Novinky.cz, 24. 9. 2010
Vidíte to na každém rohu, banky se předhánějí, která nabídne lepší sazbu. Avšak při ukončení fixačního období, které znamená změnu sazby od banky, už je ticho po pěšině. A dlužníci platí častokrát po novu více, než by čekali. Lze o sazbě vyjednávat, můžete refinancovat. Ale když splátky stále tlačí, najděte úspory jinde. Poradíme vám kde.

Šetřit se samozřejmě dá téměř v každé oblasti rodinného rozpočtu. Častokrát se ale zapomíná na tři oblasti s velikým potenciálem.
1. Povinné ručení. Pojištění auta vyžadované zákonem. Každý si ho musí sjednat. Rozdíly v nabídkách pojišťoven jsou značné. Navíc v každém kraji se liší. Parametrů je tolik, že najít opravdu nejlevnější a nejrozumnější pojištění je úkolem snad jen pro analytika. Neplaťte zbytečně, když nemusíte.
2. Platby telefonním operátorům. Spočítejte si, kolik měsíčně vydáte za telefony. Podle průzkumů společnosti Broker Consulting mezi svými klienty platí většina lidí průměrně za telefony více než 1800 korun měsíčně. „Dobrý finanční konzultant by měl umět poradit i v této záležitosti, úspory přitom dosahují v průměru u každého několik stovek korun měsíčně,“ hovoří o zkušenostech z praxe Jan Lener ze společnosti Broker Consulting.
3. Kreditní karta může být dobrý sluha, ale zlý pán. Když jí budete každý měsíc používat správně, můžete rodinnému rozpočtu ušetřit několik dalších stokorun měsíčně. Jak? Využívejte pouze kartu, která umí z každého obchodu vrátit část peněz na vaše stavební spoření nebo otevřený podílový fond. A využívejte pouze takovou kartu, která zároveň funguje jako slevová. To znamená, že při jejím použití v určitých obchodech, službách, hotelích získáte okamžitou slevu až několik 10 % korun. Ale pozor! Nesmíte se dostat do prodlení se zaplacením peněz půjčených“ z karty“. Jinak začnete platit úroky a svému rozpočtu spíše ublížíte.
Vice zde


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *