Na Klatovské třídě v Plzni mohou kolemjdoucí minout pobočku OK POINT. Pokud ale neprojdou jen nevšímavě okolo a vstoupí dovnitř, potkají se s Martinem Praisem, ředitelem pobočky. „Jsme tady pro všechny, kteří se chtějí zodpovědně starat o své finance či potřebují řešit prodej či koupi nemovitosti. Nebo třeba obojí najednou,“ dodává s úsměvem.

Koncept, který propojuje finanční, bankovní a realitní služby pod jednou střechou, je na českém trhu od roku 2015. Přinesla ho společnost Broker Consulting ve spolupráci s mBank a MONTEA Money Bank. A během čtyř let se rozšířil do více než čtyř desítek poboček napříč celou republikou.

„OK POINTy vyplnily díru, která tu chyběla, a přitom finance a reality mají k sobě velmi blízko. Vidím to denně u nás na pobočce, právě tyto oblasti s našimi klienty reálně řešíme,“ dodává Martin Prais. 

On sám si převzal pobočku OK POINT v dubnu 2019, ale ve financích a realitách se pohybuje již pátým rokem. Na své práci nejvíce oceňuje, že vidí, jak pomáhá konkrétním klientům plnit si jejich sny.

„Největší radost mám, když s klienty navážu dlouhodobý vztah a pomáhám jim s jejich financemi v různých životních situacích. Často takový vtah přeroste v přátelství, a to je pro mne pak tou největší odměnou,“ vysvětluje Martin Prais. „Právě to je případ i dvou sester (55 a 52 let), s kterými jsem se potkal na prohlídce rodinného domu. V té době se nacházeli ve složité životní situaci a rozhodly se společně s matkou přestěhovat do rodinného domku v okolí Plzně.“ 

Stavbu rodinného domu financovaly prodejem bytů a chaty 

Bohužel nabízený rodinný domek se jim dispozičně nelíbil, a navíc si přáli větší zahradu, více soukromí a klidu. 

„Po schůzce jsem byl moc rád, že mi řekly otevřeně názor na danou nemovitost a i to, co by se jim vlastně líbilo. Shodou náhod jsem se ten den ráno dozvěděl od jiného klienta, že nabízí pozemek v obci nedaleko Starého Plzence a je na něm schopen případným zájemcům zajistit výstavbu domu dle jejich požadavků a přání,“ vypráví ředitel OK POINTu na Klatovské třídě. 

Marin Prais své klienty propojil. Sestrám s matkou zajistil projekt na výstavbu rodinného domu za velmi příznivou cenu, což klientky velice ocenily. Aby si dům mohly pořídit, prodaly byty v Plzni, ve kterých bydlely, rekreační usedlosti nedaleko Nýřan. 

„Jednotlivé nemovitosti se nám podařilo prodat, i když to bylo zrovna v době, kdy se trochu propadaly ceny bytů v panelových domech. Zbylé finance na stavbu rodinného domu dle jejich představ jsme klientkám zajistili malým hypotečním úvěrem, který je splátkou ve výši měsíčních poplatků v bytových domech – fond oprav, topení, společné prostory, voda, svoz odpadu a podobně,“ přibližuje řešení Martin Prais a pokračuje: „Nyní sestry a jejich matka bydlí tak, jak si ani nedokázaly představit – s  krásným a uklidňujícím výhledem na Radyni přímo z terasy. S klientkami jsme se, troufám si říct, stali přáteli a to je na naší práci to krásné. Nejvíce na tom oceňuji tu možnost, že jsme jim mohli najednou zajistit služby z oblasti finančních i realitních. Společně s klientkami jsme získali jasný dohled, jistotu a měli celý proces plně pod kontrolou.“ 

Stejné služby na všech OK POINTech napříč republikou 

Koncept franšízových poboček OK POINT je svým přístupem ke službám pro klienty ojedinělý. Nejenom propojením finančních a realitních služeb, ale tím, že možností sjednat produkty napříč všemi bankami, pojišťovnami či penzijními a investičními společnostmi napříč trhem. 

„Oproti standardní bankovní pobočce nabízíme nezávislý koncept, není to jenom o jednom produktu jedné banky, u kterého nemáte na výběr. Odrážíme se od skutečných potřeb klienta. Třeba u hypoték existují různé varianty od různých bank, my vybereme  pro každého klienta napříč trhem to, co mu nejlépe sedí a vyhovuje, a to ve všech oblastech které řeší. Zároveň s mním chceme udržovat dlouhodobý vztah a poskytovat mu ten nejlepší servis,“ vysvětluje koncept OK POINTu Radim Štantejský, projektový manažer, a dodává: „Od prosince 2015 jsme otevřeli 46 poboček, ale trh stále nasycen není. Aktuálně nabízíme možnost si otevřít vlastní franšízu OK POINT a podnikat ve financích a realitách ve více než dvaceti pěti lokalitách napříč republikou. Tím krokem, kterým se zájemce posune k vlastní pobočce, je ozvat se mi přes www.okpointy.cz.“

Článek byl publikován v Plzeňském deníku 17. února 2020. 

Kategorie: Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *