Broker Consulting

Kateřina Vylášková Štoudková: naši klienti krizi zvládají, mají finanční plán

Finanční plán10. 01. 2021

Kateřina Vylášková Štoudková je úspěšnou franšízantkou pobočky OK POINT v Blansku. Společně se svým týmem pomáhá klientům s finančními, bankovními a realitními službami. Na jaře je zasáhla první vlna koronakrize a nyní se ocitli uprostřed té druhé. Jak jsou na ni připraveni? Na jaře jsme se doslova ze dne na den ocitli v situaci, se kterou nikdo z nás neměl zkušenosti, jak jste tehdy na OK POINTU fungovali?

Fungovali jsme výborně. Po počátečním šoku, jsme se obratem vrátili k rozpracovaným obchodům. Díky rychlé reakci franšízora Broker Consulting a zázemí, které nám poskytl, jsme přešli na schůzky on-line. Část smluv se dala podepisovat dálkově. Posílali jsme tak klientům smlouvy mailem, nebo poštou se zpětnými obálkami. Dle jejich preferovaného způsobu. Část spolupracovníků zůstala s malými dětmi doma na homeoffice, část dále jezdila do kanceláře. Pro některé klienty byla stále nejdůležitější osobní schůzka, ale místo podávání rukou jsme přešli na uvítání s dezinfekcí a za dodržení přísnějších hygienických podmínek absolvovali i standardní schůzky, stejně jako prohlídky nemovitostí. A v neposlední řadě jsme se také pustili do postupného obvolávání klientů, abychom věděli, jaký na ně má současná situace dopad.

Co tedy klienti s vámi nejčastěji řešili?

Jednak to byly jejich obavy, co bude, jaký dopad bude mít epidemie a lockdown na ekonomiku. Jestli se všechno zase nezdraží… Procházeli jsme spolu i smlouvy životního pojištění s úkolem zjistit, co vše jim smlouva pokrývá. Dotaz byly i na investice či nákupy nemovitostí. Část klientů totiž v současné situaci vidí obrovskou příležitost.

A jaké konkrétní dopady měla jarní situace na vaše klienty?

Situace na moje klienty nijak zásadní dopad neměla. Snažíme se pomocí FP vytvářet rezervy, které slouží přesně pro tyto případy, jen jsme si všichni vyzkoušeli, že změna z blahobytu může nastat lusknutím prstů. Někteří klienti bohužel pod vlivem strachu odsunuli svá rozhodnutí koupit si investiční nemovitost, což mě velmi mrzí. Od jara opět stouply jejich ceny.

Vraťme se ale k fungování na pobočce OK POINT, jak jste měli otevřeno?

Denně a velmi dlouho. Standardně jsem k dispozici od 8. hodiny ranní, ale vzhledem k on-line schůzkám se jednání řešila často až do 22. hodiny. Můj tým pracoval s velkým nasazením. Vše se točilo hodně kolem servisu pro naše klienty a tím, že ve finančních institucích i na státních úřadech byla velká omezení, která nám ztěžovala komunikaci a protahovala různé lhůty k vyřizování.

Jak jste připraveni na druhou vlnu, liší se situace nějak od té první?

Nijak zvláště, jen jsme moudřejší. Máme připravené opět scénáře s homeoffice a schůzkami on-line a prohlídkami nemovitostí virtuálně. Víme, že to funguje. Technologie od jara učinily obrovský pokrok a spousta věcí lze dnes podepsat dálkově pomocí sms, či je možné potvrdit sjednání smlouvy jejím zaplacením. Velmi nám to zjednodušilo práci. A upřímně, těším se i na nové spolupracovníky, někteří lidé vnímají současnou situaci jako čas na změnu.

Jak očekáváte, že na klienty dopadne konec vládních úlev, řešili jste s nimi tyto situace? (Přerušení splátek atd.)

Na naše klienty nijak. Díky finančnímu plánu nemáme jediného klienta, který by tohoto využil. Je to jednoduché, když s lidmi přemýšlíte do budoucna a chcete budovat jejich majetek za pomoci hypotéčních úvěrů, tak ukázat při prvním problému bance slabost a žádat o odklad splátek, není moc dobrá vizitka vaší práce. Naštěstí všichni klienti, kteří se o zmíněný program zajímali, nám volali, aby s námi dané možnosti konzultovali. A vždy jsme zjistili, že nic z toho nepotřebují.

I přes krizové období panuje na trhu zvýšený zájem o hypotéky, vnímáte to i u vašich klientů?

Ano, díky počtu nemovitostí, které prodáváme. Řešíme i refinancování, sazby jsou velmi zajímavé a nemá cenu spekulovat, zda budou ještě nižší. Vše má vždy dvě strany mince. Sazby můžou být možná ještě nižší, ale vzhledem současnému ekonomickému vývoji se bude rapidně zužovat okruh lidí, kteří hypotéční úvěr dostanou. Už dnes zažíváme u spousty klientů průtahy ze strany bank, nejen proto, že mají hodně práce, ale i proto, že si žádají další a další dokumenty, aby klienti prokázali, že opravdu budou schopni splácet.

Zmínila jste zhoršující se ekonomickou situaci, která souvisí i se zvyšující se podílem nezaměstnaných. Pociťujete zvýšený počet zájemců o práci?

Zájemci se hlásí tak nějak stále, ale s různými představami o naší práci. Nové lidi k nám do týmu si důsledně vybírám. Na tým, který dnes mám, se totiž mohu 100% spolehnout, což mi ukázala i letošní situace. Drželi jsme při sobě a mělo to nejen pozitivní ohlasy mezi klienty, ale přese všechny nesnáze se nám podařilo růst a už teď víme, že letošní rok bude výsledkově lepší než ten loňský. Máme z naší práce prostě radost!

 

Rozhovor vyšel v Profi Poradenství a finance 11/2020.

Další příspěvky na téma Finanční plán

Čeněk Liška sází na věrnost značce a spolupráci s partnery

Původním povoláním muzikant Čeněk Liška, který letos v létě ohlásil postup na pozici regionálního ředitele, využívá v rámci svých aktivit i spolupráci s partnery. Díky nim, jak říká, se v poslední době podařilo sjednat hned několik větších realitních obchodů.

Příležitost22. 09. 2023
Zobrazit více

Emil Malý: Postup je především zásluhou celého našeho týmu

Na pozici regionální ředitel senior postoupil v Broker Consulting Emil Malý. Vzhledem k jeho aktivitám a cílům ale nepřekvapí, že tím jeho plány rozhodně nekončí.

Příležitost18. 08. 2023
Zobrazit více

Finanční plánování je základem pro spokojený a klidný život

Finanční nezávislost je stav, kdy člověk nepotřebuje aktivně pracovat, protože své výdaje na živobytí a na spokojený život pokryje díky rentě či pasivním příjmům. Výrazně mu v tom může napomoci správné finanční plánování.

Finanční plán03. 08. 2023
Zobrazit více

Rentiérem za 3, 2, 1?

Asi každého už někdy napadlo, že by se chtěl stát rentiérem a zajistil si tak bezstarostné finanční pohodlí. Klíč k tomuto vysněnému cíli představuje finanční plánování, v němž můžeme pracovat s kombinací investic do nemovitostí a kapitálových trhů.

Finanční plán23. 06. 2023
Zobrazit více

Otevřít OK POINT bylo spontánní rozhodnutí, za které jsem moc rád

Nejúspěšnější oblastní ředitel senior Broker Consulting za měsíc únor, který byl navíc oceněn druhým místem v kategorii Nejúspěšnější franšízant. To je Tomáš Pospěch. Povídali jsme si s Tomášem o jeho profesní kariéře i úspěších, na něž dosáhl.

Finanční plán16. 06. 2023
Zobrazit více

Finančně nezávislý může být každý. Jak na to s běžným příjmem?

Finanční jistota a stabilita jsou základním kamenem pro spokojený a klidný život. Při správně nastaveném finančním plánování toho může dosáhnout každý, kdo se pro takový cíl rozhodne.

Finanční plán15. 05. 2023
Zobrazit více

Finanční plán vám pomůže udržet peníze pod kontrolou a mít jich dostatek i ve stáří

Oblíbený lifestylový magazín Žena.cz přinesl rozhovor s hlavním analytikem Broker Consulting Martinem Novákem. Tématem bylo finanční plánování, které je samotnou podstatou naší služby klientům. Nabízíme vám zde přepis celého rozhovoru.

Finanční plán22. 04. 2022
Zobrazit více

Richard Haidlmayer: Třetina lidí vkročí do světa financí špatnou nohou

Finanční jistota je důležitá pro každého z nás. Nejde ani tak o to, kolik vyděláváme, ale jak se svými prostředky umíme hospodařit. Správnou cestu nám může ukázat kvalitní finanční plán, který nás také připraví na různé životní události. „Ti z nás, kteří včas začnou finančně plánovat, mohou svůj život prožít mnohem lépe,“ je přesvědčen ředitel pobočky OK POINT v Plzni Richard Haidlmayer.

Finanční plán27. 01. 2022
Zobrazit více

Finanční plán: Alfa a omega spokojeného a finančně zajištěného života

Všichni si přejeme vést spokojený, plnohodnotný a kvalitní život a věnovat se věcem, které nás baví. Ovšem takové přání jde horko těžko splnit bez peněz. Mnohem důležitější, než kolik vyděláváme, je ale to, jak se o své peníze staráme. Právě k tomu slouží finanční plánování, které umožňuje vytvářet si finanční rezervu pravidelně a dlouhodobě.

Finanční plán29. 11. 2021
Zobrazit více

Jak se zbavit nevýhodných úvěrů a ulevit rodinnému rozpočtu? Konsolidací!

Patří vaše domácnost k těm, které mají sjednáno vícero půjček? Pak se s vámi vsadíme, že tyto půjčky mají nejspíš různé splátky, úrokové sazby, různou dobu splácení i odlišný den splácení. Nejenže z toho jistě máte těžkou hlavu, ale je navíc velmi pravděpodobné, že některé z vašich půjček jsou pro vás nevýhodné a zbytečně zatěžují váš rodinný rozpočet. Jak takovou situaci vyřešit?

Finanční plán04. 06. 2021
Zobrazit více

Krize je tady, myslí si téměř každý druhý Čech

Zhruba každý druhý Čech (47,7 %) souhlasí s tvrzením, že ekonomická krize je v plném proudu a přinese s sebou prudké zvýšení nezaměstnanosti. Necelých 30 procent obyvatel Česka ale situaci tak dramaticky nevnímá. Podle nich není sice růžová, ale o krizi není třeba mluvit. Vyplývá to z průzkumu Broker Consulting realizovaného přes Instant Research od Ipsosu.

Finanční plán10. 01. 2021
Zobrazit více

Finanční plán krok za krokem

Když se řekne finanční plánování, tak si mnozí z nás neumí představit, co to obnáší. Každého z nás ale čekají v životě milníky, ať už radostné jako pořízení vlastního bydlení, svatba, narození dětí, jejich studium, či ty nepříliš šťastné v podobě závažné nemoci, rozvodu, ztráty zaměstnání. Právě kvalitní finanční plán nám pomůže se na jmenované milníky připravit dopředu a mít na ně dostatek peněz.

Finanční plán10. 01. 2021
Zobrazit více

7 zlatých pravidel finančního plánování, bez kterých se neobejdete

Peníze k našemu životu patří. A i když si někdo možná říká, že je nepotřebuje, opak je pravdou. Jakmile totiž nastane jejich nedostatek, tak se žije o dost hůř. Proto se držte sedmi ověřených pravidel, která vám pomohou s penězi hospodařit optimálně.

Finanční plán10. 01. 2021
Zobrazit více
3 min

7 zlatých pravidel finančního plánování – 7. díl

Víte, že po revizi nevýhodných produktů a splátek můžete ušetřit i několik tisíc korun měsíčně? Ty pak můžete mnohem lépe zhodnotit. Vše souvisí se vším. Klientům poskytujeme servis od A do Z v oblasti finančního plánování.

Finanční plán09. 01. 2021
Zobrazit více
3 min

7 zlatých pravidel finančního plánování – 6. díl

Nedržte volné prostředky na běžných účtech.

Finanční plán09. 01. 2021
Zobrazit více
2 min

7 zlatých pravidel finančního plánování – 5. díl

Pravidelně investujte do výnosných strategií.

Finanční plán09. 01. 2021
Zobrazit více
3 min

7 zlatých pravidel finančního plánování – 4. díl

Mít vlastní bydlení vychází z dlouhodobého hlediska výhodněji, než platit nájem. S klienty pracujeme dlouhodobě a vlastní bydlení je obvyklou součástí Finančního plánu.

Finanční plán09. 01. 2021
Zobrazit více
2 min

7 zlatých pravidel finančního plánování – 3. díl

Dobře a levně pojistěte rodinu a majetek. Zabezpečení je nedílnou součástí finančního plánu, který s našimi klienty řešíme.

Finanční plán09. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.