Broker Consulting

Jak se zbavit nevýhodných úvěrů a ulevit rodinnému rozpočtu? Konsolidací!

Finanční plán04. 06. 2021

Patří vaše domácnost k těm, které mají sjednáno vícero půjček? Pak se s vámi vsadíme, že tyto půjčky mají nejspíš různé splátky, úrokové sazby, různou dobu splácení i odlišný den splácení. Nejenže z toho jistě máte těžkou hlavu, ale je navíc velmi pravděpodobné, že některé z vašich půjček jsou pro vás nevýhodné a zbytečně zatěžují váš rodinný rozpočet. Jak takovou situaci vyřešit?

Odpověď je prostá – konsolidujte, čili slučte všechny své půjčky do jedné. Díky konsolidaci můžete snížit měsíční výdaje o několik tisíc korun, a navíc ušetříte i za bankovní poplatky.

V čem vám konsolidace pomůže

 • budete splácet jen jeden úvěr
 • každý měsíc vás čeká jen jedna splátka v jeden den
 • můžete si určit datum splatnosti, které vám bude nejvíc vyhovovat
 • získáte nižší splátku, než je součet splátek vašich současných úvěrů
 • odpadnou poplatky za vedení a splácení jednotlivých úvěrů
 • částka, o kterou celkovou půjčku přeplatíte, bude nižší, než o kolik byste v souhrnu přeplatili jednotlivé úvěry
 • sníží se celkové náklady na splácení, čímž se dost uleví vašemu rodinnému rozpočtu

Jak to funguje

Banka, u které o konsolidaci žádáte, za vás staré úvěry splatí, a vy tak dál splácíte jen jednu novou, výhodnější půjčku. Druhou možností je, že vám nová banka pošle peníze na účet, abyste jimi staré půjčky zaplatili sami. Dál už tedy splácíte jen tu novou půjčku. Většina bank obvykle slučuje úvěry až do výše 1 milionu korun.

Co můžete konsolidovat

 • účelové a neúčelové spotřebitelské úvěry
 • bankovní a některé nebankovní úvěry (včetně hypoték nebo úvěrů ze stavebního spoření)
 • kontokorenty a kreditní karty
 • půjčky uzavřené společně s partnerem
 • leasing (lze jen u některých bank)

Co potřebujete k vyřízení konsolidace

Pokud jste v minulosti neměli problém se splácením, a ani nemáte negativní záznam v registrech, k žádosti o konsolidaci vám budou stačit:

 • dva platné průkazy totožnosti (např. občanka a řidičák)
 • potvrzení o příjmech
 • potvrzení, kolik vám z původních půjček zbývá doplatit
 • žádost o předčasné splacení původních půjček
 • všechny smlouvy a dokumentace k původním půjčkám

Kolik vás konsolidace bude stát

U konsolidace úvěrů je třeba počítat s uhrazením mimořádné splátky původních půjček a poplatku za sjednání konsolidace. K tomu si u většiny bank budete muset sjednat například pojištění schopnosti splácet, případně další povinné produkty. Tyto poplatky ale vyjdou levněji než poplatky za všechny původní půjčky.

A ještě jedna dobrá zpráva na závěr: Konsolidovat půjčky můžete klidně i opakovaně!

Pokud si chcete zjednodušit život, a hlavně přitom ušetřit, slučte si všechny stávající úvěry do jednoho. S tím vám rádi pomohou konzultanti Broker Consulting, kteří pro vás najdou tu nejvýhodnější nabídku konsolidace, aby co nejlépe odpovídala vaší konkrétní situaci.

Další příspěvky na téma Finanční plán

Finančně nezávislý může být každý. Jak na to s běžným příjmem?

Finanční jistota a stabilita jsou základním kamenem pro spokojený a klidný život. Při správně nastaveném finančním plánování toho může dosáhnout každý, kdo se pro takový cíl rozhodne.

Finanční plán15. 05. 2023
Zobrazit více

Finanční plán vám pomůže udržet peníze pod kontrolou a mít jich dostatek i ve stáří

Oblíbený lifestylový magazín Žena.cz přinesl rozhovor s hlavním analytikem Broker Consulting Martinem Novákem. Tématem bylo finanční plánování, které je samotnou podstatou naší služby klientům. Nabízíme vám zde přepis celého rozhovoru.

Finanční plán22. 04. 2022
Zobrazit více

Richard Haidlmayer: Třetina lidí vkročí do světa financí špatnou nohou

Finanční jistota je důležitá pro každého z nás. Nejde ani tak o to, kolik vyděláváme, ale jak se svými prostředky umíme hospodařit. Správnou cestu nám může ukázat kvalitní finanční plán, který nás také připraví na různé životní události. „Ti z nás, kteří včas začnou finančně plánovat, mohou svůj život prožít mnohem lépe,“ je přesvědčen ředitel pobočky OK POINT v Plzni Richard Haidlmayer.

Finanční plán27. 01. 2022
Zobrazit více

Finanční plán: Alfa a omega spokojeného a finančně zajištěného života

Všichni si přejeme vést spokojený, plnohodnotný a kvalitní život a věnovat se věcem, které nás baví. Ovšem takové přání jde horko těžko splnit bez peněz. Mnohem důležitější, než kolik vyděláváme, je ale to, jak se o své peníze staráme. Právě k tomu slouží finanční plánování, které umožňuje vytvářet si finanční rezervu pravidelně a dlouhodobě.

Finanční plán29. 11. 2021
Zobrazit více

Krize je tady, myslí si téměř každý druhý Čech

Zhruba každý druhý Čech (47,7 %) souhlasí s tvrzením, že ekonomická krize je v plném proudu a přinese s sebou prudké zvýšení nezaměstnanosti. Necelých 30 procent obyvatel Česka ale situaci tak dramaticky nevnímá. Podle nich není sice růžová, ale o krizi není třeba mluvit. Vyplývá to z průzkumu Broker Consulting realizovaného přes Instant Research od Ipsosu.

Finanční plán10. 01. 2021
Zobrazit více

Kateřina Vylášková Štoudková: naši klienti krizi zvládají, mají finanční plán

Kateřina Vylášková Štoudková je úspěšnou franšízantkou pobočky OK POINT v Blansku. Společně se svým týmem pomáhá klientům s finančními, bankovními a realitními službami. Na jaře je zasáhla první vlna koronakrize a nyní se ocitli uprostřed té druhé. Jak jsou na ni připraveni? Na jaře jsme se doslova ze dne na den ocitli v situaci, se kterou nikdo z nás neměl zkušenosti, jak jste tehdy na OK POINTU fungovali?

Finanční plán10. 01. 2021
Zobrazit více

Finanční plán krok za krokem

Když se řekne finanční plánování, tak si mnozí z nás neumí představit, co to obnáší. Každého z nás ale čekají v životě milníky, ať už radostné jako pořízení vlastního bydlení, svatba, narození dětí, jejich studium, či ty nepříliš šťastné v podobě závažné nemoci, rozvodu, ztráty zaměstnání. Právě kvalitní finanční plán nám pomůže se na jmenované milníky připravit dopředu a mít na ně dostatek peněz.

Finanční plán10. 01. 2021
Zobrazit více

7 zlatých pravidel finančního plánování, bez kterých se neobejdete

Peníze k našemu životu patří. A i když si někdo možná říká, že je nepotřebuje, opak je pravdou. Jakmile totiž nastane jejich nedostatek, tak se žije o dost hůř. Proto se držte sedmi ověřených pravidel, která vám pomohou s penězi hospodařit optimálně.

Finanční plán10. 01. 2021
Zobrazit více
3 min

7 zlatých pravidel finančního plánování – 7. díl

Víte, že po revizi nevýhodných produktů a splátek můžete ušetřit i několik tisíc korun měsíčně? Ty pak můžete mnohem lépe zhodnotit. Vše souvisí se vším. Klientům poskytujeme servis od A do Z v oblasti finančního plánování.

Finanční plán09. 01. 2021
Zobrazit více
3 min

7 zlatých pravidel finančního plánování – 6. díl

Nedržte volné prostředky na běžných účtech.

Finanční plán09. 01. 2021
Zobrazit více
2 min

7 zlatých pravidel finančního plánování – 5. díl

Pravidelně investujte do výnosných strategií.

Finanční plán09. 01. 2021
Zobrazit více
3 min

7 zlatých pravidel finančního plánování – 4. díl

Mít vlastní bydlení vychází z dlouhodobého hlediska výhodněji, než platit nájem. S klienty pracujeme dlouhodobě a vlastní bydlení je obvyklou součástí Finančního plánu.

Finanční plán09. 01. 2021
Zobrazit více
2 min

7 zlatých pravidel finančního plánování – 3. díl

Dobře a levně pojistěte rodinu a majetek. Zabezpečení je nedílnou součástí finančního plánu, který s našimi klienty řešíme.

Finanční plán09. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.