Broker Consulting

U bytů je zásadní dlouhodobý vývoj hodnoty nemovitosti

Reality02. 04. 2024

Ředitel naší plzeňské pobočky Petr Linhart nabízí s Luďkem Vokounem, který je v Broker Consulting na pozici regionální ředitel senior, aktuálně byty hned ve třech developerských projektech společnosti BC Real. Víte li o zájemci, který v západočeské metropoli hledá nové bydlení, děkujeme za tip.

Profesionalita a zkušenosti Petra Linharta a Luďka Vokouna jsou zárukou, že kdokoliv, kdo se na ně obrátí, bude spokojený. Právě oni mají nyní na starosti prodej bytů v Bytech Borský park, Nové Papírně a nově i Bytech Krašovská. PetrLuďkem jsou zájemcům k dispozici. Díky takovému doporučení dosáhnete v rámci partnerské spolupráce na zajímavou odměnu.

V čem jsou byty, které společně s Luďkem Vokounem nabízíte, atraktivní?

Plzeň je na rozdíl od Prahy zvláštní v tom, že se tu u novostaveb do ceny bytů příliš nepromítá lokalita. Za byt kousek od centra zaplatíte jen o tři až pět procent více než za byt, který leží někde v poli za městem. Přitom následné pronájmy jsou ve špičkových lokalitách o 10 až 15 procent vyšší. Dalším znakem, na který se zaměřujeme, je kvalita stavby jako takové, mám tím na mysli zejména tlumení hluku. Jiné jsou rovněž náklady spojené s provozem bytu. V tom je BC Real v Plzni špička.

Na co by si měl dát kupující při nákupu rezidenční nemovitosti pozor?

Od developera chcete hlavně dvě věci. Jistotu, že stavbu dokončí a nepřijdete o peníze, ať se na trhu stane cokoliv. A potom maximální ochotu, vstřícnost a spolupráci při reklamacích či odstraňování vad a nedodělků, protože žádnou stavbu ještě nikdy nikdo nepostavil bez chybičky. Jako první vždy kontroluji územní plán, aby mi za dva roky někdo před okny nepostavil dálnici, mrakodrap nebo výrobní halu. Pak mě také zajímá konstrukce domu, z čeho jsou nosné stěny, a zejména příčky mezi byty. A hodně mě zajímá skladba stropu. Nemusíte být stavaři, abyste poznali, že když má projekt až o 20 procent silnější stropní desku a o 50 procent silnější kročejovou izolaci, bude asi lépe tlumit hluk. Nebudou tam navíc tolik hrozit různé praskliny.

Často se rozebírá také cena nabízených bytů v novostavbách. Jaké byty jsou vhodné například na investici?

Každý jsme trochu jiný typ investora. Někdo má rád malé byty s vyšším procentuálním výnosem oproti pořizovací ceně. Další zase preferuje byty s přidanou hodnotou v podobě terasy, předzahrádky či hezkého výhledu. Někdo pak cílí na trh větších bytů, kde je minimum investorů a obrovská poptávka po nájmech, která v budoucnu dále poroste. U všech bytů je zásadní dlouhodobý vývoj hodnoty nemovitosti. Nakonec na něm vyděláte více než na nájmech. Osobně jsem však přesvědčený, že nemá smysl kupovat byt v horší lokalitě nebo méně kvalitní stavbě a ušetřit 3 až 5 procent z ceny bytu a pak inkasovat o 10 až 15 procent nižší nájemné.

 

 

 

Další příspěvky na téma Reality

Ocenění za náročný obchod

Zpětná vazba klientů je pro činnost Broker Consulting klíčová. A když nás chválí za složitý obchod, má to pro nás dvojnásobnou hodnotu. Takovým příkladem byl i nedávný prodej rodinného domu v jedné ze středočeských obcí, kdy se využila také partnerská spolupráce.

Reality08. 04. 2024
Zobrazit více

Jiří Žák: V realitách bývá výsledek často poměrně rychlý

Jiří Žák postoupil z pozice oblastního ředitele na oblastního ředitele senior. Současně s tím se zlepšuje míra spokojenosti klientů s jeho službami. V rozhovoru poodkrývá recept na svůj úspěch. Chtěli byste s ním spolupracovat?

Příležitost19. 03. 2024
Zobrazit více

Hypoteční trh se rozhýbal

Hypoteční sazby pokračují v poklesu, jak vyplývá z informací Broker Consulting. To je skvělá zpráva pro všechny, kteří hledají nemovitost. Současně je to dobrý tip pro naše spolupracovníky. Pokud o nějakém zájemci víte, rozhodně si nenechávejte takovou informaci jen pro sebe.

Reality12. 03. 2024
Zobrazit více

Čeká nás obroda hypoték?

Začátek nového roku přinesl mnohem hmatatelnější naději na vytoužený pokles základních úrokových sazeb. Úrokové sazby se mohou totiž dostat pro fixaci sazby na pět let na tři až čtyři procenta. To pro partnery představuje nové obchodní příležitosti a tím i další možnost vítaného přivýdělku. Příkladem je nákup nových nemovitostí. Máte li doporučení na nového zájemce o bydlení, děkujeme za tip.

Reality30. 01. 2024
Zobrazit více

Hypoteční trh bude v příštím roce větší, dynamičtější a snad i levnější

Hypoteční rok 2023 nebyl zrovna jednoduchý. Byl ve znamení velmi mírného tání a neustálého vyhlížení poklesu sazeb. Větší pokles sazeb se snad očekává ve druhé polovině 2024. To je bezpochyby dobrou zprávou pro všechny, kteří plánují pořídit si nemovitost. Znáte někoho takového ve svém okolí?

Reality27. 12. 2023
Zobrazit více

Co nás čeká v roce 2024?

Rok 2023 byl velkou výzvou hlavně kvůli boji se znehodnocováním úspor, vysokým úrokovým sazbám u hypotečních úvěrů a změnám v důchodovém systému. Přinášíme vám doporučení, na co se zaměřit v roce 2024. Pokud máte tip na někoho, kdo hledá například nemovitost či nové podmínky pro zabezpečení na stáří, dejte nám vědět. Odměna v rámci partnerské spolupráce vás díky tomu nemine.

Spoření & Investice21. 12. 2023
Zobrazit více

Češi a dopady inflace

Obáváme se znehodnocení vlastní nemovitosti kvůli inflaci. Přes 60 procent z nás přitom ale nezná její aktuální výši, jak zjistil říjnový průzkum agentury Ipsos realizovaný pro společnost Broker Consulting.

Reality06. 12. 2023
Zobrazit více

Vyplatí se nakoupit nemovitost teď, nebo spíše později?

Chystáte se někdo z vašeho okolí koupit nemovitost? Čekání na nižší úrokové sazby a příznivější ceny se nemusí vyplatit. S radou přichází hlavní analytik Broker Consulting Martin Novák.

Bydlení24. 11. 2023
Zobrazit více
10 min

Jakub Zeman: rozhovor s franšízantem o tom, jak bere svou práci vážně

Jakub Zeman patří bezesporu mezi nejúspěšnější tváře Broker Consulting. Jeho skvělé výsledky jsou dány nejen vervou, energií, vzděláním, dochvilností a přesností, ale z velké části i tím, že spojení financí a realit u něj skvěle funguje.

Příležitost20. 11. 2023
Zobrazit více

Kristýna Viktora: Patříme mezi největší domácí realitní zprostředkovatele

Nemovitosti se výrazně podílí na celkovém úspěchu podnikání Broker Consulting. I proto jsme si s vedoucí realitního oddělení této společnosti Kristýnou Viktora povídali o tom, jak mohou být tyto aktivity pro všechny ostatní inspirativní.

Bydlení14. 11. 2023
Zobrazit více

Patrik Auda: Ke spolupráci jsem se dostal přes známé a kamarády

Český basketbalový reprezentant Patrik Auda vystřídal kluby v Americe, Evropě a naposledy v Japonsku. Spolu s tím se začal věnovat investování. Od loňska je klientem Broker Consulting.

Klienti27. 09. 2023
Zobrazit více

Čeněk Liška sází na věrnost značce a spolupráci s partnery

Původním povoláním muzikant Čeněk Liška, který letos v létě ohlásil postup na pozici regionálního ředitele, využívá v rámci svých aktivit i spolupráci s partnery. Díky nim, jak říká, se v poslední době podařilo sjednat hned několik větších realitních obchodů.

Příležitost22. 09. 2023
Zobrazit více

O koupi vlastní nemovitosti je mezi lidmi stále zájem

Při rozhodování o koupi bytu je nutné pečlivě počítat s náklady a s tím, že zda je výhodnější bydlet ve vlastním, nebo spíše v nájemním bytě.

Reality23. 06. 2023
Zobrazit více
3 min

Realitní služby od Broker Consulting

Jak fungují realitní služby od Broker Consulting? Podívejte se na video a pokud máte zájem, zkuste to s námi.

Reality10. 01. 2021
Zobrazit více

Co je dnes nejdůležitější na realitním obchodě? Zajistit kupci financování

Ne příliš příznivé predikce uváděly, že v době pokoronakrizové půjdou realitní obchody strmě dolů, lidé přestanou nemovitosti jak nabízet, tak i kupovat. Výhledy se nepotvrdily, my v Broker Consulting jsme naopak měli v květnu meziroční nárůst náběru o 29 procent a rezervací dokonce o dvě třetiny. Tím zásadním, na co by se nyní měli realitní zprostředkovatelé zaměřit, je především zajištění financování pro potenciálního kupce. Zde by se za neustále se měnícími podmínkami na hypotéčním trhu mohlo skrývat nepříjemné úskalí.

Reality10. 01. 2021
Zobrazit více

Baví vás spolupracovat s Broker Consulting?

Dává vám naše práce smysl?
Stojíte o prohloubení spolupráce?

Spojte se se svým spolupracujícím konzultantem
a dohodněte se na dalším postupu.