Broker Consulting

Radim Štantejský pro Forbes: Investice musí hlavně chránit peníze

Broker Consulting17. 09. 2021

Zářijové číslo prestižního magazínu Forbes přináší rozhovor s Radimem Štantejským, obchodním ředitelem Broker Consulting a duchovním otcem franšízového projektu OK POINT. Pokud jste si časopis nestihli koupit, nabízíme vám přepis celého rozhovoru.

Nejdřív nejistota, pak tvrdý dopad pandemie a v poslední době hlavně obavy z rychle rostoucí inflace způsobily, že Češi berou finanční poradenství útokem. „Uvědomili si, že musí být lépe připraveni na krizové situace. Řada z nich teď řeší, jak restartovat podnikání anebo jak zhodnotit, a hlavně ochránit svoje peníze,” říká obchodní ředitel poradenské společnosti Broker Consulting Radim Štantejský.

Nedávná party hnaná zdánlivě neohroženou ekono­mikou skončila, covid lidi pochopitelně vyděsil. „Největší uvědomění vždycky přichází po krizi. Lidé pochopili, že je fajn mít někoho, kdo jim poradí, ukáže jim cestu a nasta­ví plán tak, aby peníze pracovaly pro ně, ne proti nim,“ vysvětluje Radim Štantejský. Firma Broker Consulting ohlásila za první letošní pololetí o 45% vyšší obrat než za stejné období vloni. Za prvních šest měsíců si tak připsala 843 milionů korun.

O radu se u finančních konzultantů hlásí běžní klienti, ale i lidé z nejvyšších příjmových pater, byznysmeni, ma­jitelé firem nebo top manažeři velkých korporátů. Jedna část musí řešit potíže, protože covid tvrdě pochroumal jejich podnikání nebo vážně ohrozil jejich práci. Druhá, ta šťastnější, se svezla na vlně – pandemie jí přihrála nové příležitosti nebo alespoň zajímavé úspory na účtech, ze kterých dlouho neměli kde a za co utrácet.

„Setkáváme se s mnoha příběhy lidí, kteří nemohli praco­vat a kterým se zhroutil byznys. Museli podnikání zavřít nebo ho teď dostávají z červených čísel a my jim pomá­háme restart financovat, umíme jim vyřídit financování v řádech desítek i stovek milionů korun. Lidem, kterým se podařilo během pandemie vyrůst, zase radíme, jak ten růst do budoucna ještě víc podpořit,“ říká Štantejský.

Obě skupiny by podle něj měly být připraveny na to, že se kritická situace může zopakovat. „Vytvořit si finanční rezervu, která umožní minimálně půl roku fungovat ve chvíli, kdy vypadne příjem. A na každou dlouhodobě uloženou korunu se podívat, jestli je chráněná proti inflaci. Běžné a spořicí účty to dnes rozhodně nezaručí, na nich peníze vzhledem k současným úrokům prodělávají každou vteřinou,“ upozorňuje obchodní ředitel Broker Consulting.

REALITNÍ BYZNYS SKOKOVĚ ROSTE

Firma těží z toho, že její služby nejsou vázané na kon­krétní banky a další finanční instituce, portfolio produktů tak není ničím omezené. Navíc oproti konkurenci nabízí na jednom místě finanční, bankovní i realitní služby. „Sá­zíme na dlouhodobý vztah s klientem a věříme, že klienti velmi ocení, že nemusí chodit jinam a mají k dispozici jednoho profesionála s týmem asistentů, kteří mu vyřeší finance, pojištění, investice, bankovní produkty a k tomu mu zařídí i případný prodej nebo nákup nemovitosti,“ popisuje Radim Štantejský, který je zároveň projektovým manažerem franšízového konceptu OK Point.

Na OK Pointech se dá dobře ilustrovat nárůst finančně poradenských služeb a také cesta, jak Češi nejčastěji jistí svoje peníze. Broker Consulting spustil franšízový koncept v závěru roku 2015, postupně rozšiřuje pobočky ve vel­kých i menších městech a v současnosti se blíží počtu 50 míst. Během prvních šesti letošních měsíců zprostředkova­li konzultanti klientům úvěry ve výši 13,1 miliardy korun, ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 tak objem úvěrů vzrostl o 93 %, hypoteční úvěry rostly dokonce o 97 % a půlroční objem firemních úvěrů se meziročně zvýšil téměř dvojnásobně.

Skokový nárůst realitních transakcí Štantejský připisuje rekordně nízkým úrokovým sazbám, které stále boostují celý trh. A také typické vlastnosti Čechů, kteří chtějí svoje bydlení za každou cenu vlastnit, a i investiční nemovitosti berou jako ideální příležitost, jak chránit volné peníze. Broker Consulting těží z úspěšně nastartované spoluprá­ce s developery. Jejich reality nabízí vlastním klientům a je to win-win byznys – klienti, kteří mají zájem o nemo­vitost, mají od Broker Consulting kompletně vyřešené financování a developeři se mohou soustředit na stavění místo toho, aby si sami hledali dobře zajištěné kupce.

FINANČNÍ PLÁN BEZ VELETOČŮ

Realitní obchody tak dál rostou, ale konzultanti záro­veň varují před sázkou na jednu kartu. „Jsme v tomto ohledu velmi konzervativní firma, primárně chráníme lidem peníze před inflací. Zásadní je portfolio dostatečně diverzifikovat a držet se cílů, které si klienti nastaví. Naše hlavní služba není hypotéka, nejsou to reality a není to ani pojištění. Naší hlavní službou je finanční plán, pomocí něhož si klient uvědomí své finanční cíle, které si chce splnit,“ vysvětluje Štantejský.

Pro řešení finančních cílů doporučuje Broker Consulting investování do otevřených podílových fondů, pořízení nemovitostí pro vlastní bydlení či na pronájem nebo standardní finanční produkty. „Pokud někdo chce naku­povat kryptoměny, drahé kovy nebo toxické dluhopisy, tak rozhodně ne s námi. V případě, že někdo trvá na tom, že chce hrát ruskou ruletu, rozhodně nedoporučuji dávat více než 5 % svého majetku. Zdůrazňuji, že to nebude u nás, protože my s penězi našich klientů nespekulujeme,“ říká Radim Štantejský. „Nejcennější, co máme, je reputace a nesmíme ji ztratit tím, že bychom se pouštěli do něja­kých nestandardních operací. Jsme na trhu přes 20 let a chceme na něm být po další generace,“ doplňuje.

FRANŠÍZA S DESETIMILIONOVÝM OBRATEM

Budoucnost Broker Consulting staví právě na OK Poin­tech. Ty fungovaly i během covidového lockdownu a přes­tože konzultanti potřebují ke své práci osobní a pravi­delný kontakt s klienty, rychle se naučili poskytovat svoje služby i online. Firma dlouhodobě investuje do digitalizace procesů a vývoje inovací, které konzultantům usnadňují práci. Moderní technologie tak patří ke standardnímu vybavení každé pobočky. „Během covidu jsme byli po ce­lou dobu každý den v práci. Nesmělo se stát, že bychom vypnuli, naopak jsme chtěli ukázat, že tady pro klienty budeme za každých okolností,“ podotýká Štantejský.

OK Pointy jsou jako klasická franšíza stavěné na podni­katelském principu – franšízant si staví vlastní tým, mateř­ská společnost dodává zázemí, know-how i technologie. Na jednom OK Pointu pak Broker Consulting při dodržení doporučených postupů nabízí průměrný roční obrat kolem 10 milionů. Bez ohledu na to, jestli jde o pobočku v Praze, Karlových Varech nebo Frýdku-Místku. „Umíme dát fran­šízantům přesný návod na to, jak být úspěšný a jak si vy­budovat velmi solidní dlouhodobé podnikání,“ tvrdí Radim Štantejský. A zájem franšízantů roste, obzvláště v těžších časech, kdy řada z nich vyměnila finanční byznys se silným partnerem v zádech za svoje dosavadní a covidem ohrožené podnikání například v gastru nebo cestovním ruchu. Výjimkou nejsou ani lidé z korporátu, případně vel­kých finančních institucí, kteří pro svou takzvanou druhou kariéru volí právě koncept OK Point. Chtějí efektivněji využít své znalosti a dovednosti ve svůj prospěch a mone­tizovat je mnohem lépe než v klasickém zaměstnání bez ohledu na to, na jak vysoké pozici jsou. „Dokážeme naše franšízanty podpořit i ve složitých dobách a oni nám to teď vracejí intenzivní prací a mimořádnými růsty,“ dodává Štantejský.

Rozhovor vyšel v magazínu Forbes 9. září 2021

Další příspěvky na téma Broker Consulting

Síť Broker Point Premium má novou pobočku na Klatovské třídě v Plzni

Počet našich poboček Broker Point Premium je opět o něco vyšší. Přímo na Klatovské třídě v Plzni se pod vedením regionálního ředitele Ivana Dischingera prostory pokřtily v červnu.

Příležitost19. 07. 2024
Zobrazit více

Jiří Tatýrek: V Brokeru si vzájemně pomáháme, přináší to prospěch celé firmě

Jiří Tatýrek je úspěšným obchodním ředitelem Broker Consulting již více než 13 let a se svým byznysem zůstal věrný Moravskoslezskému regionu. V rozhovoru jsme se zaměřili na to, co Jiří s klienty nejčastěji řeší.

Finanční plán09. 07. 2024
Zobrazit více

Jak Češi smýšlejí o zahraničních nemovitostech?

Máte li ve svém okolí zájemce o reality, nemusí se vždy jednat pouze o domácí nemovitosti. Věděli jste, že řadu lidí lákají i ty zahraniční? To potvrdil březnový průzkum realizovaný výzkumnou agenturou Ipsos.

Reality24. 06. 2024
Zobrazit více

Síť Broker Point Premium se rozrůstá o novou pražskou pobočku

Franšízová síť finančních, bankovních a realitních služeb Broker Point Premium roste i v poměrně konkurenční Praze. Co nabídne pobočka ve Stodůlkách? Mimo jiné třeba i zajištění finanční svobody klientů Broker Consulting ve stáří, optimalizaci jejich úspor či skladby nemovitostí.

Příležitost14. 06. 2024
Zobrazit více

Petr Hušek: Broker Consulting pro mě představuje celoživotní cestu

Dvacet let. To je panečku kus života a také pořádná porce zážitků, zkušeností, příležitostí i výzev. Své o tom ví obchodní ředitel Petr Hušek, jehož tým dlouhodobě dosahuje výborných výsledků. S Petrem jsme si povídali o jeho dosavadním působení ve firmě i důvodech, díky nimž patří jeho tým k těm nejúspěšnějším.

Broker Consulting10. 06. 2024
Zobrazit více

Nový Broker Point Premium na skvělé adrese

V centru Prahy u metra Florenc vyrostl nový Broker Point Premium. Ředitelem uvedené pobočky je oblastní ředitel Pavel Šimků. Pavel nyní navíc stojí před další výzvou – rozvojem svého týmu.

Příležitost27. 05. 2024
Zobrazit více

Marika Janáková: Zkratky nefungují, klíčová je pracovitost

Manažerka senior Marika Janáková dosahuje skvělých výsledků. Přesto stojí nohama na zemi, když říká, že ať už nás cesta v Brokeru vynese kamkoliv, měli bychom zůstat stále sami sebou. Marika je právem inspirací nejen pro kolegy v Broker Consulting, ale také pro řadu spolupracovníků.

Broker Consulting17. 05. 2024
Zobrazit více

Investování Lukáše Kubíka. Finanční gramotnost v Česku, klíč k prosperitě nejen v době krizí

Finanční gramotnost je stále ještě považována za okrajovou věc. Znalosti v této oblasti jsou přitom pro naši činnost i práci spolupracovníků nejen přínosné, ale přímo zásadní. A pokud jsou spolupracovníci proaktivní, mají jedinečnou příležitost a zároveň povinnost vzdělávat, inspirovat a podporovat ostatní. Své o tom ví také oblastní ředitel Broker Consulting Lukáš Kubík.

Spoření & Investice26. 04. 2024
Zobrazit více

V práci s partnery jde o pravidelnost

Regionální ředitelka Zuzana Mazáčová sází se svým týmem na partnerskou spolupráci. Bavili jsme se o tom, co našim spolupracovníkům přináší, jak jsou motivováni a jaké podmínky by pro svou práci měli mít.

Broker Consulting11. 04. 2024
Zobrazit více

Ocenění za náročný obchod

Zpětná vazba klientů je pro činnost Broker Consulting klíčová. A když nás chválí za složitý obchod, má to pro nás dvojnásobnou hodnotu. Takovým příkladem byl i nedávný prodej rodinného domu v jedné ze středočeských obcí, kdy se využila také partnerská spolupráce.

Reality08. 04. 2024
Zobrazit více

Jiří Žák: V realitách bývá výsledek často poměrně rychlý

Jiří Žák postoupil z pozice oblastního ředitele na oblastního ředitele senior. Současně s tím se zlepšuje míra spokojenosti klientů s jeho službami. V rozhovoru poodkrývá recept na svůj úspěch. Chtěli byste s ním spolupracovat?

Příležitost19. 03. 2024
Zobrazit více

Hypoteční trh se rozhýbal

Hypoteční sazby pokračují v poklesu, jak vyplývá z informací Broker Consulting. To je skvělá zpráva pro všechny, kteří hledají nemovitost. Současně je to dobrý tip pro naše spolupracovníky. Pokud o nějakém zájemci víte, rozhodně si nenechávejte takovou informaci jen pro sebe.

Reality12. 03. 2024
Zobrazit více

Ondřej Fousek: V každém období máme s klienty co řešit

Ondřej Fousek postoupil v Broker Consulting na pozici regionálního ředitele. Růstu dosahuje i díky náboru a partnerské spolupráci. A právě partnerská forma spolupráce, jak v rozhovoru vysvětluje, je důležitou součástí práce jeho týmu. Pokud tedy zvažujete, že byste si přivydělali, nebo měli snad dokonce zájem být součástí týmu, neváhejte se na Ondřeje obrátit.

Příležitost06. 03. 2024
Zobrazit více

Michal Koubek: Spojení finančních a realitních služeb k sobě patří

Ve společnosti Broker Consulting začal Michal Koubek pracovat už před více než 18 lety. Posledních zhruba sedm let je zároveň franšízantem a majitelem vlastní pobočky. Povídali jsme si o tom, jaké je to být franšízantem a jaké požadavky klade na svůj tým. A pokud vás práce Michala Koubka zaujala, neváhejte a zkuste s ním navázat spolupráci. Získáte díky tomu nejen zajímavou odměnu, ale i řadu nových zkušeností, které se vám budou do budoucnosti bezpochyby hodit.

Příležitost28. 02. 2024
Zobrazit více

Investování Lukáše Kubíka. DIP – Důležitá investice, ale i nutná podpora finanční gramotnosti a osvěty

Stárnutí populace a klesající porodnost před nás klade závažné otázky: Jak se na důchod připravit? Kdo a jak bude v budoucnu financovat důchodový systém? Příležitostí pro partnerskou spolupráci a současně i výzvou pro každého z nás je vstup Dlouhodobého Investičního Produktu (DIP) na penzijní scénu.

Spoření & Investice22. 02. 2024
Zobrazit více

František Furch: Bez tréninku a poctivé přípravy se vítězit nedá

Po téměř desetileté kariéře v Brokeru ohlásil František Furch postup na pozici oblastního ředitele senior. A to i díky náboru a partnerské spolupráci, na které se v posledních dvou letech se svým týmem více zaměřuje. Dokážete nám s partnerskou spoluprací pomoci také vy? Nebo snad uvažujete, že byste chtěli být přímo součástí Františkova týmu?

Příležitost12. 02. 2024
Zobrazit více

Jak na bezpečné, efektivní a jednoduché investování? Nová platforma BWM je odpovědí

Češi a spoření, to je nerozlučná dvojka. Ale Češi a investování k sobě stále hledají cestu. Malé zkušenosti, nedostatek kvalitních informací, obavy z možných rizik a podvodných investic nebo přesvědčení o tom, že na investování je potřeba větší obnos volných peněz – takové jsou nejčastější důvody, proč neinvestujeme.

Spoření & Investice18. 01. 2024
Zobrazit více

Jakub Urban: Z některých klientů umíme dělat partnery

Tým obchodního ředitele Jakuba Urbana hlásí skvělé úspěchy. A to jak při náborování, tak partnerské spolupráci. "Z některých klientů umíme dělat partnery a získávat od nich doporučení," říká Jakub v rozhovoru. V případě, že jste klienty některého z našich týmů, uvažovali byste také o partnerské spolupráci?

Příležitost11. 12. 2023
Zobrazit více

Kristýna Viktora: Patříme mezi největší domácí realitní zprostředkovatele

Nemovitosti se výrazně podílí na celkovém úspěchu podnikání Broker Consulting. I proto jsme si s vedoucí realitního oddělení této společnosti Kristýnou Viktora povídali o tom, jak mohou být tyto aktivity pro všechny ostatní inspirativní.

Bydlení14. 11. 2023
Zobrazit více

Čeněk Liška sází na věrnost značce a spolupráci s partnery

Původním povoláním muzikant Čeněk Liška, který letos v létě ohlásil postup na pozici regionálního ředitele, využívá v rámci svých aktivit i spolupráci s partnery. Díky nim, jak říká, se v poslední době podařilo sjednat hned několik větších realitních obchodů.

Příležitost22. 09. 2023
Zobrazit více

Na partnery pohlížíme jako na parťáky

Partnerská spolupráce je silnou stránkou Rostislava Kchopa, který je od počátku letošního roku na pozici oblastního manažera. Povídali jsme si o tom, co mu komunikace s partnery přináší a jaké překážky je třeba překonávat.

Příležitost12. 09. 2023
Zobrazit více

Petr Hofman: Dívám se především dopředu

O svém kariérním postupu a rozvoji vlastního týmu s námi hovořil nový oblastní ředitel senior Broker Consulting Petr Hofman. Již nyní se těší, že bude moci pomáhat i ostatním v jejich kariéře a růstu.

Příležitost07. 09. 2023
Zobrazit více

Tomáš Pospěch: Jaký já jsem člověk, takové mám klienty

Před dvěma lety si Tomáš Pospěch otevřel vlastní OK POINT v Ostravě-Porubě, kde nabízí jak finanční, bankovní, tak realitní služby. Ke všem klientům přitom přistupuje stejně. S kvalitním servisem, zkušenostmi a pokorou.

Příležitost24. 08. 2023
Zobrazit více

Jak si zřídit a provozovat obchodní místo

Obchodní místa OK POINT nabízí franšízantům hned několik výhod. Přesto je třeba, abyste byli na zřízení i samotný provoz těchto poboček dobře připraveni. Ptáte se, na co se nesmí zapomenout?

Příležitost21. 08. 2023
Zobrazit více

Emil Malý: Postup je především zásluhou celého našeho týmu

Na pozici regionální ředitel senior postoupil v Broker Consulting Emil Malý. Vzhledem k jeho aktivitám a cílům ale nepřekvapí, že tím jeho plány rozhodně nekončí.

Příležitost18. 08. 2023
Zobrazit více

V soutěži Franchisa roku byl absolutním vítězem vyhlášen koncept OK POINT

Hned dvě ocenění dostal od odborné poroty České asociace franchisingu koncept OK POINT společnosti Broker Consulting. Stal se absolutním vítězem soutěže Franchisa roku 2022 a zároveň získal i prvenství v hlavní kategorii Franchisor roku.

Broker Consulting14. 07. 2023
Zobrazit více

Broker Consulting je silným partnerem pro své zaměstnance i klienty

V práci stráví průměrný Čech 80 tisíc hodin svého života. Proto by měl člověk dělat to, co ho naplňuje a dává mu smysl. I z hlediska odměny a kariéry. Z průzkumu Centra pro veřejné mínění vyplývá, že 69 % Čechů je se svou prací více či méně spokojeno. Zbývajících 31 % je vyloženě nespokojeno. Hledat novou pracovní příležitost může mnohdy být velkou životní výzvou. A nezáleží vlastně ani na tom, zda se jedná o úplně první práci v životě, o rozhodnutí změnit obor, nebo jen o lehký posun v rámci stejného pole působnosti.

Broker Consulting27. 04. 2022
Zobrazit více

Skupina Broker Consulting podpoří bytovou výstavbu napříč Českou republikou

Skupina Broker Consulting se rozhodla rozšířit své současné developerské aktivity ze západních Čech do všech regionů včetně Prahy, aby pomohla řešit problém s nedostatkem nových bytů.

Broker Consulting19. 02. 2021
Zobrazit více

PETR HRUBÝ: Hazardér věří pohádkovým slibům, investor dlouhodobým cílům

Úspěšný investor a zakladatel dnes obratem téměř dvoumiliardové skupiny Broker Consulting Petr Hrubý přiznal, do čeho sám investuje. A nebál se zajít do detailů. Přečtěte si rozhovor, v němž mimo jiné odhalí 27 let svých plánů, řízení rizika a úspěchů. A pokud si myslíte, že se investorem můžete stát jen do určitého věku, navíc s darem do vínku a letitými studii vysokých škol, jste na omylu. A nevyvede z vás z něj nikdo jiný než Petr, který se umí v oblasti peněz pohybovat jako ryba ve vodě.

Broker Consulting11. 01. 2021
Zobrazit více

Den na OK POINTU s Jaroslavem Laurem

Na příležitost jménem OK POINT slyší stále více zájemců o bezpečné podnikání. V pořadí desátou pražskou pobočku tohoto franšízového modelu Broker Consulting otevřel v lednu 2020 v OC Opatovská bývalý vysoce postavený manažer z oblasti automotive Jaroslav Laur. Jak probíhá takový běžný den na ok pointu? Dokázal Jaroslav a jeho tým na pobočce najít způsob, jak pomáhat klientům i v době koronakrize? A jak se adaptovali na nové postupy?

Broker Consulting11. 01. 2021
Zobrazit více
3 min

OK POINT

Proč navštívit OK POINT? Protože řešíme FINANCE. REALITY. SPOLU. Podívejte se, jak to celé funguje.

Broker Consulting10. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Broker Consulting – moje místo

Co znamená Broker Consulting? Místo, kde se zajímáme o vaše sny a potřeby. Místo, kde řešíme finance a reality spolu.

Broker Consulting09. 01. 2021
Zobrazit více
1 min

Jak zatočit s drahými půjčkami?

Víte o někom, komu by se konzultace k optimalizaci drahých dluhů hodila? Obraťte ho na některého z našich konzultantů.

Broker Consulting09. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.