Otevřít OK POINT bylo spontánní rozhodnutí, za které jsem moc rád
Nejúspěšnější oblastní ředitel senior Broker Consulting za měsíc únor, který byl navíc oceněn druhým místem v kategorii Nejúspěšnější franšízant. To je Tomáš Pospěch. Povídali jsme si s Tomášem o jeho profesní kariéře i úspěších, na něž dosáhl.
Tomáš Pospěch sklízí jeden úspěch za druhým. V únoru se stal nejúspěšnějším oblastním ředitelem senior a zároveň získal druhé místo v kategorii Nejúspěšnější franšízant. V čem podle něj tkví úspěch dobrého obchodníka a franšízanta OK POINTU?
Kdy začala vaše kariéra v Broker Consulting?
Vše začalo v roce 2012. Tenkrát jsme s Jakubem Urbanem (mým současným obchodním ředitelem) pracovali v konkurenční společnosti a rozhodovali jsme se, kam naše kroky povedou dál. Dokonce jsme si pohrávali s myšlenkou, že bychom si založili vlastní společnost. Pak nám ale cestu zkřížil Broker Consulting. Měli jsme možnost mluvit s několika výše postavenými lidmi ze společnosti a zjistili jsme, že do Brokeru nastupuje spousta zajímavých osobností, jako například bývalý ředitel Generali. Nakonec jsme si řekli, to by pro nás mohlo být to pravé, a tak jsme se vydali na kariérní dráhu s Broker Consulting.
V mládí žene člověka na prvním místě zisk. Kdy se to zlomilo, kdy jste si uvědomil, že je to daleko komplexnější?
Myslím, že za to může náš finanční plán. S jeho realizací si člověk třídí myšlenky. Uvědomí si, co vlastně od života chce, kam míří a co je pro něj prioritou. Tou se stala pomoc klientovi. Na prvním místě pro mě bylo a stále je to, abych odváděl dobře svou práci, dobře se staral o své podřízené a byl pro ně inspirací. V momentě, kdy jsem si utřídil priority, šel zisk na druhou kolej. Vím totiž, jaké pozitivní vlivy to na člověka má. Navíc pak klientům poskytují službu, kterou dokonale znají.
Proč a kdy jste se rozhodl, že si chcete otevřít svůj vlastní OK POINT?
Bylo to hodně spontánní rozhodnutí. Při jednom natáčení mě oslovil Radim Štantejský s tím, že má v Ostravě skvělou lokalitu na otevření OK POINTU a jestli mě nenapadá někdo, kdo by se toho chopil. Řekl jsem, že se zamyslím a dám mu vědět. Pár hodin na to jsem mu volal zpátky s tím, že do toho jdu já. Nevěděla o tom ani moje manželka, přišlo to jako blesk z čistého nebe. Hlavní důvod, proč jsem do toho šel, byla image a prestiž, které jsou s OK POINTEM spojeny. Otevřely se mi nové dveře. Mohl jsem zaměstnat nové lidi a oslovovat další a další obchodníky.
Jak ovlivňuje kariérní postup fakt, že je obchodník zároveň franšízantem?
Je to podle mě důležité. Je to jakási noha, která nám pomáhá trošičku se přiblížit k nejvyššímu vrcholu kariéry, což je obchodní ředitel. Ale není to, jako když si investor koupí například franšízu fastfoodu a nákupem to pro něj skončí. U OK POINTU tomu člověk musí rozumět, musí tímto businessem žít, musí ho bavit, musí tu práci dělat, aby vše mohl kontrolovat, a tím pádem vést tak, aby mu podnikání rostlo. Sám jsem s tím ze začátku taky bojoval. Teď už si myslím, že to mám nastavené tak, jak by to mělo vypadat, a jde to správným směrem, za což jsem moc rád.
Co budete dělat za deset let?
Za deset let? Pořád budu pracovat. Mě ta práce strašně baví. Vybral jsem si takovou práci, která jde dělat v jakémkoliv věku.
Nepomýšlíte na to, že za deset let už si budete spíš užívat renty a odpočívat?
Někdo si to říct může, ale mě osobně odjakživa motivovalo pomáhat lidem. Chci být u toho, když začínají, hledají se, chtějí růst a nevědí jak. Baví mě pomáhat jim na jejich cestě a radovat se z toho, když dosáhnou svých úspěchů a cílů.