákupu zjistili, že vás mezitím navštívili zloději a odnesli si osobní i pracovní notebooky, drahou elektroniku, nový iPhone vaší ratolesti a navíc ještě milovaný obraz po prababičce. A co teprve ta spoušť, kterou by za sebou nechal požár způsobený nevypnutou žehličkou. Z takové představy člověka vážně polévá horko, že?

Právě pro takové nepříjemné události je dobré mít sjednané pojištění domácnosti, které dokáže výrazně zmírnit jejich mnohdy až zdrcující následky.

V čem konkrétně pojištění domácnosti pomůže?

Tím, že finančně ochrání váš byt nebo dům v těchto situacích:

  • živelné pohromy – např. požár, výbuch, úder blesku, vichřice, krupobití, pád stromů, tíha sněhu, zemětřesení, sesuv půdy atd.
  • odcizení – např. krádež, vloupání či vandalismus
  • povodeň – např. povodeň (zatopení z vodních toků a nádrží) a záplava (přívalové deště a havárie vodovodního potrubí)

Pojištění domácnosti ale oceníte i tehdy, když vám vyteče pračka nebo si zabouchnete klíče. Navíc ochrání nejen věci ve vašem vlastním či pronajatém bytě, ale také ve sklepě, na balkoně anebo v garáži.

Co všechno je možné pojistit?

  • nábytek
  • stavební součásti (kuchyňská linka, podlahy, tapety, obklady stěn i stropů)
  • peníze, ceniny a cenné papíry
  • klenoty, šperky, drahé kovy a kameny
  • elektroniku a elektrické spotřebiče
  • jízdní kola
  • oblečení

Jak se správně pojistit?

Základním pravidlem je provést správný odhad ceny majetku v domácnosti a nastavit limity plnění. Často se stává, že si lidé špatně ocení hodnotu pojištěných věcí. Pojistka jim tak sice vyjde levněji, ale při nějaké škodní události nedokáže plně pokrýt hodnotu poškození těchto věcí. Stejně tak důležité je zaměřit se na podmínky pro výplatu (plnění), které určují, zda pojišťovna případnou pojistnou událost vůbec proplatí. Třetí pravidlo pak říká, že pojistnou smlouvu je třeba pravidelně aktualizovat, protože hodnota majetku se stále mění.

Pokud vás tento článek přiměl zamyslet se nad tím, jak lépe můžete ochránit váš domov, splnil svůj účel. V případě že se vy (či někdo z vašich známých) rozhodnete sjednat si pojištění domácnosti, nebo upravit parametry již dříve uzavřeného pojištění, obraťte se na svého konzultanta, který je připraven poskytnout vám pomocnou ruku plnou při výběru vhodného typu pojištění domácnosti nebo při jeho aktualizaci dle současné situace.

Další příspěvky na téma Zabezpečení

Zahraniční dovolená bez pojištění? Takový risk se vám nevyplatí!

Léto je v plném proudu a mnoho Čechů se i přes ne úplně snadné podmínky k cestování chystá strávit dovolenou v zahraničí. Možná jste mezi nimi i vy. Obzvlášť v této době ale platí dvojnásob, že na dovolenou byste se neměli vydávat bez cestovního pojištění, včetně toho, které kryje případná rizika spojená s covidem-19. Žádnému cestovateli nedoporučujeme spoléhat se na to, že za něj všechno vyřeší kartička zdravotní pojišťovny nebo cestovní pojištění přidružené k jeho platební kartě.

Zabezpečení30. 07. 2021
Zobrazit více

Připojištění k povinnému ručení zajistí komplexní ochranu vám i vašemu autu

Se začátkem května se konečně začala uvolňovat koronavirová opatření, která více než rok omezovala dopravu na českých silnicích. Přesto se podle policejních statistik stalo jen za první tři letošní měsíce téměř 20 000 dopravních nehod. Po rozvolnění tak doprava na silnicích opět zhoustne, jenže s tím se zvýší i četnost nehod. Pojďme se tedy zaměřit na to, jak se před jejich finančními následky co nejlépe ochránit.

Zabezpečení11. 05. 2021
Zobrazit více
1 min

OK Double Plus

Také byste chtěli výrazně ušetřit na svém životním pojištění? Máme pro vás řešení. Zkuste náš revoluční OK Double Plus.

Zabezpečení10. 01. 2021
Zobrazit více

Než odjedete na dovolenou, zkontrolujte si pojištění domácnosti. Vyplatí se to.

Letní prázdniny jsou obdobím se zvýšeným počtem vloupání do bytů a domů. O vaší nepřítomnosti vypovídají přetékající poštovní schránka, nulový pohyb v domě či bytě, zatažené žaluzie a dnes i sdílení fotek z dovolené na sociálních sítích. Pro kriminální živly jasná znamení, že přišla jejich chvíle.

Zabezpečení10. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.