Broker Consulting

Kristýna Viktora: Patříme mezi největší domácí realitní zprostředkovatele

Bydlení14. 11. 2023

Nemovitosti se výrazně podílí na celkovém úspěchu podnikání Broker Consulting. I proto jsme si s vedoucí realitního oddělení této společnosti Kristýnou Viktora povídali o tom, jak mohou být tyto aktivity pro všechny ostatní inspirativní.

Reality se staly postupně nedílnou součástí podnikání Broker Consulting. Úsilí, zkušenosti a především výsledky, jichž v této oblasti firma i díky spolupráci s partnery dosahuje, jsou tou nejlepší vizitkou.

V čem realitní konzultanti udělali za poslední dobu největší pokrok či změnu?

Nespokojí se jen s běžnými obchody, jako jsou prodeje a pronájmy. Věnují se navíc také developerským projektům či ojedinělým nemovitostem za vysoké kupní ceny. Developerských projektů máme nyní v nabídce okolo sta. Svojí povahou a celým procesem se jedná o trochu jinou činnost. Mnozí v tom našli zalíbení, takže chtějí ve spolupráci s developery pokračovat. Přinášejí do firmy nové obchody a příležitosti.

Developerské projekty jsou stejně jako běžné obchody nakloněny tipařským provizím. V tomto případě můžeme skvěle využít potenciál, který spočívá v propojení poptávky a nabídky, jak o tom svědčí i nedávný, nově nabraný projekt Slunovrat Orlík Jakuba Krčmáře a Jakuba Novotného. Když to řeknu zjednodušeně, mohou prodávat nemovitosti, i když je nenabrali. To ale samozřejmě neplatí pouze u nabídek v rámci developerských projektů.

Další výrazný posun lze zaznamenat v tom, že se více zapojujeme do cenově zajímavějších transakcí. Na konzultanty to ale na druhou stranu klade vyšší nároky. Ať už z pohledu lepší přípravy na prodej projektu či specifické nemovitosti, nebo na celkovou znalost realitního trhu. Vše musí navíc často konzultovat s právním oddělením a samozřejmě i s námi, tedy s realitním oddělením.

Jak vnímáte současnou situaci na domácím realitním trhu?

Nejhorší bylo předchozí období, kdy si veřejnost musela zvykat na vyšší úrokové sazby u hypoték. Tato doba však už většinou pominula. Veřejnost si na jejich úroveň do značné míry zvykla. Další zase vyčkávají na dobu, kdy by sazby mohly začít více klesat. Je pravdou, že někteří developeři svoje aktuální projekty pozastavili. Nic to ale nemění na faktu, že nabídek i samotných prodejů na trhu zůstává stále hodně. Ne každý si zároveň uvědomuje, že je nyní pro nákup nemovitosti ta nejlepší doba, protože ceny budou postupně růst. Vývoj cen bydlení vzhledem k vysoké inflaci způsobil během uplynulých měsíců jejich reálný pokles. Přesto je rozdíl v očekáváních prodávajících a kupujících stále velký. Podle průběžných čísel našeho REALINDEXU jsou představy prodávajících v průměru o více než 10 procent vyšší, než je tomu u kupujících.

Jak si vedou v posledních měsících naše aktivity v oblasti prodeje a pronájmů?

Můžeme být právem hrdí na to, že patříme mezi největší domácí realitní zprostředkovatele. Celorepublikově jsme podle analýzy EMA data, která vycházela z celkového počtu transakcí za prvních osm měsíců letošního roku, na třetím a v Plzeňském kraji dokonce na druhém místě. Je zřejmé, že děláme naši práci dobře a klienti to oceňují. Na tom mají největší zásluhu především konzultanti, kterým patří velké poděkování. Uvedené výsledky ale představují velký závazek i do budoucna. Úspěch vždy zavazuje.

 

 

 

 

Další příspěvky na téma Bydlení

Čeká nás obroda hypoték?

Začátek nového roku přinesl mnohem hmatatelnější naději na vytoužený pokles základních úrokových sazeb. Úrokové sazby se mohou totiž dostat pro fixaci sazby na pět let na tři až čtyři procenta. To pro partnery představuje nové obchodní příležitosti a tím i další možnost vítaného přivýdělku. Příkladem je nákup nových nemovitostí. Máte li doporučení na nového zájemce o bydlení, děkujeme za tip.

Reality30. 01. 2024
Zobrazit více

Hypoteční trh bude v příštím roce větší, dynamičtější a snad i levnější

Hypoteční rok 2023 nebyl zrovna jednoduchý. Byl ve znamení velmi mírného tání a neustálého vyhlížení poklesu sazeb. Větší pokles sazeb se snad očekává ve druhé polovině 2024. To je bezpochyby dobrou zprávou pro všechny, kteří plánují pořídit si nemovitost. Znáte někoho takového ve svém okolí?

Reality27. 12. 2023
Zobrazit více

Vyplatí se nakoupit nemovitost teď, nebo spíše později?

Chystáte se někdo z vašeho okolí koupit nemovitost? Čekání na nižší úrokové sazby a příznivější ceny se nemusí vyplatit. S radou přichází hlavní analytik Broker Consulting Martin Novák.

Bydlení24. 11. 2023
Zobrazit více

Byty ani nájmy nezlevní

Mít vlastní střechu nad hlavou je pro Čechy priorita. I pro ty mladé. A slovo vlastní hraje v našem uvažování stěžejní roli. Téměř 80 % našinců chce totiž bydlet ve svém.

Bydlení04. 10. 2023
Zobrazit více

Kupujeme chatu aneb co si ohlídat, aby rekreační nemovitost přinášela radost, a ne starost

Češi jsou národem chatařů a chalupářů, a to už od dob První republiky. Pravidelně v nich tráví víkendy a dovolené, na stáří se pak mnozí z nich stěhují do svých „víkendových sídel“ natrvalo. A nejen to, lidé je také stále častěji využívají jako místo pro svůj home office. Tomu ostatně dost napomohla pandemie koronaviru a s ní spojená omezení všeho druhu. Pokud se mezi majitele víkendového sídla chystáte zařadit i vy, máme pro vás několik užitečných rad.

Bydlení23. 05. 2021
Zobrazit více

Víte, jak nejlépe ochránit svůj domov?

Bezpečí domova je pro každého z nás naprosto zásadní věc, stejně jako zdraví. Obzvlášť v této době, kdy doma trávíme více času než kdy dříve. Jenže právě doma nás mohou potkat neočekávané situace, které mohou mít na celou naši domácnost velký dopad. V případě sjednaného pojištění domácnosti nemusí být dopad až tak citelný. Pokud jste se vy nebo někdo z vašeho okolí tímto typem pojištění ještě nezabývali, anebo si matně vzpomínáte, že jste ho kdysi dávno uzavřeli, ale netušíte s jakými parametry, pak je následující článek určený přímo vám.

Zabezpečení29. 03. 2021
Zobrazit více

Hypoteční trh v roce 2021 pohledem Martina Nováka, hlavního analytika Broker Consulting

Jak potvrzují data Broker Consulting, český trh s hypotékami nabírá i přes koronavirovou situaci stále rychlejší obrátky. Po velmi překvapivém roku 2020 máme za sebou ještě překvapivější leden 2021, kdy objem hypoték sjednaných našimi klienty meziročně vzrostl o rekordních 67 %. Banky už postupně začínají mírně zvyšovat úrokové sazby, jak už nyní vidíme u hypoték s dlouhou fixací. Zatím k oficiálnímu zdražení přistoupili menší hráči na trhu, ale předpokládám, že během března je budou následovat také ostatní poskytovatelé hypotečních úvěrů. Každopádně u hypotéky s 5letou fixací můžeme sazbu okolo 2 % považovat za velice přívětivou.

Bydlení01. 03. 2021
Zobrazit více
1 min

Jak na hypotéku?

Jak na hypotéku? Podívejte se na naše šikovné video a ozvěte se nám. Rádi vám poradíme. V Broker Consulting řešíme finance a reality spolu.

Bydlení09. 01. 2021
Zobrazit více

Prodej, nájem, koupě – akce kulový blesk pro vozíčkáře

Prodej a koupě nemovitosti jsou jedním z životních milníků, které není radno podceňovat. Rozhodnutí činíme na dlouhou dobu, ne-li celý život, a je spojeno s nemalými finančními toky. Aby prodej či koupě probíhaly hladce, je potřeba mít k ruce profesionálního realitního konzultanta, který své práci rozumí a celou transakci zvládne bez problémů. A umí pomoci například i s administrativou a stěhováním.

Bydlení09. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.