Kariéra Romana Huška odstartovala v roce 2004. Dvacetiletý Roman se tehdy rozhodl přesídlit z rodného Hradce Králové do Liberce, aby tady vybudoval svou vlastní pobočku. Od bráchy si půjčil sto tisíc, pronajal si první malou kancelář na kraji města a začal stavět tým. Dnes je provozovatelem jednoho z největších a nejmodernějších klientských center Broker Consulting a nejmladším regionálním ředitelem. Z rozhovoru se dozvíte, jak probíhaly v Romanově týmu poslední měsíce před postupem a jaké jsou jeho další plány.

Romane, kdy jste se rozhodl stát regionálním ředitelem a co všechno tomuto postupu předcházelo?
Rozhodl jsem se v té době, kdy jsem se rozhodl udělat kariéru v Broker Consulting, takže už v roce 2005. Každá pozice v kariéře je jen zastávka na cestě dál. Nic speciálního tomu nepředcházelo. Řídím se pouze jedním pravidlem. Pokud chci být manažerem, musím nejdřív dělat práci manažera. Pokud chci být oblastním ředitelem, musím nejdřív dělat práci ředitele. Pokud chci být regionálním ředitelem, musím dělat práci regionála. Nyní mě čeká práce zemského ředitele a pak si mě pozice sama dohoní. Obráceně to naštěstí nejde. Nemůžete být nejdřív ředitelem a pak až začít dělat ředitelskou práci. Takhle to nefunguje.
Jak vypadaly v libereckém týmu uplynulé měsíce?
Poslední měsíce byly úžasné. Všichni v ředitelství žili svými postupy nebo postupy svých nadřízených. Nálada byla plná energie a zanícení. Každodenní kontakt nás obrovsky ztmeloval a pomáhal nám splnit naše cíle. Přiznám se, že mi téměř žádný volný čas nezbyl, ale vůbec mi to nevadí. Tato práce je kolikrát o umění oddálit chvíli uspokojení, a to jsme všichni udělali. Na dovolené jsme začali jezdit až v červenci, kde si to každý vynahradil. Osobně to pro mě byly hodně emotivní okamžiky. Musím podotknout, že by se to určitě nepovedlo bez úžasné podpory našich partnerek a partnerů.
Vaše klientské centrum má skvěle udělanou stránku na Facebooku. Tady se zprávy o vašem postupu objevily už v červnu. Byli jste si už v té době jistí, že máte dostatečné výsledky?
Ano, už v červnu jsem na Facebook oznámil postup na regionální ředitelství. Byl jsem si na 99 % jistý, že to tam bude. Byl to v celku risk, ale chtěl jsem, aby si tím tým byl jistý minimálně stejně jako já. Už jsem si nepřipouštěl jinou cestu. Celkem za pololetí jsme udělali 18043 brutto bodů a podle mé statistiky jsem věděl, že z toho bude minimálně 13000 netto bodů. Nakonec jich bylo 13411, takže jsme to dali s plnou parádou. Ale přiznám se, že jsem byl od 1. 7. do 25. 7. hodně nervózní. Každopádně jsem dělal, jakoby nic..
Od koho jste se pak dozvěděl oficiální zprávu o postupu?
První mi postup potvrdil Petr Hrubý, který to věděl už několik dní dopředu. Ten ví prostě všechno (smích). Byl to skvělý pocit a těším se, až ho zažiju znovu při dalším postupu.
Kdy to bude? Jaké jsou teď vaše další cíle?
Dalším cílem je rozšířit ředitelství na 120 konzultantů, kteří budou dělat každý minimálně 100 bodů měsíčně. Postup na Zemské ředitelství plánuji na první pololetí 2012. Dále pokryjeme OK Finančními centry celé severní Čechy. Naše ředitelství už je a dále vždy bude symbolem Úspěchu, Aktivit, Inovací, Jednoty, Fairplay, Efektivity a Image.
V čem je liberecké ředitelství jiné než ostatní?
Naše ředitelství není v ničem lepší nebo horší než ostatní, je prostě jen naše. Už sedm let píše svůj příběh, který je pro mnohé inspirací. Z části udáváme směr, hodně myšlenek a pomůcek co dnes využívá celá firma pochází od nás z Liberce. Silná stránka našeho ředitelství jsou lidé. Jsou to mladí, zanícení a úspěšní lidé. Máme dost pozitivních vzorů a lidé co k nám přichází pracovat si hned vyberou svůj vzor a dělají vše proto, aby byli stejní jako oni. Nejsme rozesetí po celé republice. Sice máme krásné kanceláře v Ústí a ve Velkém Meziříčí, ale to srdce je a vždy bude v Liberci. Vybudovali jsme jednu z nejlepších pověstí Broker Consulting v České republice. Máme velice vysokou známost veřejnosti a je nás vidět. Hodně nám to ulehčuje práci s klienty a s potencionálními spolupracovníky.
Jste vzorem pro spoustu mladých mužů v Broker Consulting. Co byste vzkázal těm, kteří chtějí být úspěšní jako vy?
Nemyslím si, že bych byl nějak úspěšný. Jen dělám to, co mi říkají mí ředitelé. Naše práce je extrémně jednoduchá v tom, že člověk nemusí nic vymýšlet. Stačí jen doslova dělat to, co po nás chtějí. Hodně to je o našem myšlení a postoji. Pokud budu pořád jen přemýšlet nad tím, co když se mi to nepovede, co když klienti nebudou doma, co když to nebude chtít, tak se to všechno splní. Pokud nebudu přemýšlet nad těmito s prominutím „blbostmi“ a budu přemýšlet pozitivně jen o tom, jak to je vše vlastně jednoduché, jak se mi vše daří, jak se mí klienti na mě těší a chtějí se mnou spolupracovat, tak se mi to vše také splní. Jestli chcete být sami úspěšní, tak si stanovte své cíle, požádejte o radu někoho, kdo si prošel tím, co sami chcete. Nechte si pomoct najít cestu a běžte přesně po ní. Nehledejte zkratky, ty v naší práci nefungují. Velkou chybou manažerů je, když nevracejí nic týmu. Pokud chcete něco dostat, musíte také něco dát. Osobně jsem za 7 let vracel týmu 2/3 svého příjmu formou zázemí, podpory a různých akcí. Beru to jako investici, která se vrací. Představte si svůj tým jako svou firmu. Firma nemůže růst pokud se do ní neinvestuje. Naopak může i zkrachovat. Ale firma do které se investuje a přizpůsobuje se svým lidem, je firma, ve které všichni rádi pracují, dýchají za ni a jsou k ní loajální. Také je pravda jedno rčení: „Co neroste, tak zahnívá a umírá“.
Zdroj: OK Info 9/2010


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *