Broker Consulting

Připojištění k povinnému ručení zajistí komplexní ochranu vám i vašemu autu

Zabezpečení11. 05. 2021

Se začátkem května se konečně začala uvolňovat koronavirová opatření, která více než rok omezovala dopravu na českých silnicích. Přesto se podle policejních statistik stalo jen za první tři letošní měsíce téměř 20 000 dopravních nehod. Po rozvolnění tak doprava na silnicích opět zhoustne, jenže s tím se zvýší i četnost nehod. Pojďme se tedy zaměřit na to, jak se před jejich finančními následky co nejlépe ochránit.

Základem je samozřejmě povinné ručení. Podle zákona ho musí mít uzavřené každý majitel motorového vozidla, které má přidělenou registrační značku, technický průkaz anebo se používá na veřejných komunikacích. Zde je ale třeba si uvědomit, že povinné ručení slouží pouze k úhradě škod, které v případě nehody způsobíte jako řidič ostatním účastníkům. Nepokrývá tedy škody, které způsobíte sobě a svému vozu.

Jak se tedy lze ochránit před následky nehody?

Pro odpověď jsme zašli k našemu expertovi na neživotní pojištění, Jiřímu Váchalovi: „Pojištěný může pro ochranu sebe sama a svého vozu uzavřít buď havarijní pojištění, nebo připojištění k povinnému ručení, které bývá jednodušší a mnohdy i levnější variantou. Na výběr má dnes celou škálu různých typů připojištění. Při volbě toho nejvhodnějšího by měl zvážit, jaké služby navíc oproti zákonnému pojištění mu daná pojišťovna nabízí.“

Pojišťovny se dnes doslova předhánějí v tom, jaká doplňková pojištění zákazníkům nabídnou. Proto je nezbytné si jejich nabídky velmi důkladně porovnat. Některé pojišťovny totiž mohou mít určitý typ připojištění jako součást povinného ručení, naopak jiné tento typ vůbec nemusí mít v nabídce. 

Jaké jsou nejčastější typy připojištění k povinnému ručení?

Pojištění asistenčních služeb zajišťuje v nonstop provozu technickou konzultaci a pomoc v případě nehody či poruchy vašeho vozu. Může také zahrnovat jeho opravu nebo odtažení. Ty nejzákladnější asistenční služby bývají obvykle v ceně povinného ručení, ale doporučujeme si připojistit rozšířenou variantu, která nabízí například poskytnutí náhradního vozu, zajištění náhradní dopravy či ubytování.

Úrazové pojištění si můžete sjednat jak pro sebe jako řidiče vozu, tak pro ostatní cestující. Při nehodě se zdravotními následky může být použito například k vyplacení vaší ušlé mzdy anebo k pokrytí nutných léčebných výloh.

Pojištění přímé likvidace je vhodné v případě nehody, kterou jako řidič nezaviníte. Stačí nehodu nahlásit vaší pojišťovně a ona za vás vyřídí veškerou komunikaci s pojišťovnou viníka, uhradí škody, případně vám i poskytne náhradní vozidlo. Vám tak ušetří čas i nervy.

Pojištění pro případ střetu se zvěří (zvířetem) pokrývá škodu vzniklou jak při střetu se zvířetem na silnici, tak následkem poškození části zaparkovaného vozu. Taková srážka s divočákem anebo kompletně rozkousaná elektroinstalace od kuny či nějakého hlodavce jsou postrachem každého řidiče.

Pojištění živelných pohrom dokáže zmírnit škody, které na vašem autě může napáchat požár, povodeň, vichřice anebo kroupy.

Pojištěním skel oceníte ve chvíli, kdy vám během jízdy bůhví odkud narazí do čelního skla kamínek. Tímto připojištěním uhradíte náklady na výměnu poškozeného skla, ať už jde o čelní sklo, či ostatní skla vašeho vozu.

Pojištění proti odcizení vozidla vám zajistí vyplacení pojistného v případě, že vám byl odcizen celý vůz. Můžete ho zkombinovat s pojištěním proti vandalismu, které vám pomůže, pokud se na vašem autě vyřádí nějaký ničitel.

Pojištění autosedaček vám uhradí plnou cenu nové autosedačky, jestliže při nehodě dojde k jejímu zničení nebo krádeži.

Pojištění zavazadel a věcí osobní spotřeby se vám bude hodit v situaci, kdy během nehody dojde k jejich poškození, nebo dokonce odcizení. Někteří nenechavci bohužel umí zneužít jakékoli příležitosti.

Pojištění poruchy vybraných autodílů vás chrání v případech, že se vám zničehonic porouchá auto.  Toto připojištění se vztahuje na vybrané součástky vozu, jako je převodovka, spojka, brzdy, chladicí systém, nebo i motor.

Typů připojištění k povinnému ručení je na trhu k dispozici mnohem více, závisí na konkrétních pojišťovnách, co všechno jsou schopny vám nabídnout. Vyznat se v pestré paletě jejich nabídek není úplně snadné, bude vás to stát poměrně dost času, energie i trpělivosti. S výběrem té nejvhodnější nabídky, která bude odpovídat vašim požadavkům, vám rádi pomohou konzultanti Broker Consulting.

 

Další příspěvky na téma Zabezpečení

Jak se připravit na stáří

Dlouhodobý investiční produkt je s námi už několik měsíců. I když má mnoho výhod, sám o sobě se veřejnosti nepředstaví, což je pro nás skvělá příležitost. To znamená, že během schůzky musíme potenciálním zájemcům DIP aktivně prezentovat a vysvětlit, v čem je pro ně zajímavý.

Spoření & Investice05. 06. 2024
Zobrazit více

Jaké jsou hlavní výhody a rozdíly mezi DIP a DPS?

Řada lidí v současnosti hledá odpovědi na otázku, jaké jsou rozdíly mezi dlouhodobým investičním produktem (DIP) a penzijním připojištěním/doplňkovým penzijním spořením (PP/DPS). Rozklíčování těchto rozdílů je důležité pro každého z klientů, který chce efektivně plánovat svou finanční budoucnost a zajistit si klidné stáří. To vše může být dobrým vodítkem i pro toho, kdo se věnuje partnerské spolupráci.

Spoření & Investice17. 04. 2024
Zobrazit více

S DIP by měl každý začít už dnes

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) je nástrojem, který rozšiřuje státem podporované příležitosti pro přípravu na důchod. Pro konzultanty a další, kteří s Broker Consulting spolupracují, je jeho start dobrým důvodem, proč se setkat s každým, kteří by o něj mohl mít zájem. Co vše tedy přináší?

Spoření & Investice21. 03. 2024
Zobrazit více

Investování Lukáše Kubíka. DIP – Důležitá investice, ale i nutná podpora finanční gramotnosti a osvěty

Stárnutí populace a klesající porodnost před nás klade závažné otázky: Jak se na důchod připravit? Kdo a jak bude v budoucnu financovat důchodový systém? Příležitostí pro partnerskou spolupráci a současně i výzvou pro každého z nás je vstup Dlouhodobého Investičního Produktu (DIP) na penzijní scénu.

Spoření & Investice22. 02. 2024
Zobrazit více

Pojištění invalidity není jen tak

V roce 2021 u nás bylo okolo 415 tisíc příjemců invalidního důchodu, jak uvádějí data Českého statistického úřadu. Je proto dobré vědět, že do této skupiny příjemců se může dostat i kdokoliv z nás. Pokud o někom víte, kdo o pojištění, které s touto nepříjemnou záležitostí souvisí, uvažuje nebo by se ho mohlo dokonce přímo týkat, děkujeme za doporučení.

Zabezpečení25. 01. 2024
Zobrazit více

Jak na bezpečné, efektivní a jednoduché investování? Nová platforma BWM je odpovědí

Češi a spoření, to je nerozlučná dvojka. Ale Češi a investování k sobě stále hledají cestu. Malé zkušenosti, nedostatek kvalitních informací, obavy z možných rizik a podvodných investic nebo přesvědčení o tom, že na investování je potřeba větší obnos volných peněz – takové jsou nejčastější důvody, proč neinvestujeme.

Spoření & Investice18. 01. 2024
Zobrazit více

Klíčové je spravovat své finance komplexně a dlouhodobě

Dokážou lidé efektivně zhodnocovat své přebytečné finanční prostředky a nechají si poradit od odborníků? Vyznají se ve vlastní situaci a mají informace o tom, jak to ve světě financí chodí? A mohli by více bohatnout? Díky rozhovoru s naším expertem vás můžeme inspirovat k tomu, aby si více lidí z vašeho okolí vybralo pro spolupráci právě Broker Consulting. Co tomu říkáte?

Spoření & Investice10. 01. 2024
Zobrazit více

Strach a chamtivost: emoce, které ovlivňují nejen vaše investiční rozhodnutí

O tom, jak při investování ovládnout strach ze ztráty na straně jedné a chamtivost na straně druhé, se rozepsal oblastní ředitel Broker Consulting Lukáš Kubík. A máte li doporučení na ty, kteří chtějí investovat, rozhodně jim poraďte, ať se obrátí na odborníky.

Spoření & Investice08. 01. 2024
Zobrazit více

Životní pojištění: Pojišťovny kryjí rizika dříve než v minulosti

Pokud byli klienti doteď při uzavírání životního pojištění nepříjemně překvapeni několikaletou dobou čekání, po kterou pojišťovna rizika onemocnění nekryje, situace se mění.

Zabezpečení02. 11. 2023
Zobrazit více

Finančně nezávislý může být každý. Jak na to s běžným příjmem?

Finanční jistota a stabilita jsou základním kamenem pro spokojený a klidný život. Při správně nastaveném finančním plánování toho může dosáhnout každý, kdo se pro takový cíl rozhodne.

Finanční plán15. 05. 2023
Zobrazit více

Finanční plán pro horší časy alias udržte své peníze pod kontrolou i v ekonomicky neklidné době

Proměnit vysněné cíle v realitu nejde bez dobrého finančního základu. Jenže jak si ho vytvořit, když teď obzvlášť nemusí být peněz nazbyt? Zeptali jsme se odborník

Zabezpečení07. 10. 2022
Zobrazit více

Nenechte se na dovolené zaskočit nenadálou událostí, sjednejte si správné cestovní pojištění

V nejbližších dnech a týdnech se přiblíží doba vytoužených dovolených a rekreací různého typu. Pro klidný průběh letního odpočinku, ať už v tuzemsku nebo zahraničí, je potřeba se pojistit. Nikdo totiž nestojí o hořce zaplacené ošetření úrazu či řešení jiných zdravotních komplikací bez jistoty zaručené mnohem levnějším pojištěním.

Zabezpečení08. 07. 2022
Zobrazit více

Životní pojištění ochrání vaši rodinu před finančními dopady závažných událostí

Vážná choroba, těžký úraz, nebo dokonce invalidita. To jsou rizika, která mohou v průběhu života potkat kohokoli z nás. Jejich následky pak mohou zasáhnout do finanční situace celé rodiny. Naštěstí tomu lze předejít. Chcete vědět jak? Sjednáním kvalitního životního pojištění, které vás a vaše blízké ochrání před finančními důsledky takto vážných životních situací.

Zabezpečení30. 03. 2022
Zobrazit více

Podpojištění jako plíživý strašák dnešní doby

Většina z nás považuje za naprosto zásadní mít dobře chráněný majetek. Proto si sjednáváme pojištění, které náš dům nebo byt chrání před nejrůznějšími škodami vzniklými řáděním nejen přírodních živlů, ale i zlodějů. Přesto je dnes velmi častým jevem, že lidé nemají správně nastavenou pojistku, a jejich domov tak může být podpojištěný.

Zabezpečení21. 02. 2022
Zobrazit více

Je vaše chata přes zimu dobře zabezpečená?

Bez nadsázky lze říci, že české chataření dnes zažívá hned po šedesátých letech druhou zlatou éru. Možná jen s tím rozdílem, že výrazně roste počet nadšenců, kteří si své víkendové bydlení přeměňují do podoby rodinného domu se vším všudy. O to více je třeba u těchto útulných „druhých domovů“ dbát na zabezpečení.

Zabezpečení01. 02. 2022
Zobrazit více

Je vaše auto správně vybavené na zimu?

Zima, obzvlášť je-li oděna do „ladovského kabátku“, přináší spoustu radovánek jak dětem, tak milovníkům obvyklých i neobvyklých zimních sportů. Postrachem je ale pro řidiče, kterým dokáže i v tom největším mrazu připravit dost horké chvilky. Jak se jich vyvarovat a jak mít automobil správně vybavený pro jízdu do hor?

Zabezpečení28. 12. 2021
Zobrazit více

Zahraniční dovolená bez pojištění? Takový risk se vám nevyplatí!

Léto je v plném proudu a mnoho Čechů se i přes ne úplně snadné podmínky k cestování chystá strávit dovolenou v zahraničí. Možná jste mezi nimi i vy. Obzvlášť v této době ale platí dvojnásob, že na dovolenou byste se neměli vydávat bez cestovního pojištění, včetně toho, které kryje případná rizika spojená s covidem-19. Žádnému cestovateli nedoporučujeme spoléhat se na to, že za něj všechno vyřeší kartička zdravotní pojišťovny nebo cestovní pojištění přidružené k jeho platební kartě.

Zabezpečení30. 07. 2021
Zobrazit více

Víte, jak nejlépe ochránit svůj domov?

Bezpečí domova je pro každého z nás naprosto zásadní věc, stejně jako zdraví. Obzvlášť v této době, kdy doma trávíme více času než kdy dříve. Jenže právě doma nás mohou potkat neočekávané situace, které mohou mít na celou naši domácnost velký dopad. V případě sjednaného pojištění domácnosti nemusí být dopad až tak citelný. Pokud jste se vy nebo někdo z vašeho okolí tímto typem pojištění ještě nezabývali, anebo si matně vzpomínáte, že jste ho kdysi dávno uzavřeli, ale netušíte s jakými parametry, pak je následující článek určený přímo vám.

Zabezpečení29. 03. 2021
Zobrazit více
1 min

OK Double Plus

Také byste chtěli výrazně ušetřit na svém životním pojištění? Máme pro vás řešení. Zkuste náš revoluční OK Double Plus.

Zabezpečení10. 01. 2021
Zobrazit více

Než odjedete na dovolenou, zkontrolujte si pojištění domácnosti. Vyplatí se to.

Letní prázdniny jsou obdobím se zvýšeným počtem vloupání do bytů a domů. O vaší nepřítomnosti vypovídají přetékající poštovní schránka, nulový pohyb v domě či bytě, zatažené žaluzie a dnes i sdílení fotek z dovolené na sociálních sítích. Pro kriminální živly jasná znamení, že přišla jejich chvíle.

Zabezpečení10. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.