KATEŘINA VYLÁŠKOVÁ ŠTOUDKOVÁ, FRANŠÍZANTKA OK POINTU BLANSKO, SE PŮVODNĚ FINANCÍM A OBCHODU VĚNOVAT NECHTĚLA. JENŽE KDYŽ UŽ JI OSUD ZAVÁL TÍMTO SMĚREM, CHOPILA SE PŘÍLEŽITOSTI A SE SVOU VROZENOU HOUŽEVNATOSTÍ A PRACOVITOSTÍ SE VYPRACOVALA MEZI TY NEJLEPŠÍ. VE FRANŠÍZINGOVÉM PODNIKÁNÍ V OBLASTI FINANCÍ SE VYSLOVENĚ NAŠLA. A OK POINT JÍ UMOŽNIL NAPLNO ROZVINOUT JEJÍ OBCHODNÍ SCHOPNOSTI.

Poprvé se k franšízingu dostala už v roce 2011, kdy nejmenovaná banka přišla na trh s konceptem bankovních franšíz. Tehdy se poprvé setkala s Radimem Štantejským, dnešním projektovým manažerem našeho franšízového konceptu OK POINT. Katka pracovala na jedné z 25 poboček jako zaměstnankyně. Po roce se ta „její“, boskovická, stala celorepublikovou jedničkou.

„Během mého působení v bance jsem několikrát byla oslovena Lukášem Křetínským, dnešním oblastním ředitelem seniorem Broker Consulting a ředitelem OK POINTu v Olomouci. Když jsme se spolu bavili o financích, zjistila jsem, že klientům nikdy jako zaměstnankyně monoproduktové banky nemohu nabídnout tak komplexní řešení jako on. Nakonec jsem se rozhodla a odešla do Broker Consulting. Tam jsem díky finančnímu plánování a spoluprací s finančními institucemi napříč trhem mohla svému cíli dostát,“ vzpomíná Kateřina.

PROČ HO NEOTEVŘETE SAMA?

Před více než třemi lety se od Radima Štantejského, manažera projektu OK POINT, dozvěděla, že se připravuje spuštění franšízových poboček OK POINT ve spolupráci s mBank, kde budou pod jednou střechou finance, investice a reality. Jelikož už měla s franšízovým konceptem zkušenosti, myšlenka ji nadchla. Chtěla si pobočku otevřít už tehdy, jen neměla dostatečný obnos na vstupní investici.

„Ale když něco moc chcete, tak se vám to splní. V té době jeden z mých přátel shodou okolností koupil dům v Blansku. Bylo tam perfektní místo na OK POINT. Nabídla jsem ho jako možnou příležitost právě Lukáši Křetínskému. Jenže on se zeptal: „Proč ho neotevřete sama?“ Váhala jsem, zda je to pro mě reálné, ale velmi rychle jsem začala jednat o otevření,“ vypráví úspěšná franšízantka.

DŮLEŽITÉ JE LIDI ROZPOVÍDAT, ZPRACOVANÝ FINANČNÍ PLÁN UŽ JE PAK JEN TŘEŠINKA NA DORTU

Největší motivací Kateřiny je práce, která jí dává smysl. Bez správné motivace není možné podnikat, být lídrem a vést úspěšný tým. „Pomáháme lidem být úspěšnější, bohatší, myslet v širších souvislostech. Díky finančnímu plánu na jednu stranu budujeme klientům majetek, na druhou stranu ho někdy doslova zachraňujeme před dluhy a nepřízní osudu. Výmluvy, že s klientem „udělat“ finanční plán, je těžké, u mne neobstojí. I když k nám přijde klient s jedním konkrétním požadavkem či problémem, nikdy jednání neskončí na té jedné věci. Vždy ho rozpovídám, chci slyšet kontext, jeho současné i budoucí plány, nezaměřuji se jen na teď a tady, ale na to, co bude zítra, pozítří, za deset let. U mladých lidí se mi často stává, že jsem první, která s nimi probírá jejich zajištění na stáří, která se jich na to ptá.“

TÝM MUSÍ VĚDĚT, ŽE SE NA MNE MŮŽE KDYKOLI SPOLEHNOUT

Jak Kateřina brzy poznala, základem OK POINTu je fungující a zastupitelný tým, který v ní má oporu. Všechny zaměstnankyně, aktuálně má tři, si postupně vychovala. Jako nejlepší model se jí osvědčil, že jednotlivé podřízené zaměřila na určitou specializaci – reality, hypotéky a investice s pojištěním.

„To ale neznamená, že rozumí jen té jedné oblasti a ostatním ne. Je to spíše tak, že v daném oboru mají nejhlubší znalosti, ale navzájem jsou zastupitelné,“ vysvětluje franšízantka z Blanska a dodává: „Pro správnou a efektivní práci je také důležité, aby měly moji důvěru, mohly pracovat samostatně a já se na ně mohla spolehnout. A přesně tak to u nás funguje. Zaměstnankyně jednají s klienty a mne pak informují o průběhu, konzultují, co je třeba, a dávají smlouvy k podpisu. Je to lety a praxí ověřený model, není třeba vymýšlet nic nového. Jen je třeba investovat čas a energii do správného nastavení, pak to bude fungovat.“

A CO JÍ DÁVÁ SÍLU BÝT JEŠTĚ ÚSPĚŠNĚJŠÍ?

Franšízantka Kateřina ale není jen podnikatelkou, svůj čas dělí rovnoměrně mezi práci a rodinu. Právě spokojené zázemí jí dává každý den novou sílu a chuť uspět.

„Rodina a její spokojenost a šťastné, usměvavé tváře mých dětí mne činí šťastnou. A kdo je šťastný, je i úspěšný. Spokojená rodina a úspěšná firma byly vždy mým snem. S kaž- dým dalším splněným snem mám sílu jít dál. Každá prohra, která v životě přišla, znamenala jen zkoušku vlastní síly a odvahy. To, že to vím, mě dělá silnější.“

Franšízantka Kateřina Vylášková Štoudková o své práci a o podnikání na OK POINTu natočila i video, které si můžete prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=euNJrZDOn08&feature=youtu.be.8

Kategorie: Aktuality

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *