Na prestižní adrese Vinohradská 37 stojí největší OK POINT v Česku, a jak jeho franšízanti Jan Smílek a Petr Mareš s nadsázkou říkají, i na celém světě. Jubilejní desátá pražská pobočka má tři patra. Cesta nových franšízantů do Broker Consulting a OK POINTu vedla přes řadu finančních a investičních společností, ale teprve s OK POINTem získali pocit, že mají konečně pro klienty opravdu komplexní nabídku.
K OK POINTu se dostali přes zastávky ve finančním sektoru. Nikde ale necítili, že konečně poskytují klientům komplexní služby. Jejich profesionální a odborné služby se vždy týkaly jen jedné oblasti. Jednoho dne se ale setkali s konceptem OK POINT, který výrazně změnil jejich další působení v oblasti financí i realit.
„Oslovily nás i nástroje a inovativní přístupy, které v Broker Consulting jsou a které podle nás souvisejí s vizionářským pohledem Petra Hrubého, zakladatele Broker Consulting, na vývoj oboru. Na jeho přístupu a chování poznáte, že pro společnost žije a jeho myšlenky jsou prostoupeny celou firmou. Řekl jsem si, že by bylo fajn spojit zbytek svého produktivního života s touto firmou, protože je stabilní, ví, kam směřuje, a je díky nástrojům, které má, daleko před konkurencí,“ vzpomíná Jan Smílek.
Jan Smílek začal poté, co ukončil úspěšnou hudební kariéru, koketovat s financemi, a to v regionální pobočce jedné stavební spořitelny v Karlových Varech. Tam se vypracoval až na oblastního ředitele a na této pozici působil tři roky. Finance se staly jeho životním posláním. V jedné poradenské společnosti  si krátce vyzkoušel roli finančního poradce, ale to jeho očekávání to nenaplnilo. Rozhodl se vydat spíše směrem ke kapitálovým trhům. Přešel do brokerské společnosti, kde se potkal s Petrem Marešem. I ten měl za sebou zajímavou kariéru. Podniká už od střední školy a vyzkoušel si řadu oborů. Kromě OK POINTu má ještě firmu zabývající se zahradní technikou, která má několik kamenných obchodů a provozuje e-shop.
„Jednu dobu jsem provozoval tři stánky se zmrzlinou. Rád na tu dobu vzpomínám, protože když máte jako zmrzlinář kvalitní produkt, potom neexistuje nespokojený zákazník. Se zmrzlinou v ruce se směje každý. Ale finance jsou stálejší – nemají sezonní výkyvy,“ upřesňuje Mareš. „Pořád budou lidé, kteří mají peníze a chtějí je investovat, a lidé, kteří je nemají a budou si je půjčovat. A totéž platí pro realitní obchody – vždy budou kupující a prodávající. Takže finance vnímám pro sebe jako konečnou stanici, obor, kterému bych se chtěl věnovat až do důchodu. Je totiž univerzální – každý má peníze a něco s nimi řeší. Teď už je to o tom být u toho.“
Pobočka, která poskytne lidem daleko víc služeb než obyčejná banka
S projektem OK POINT se seznamovali postupně. Byli se podívat i v jedné z pražských poboček.
„Dost na nás zapůsobila – prostor, design, služby – jednoznačně lepší než pobočka banky. Tam to bylo také poprvé, kdy jsme si dokázali představit, že budeme mít také svůj vlastní OK POINT a budeme klienty vodit do podobného prostoru,“ vysvětluje Petr Mareš. A Jan Smílek ho doplňuje: „Na OK POINTU nás zaujalo spojení s mBank, že lidé přijdou z ulice právě kvůli tomu logu, třeba i kvůli triviálním věcem jako změna adresy, ale pak zjistí, že na OK POINTu mohou vyřešit daleko více věcí včetně realit. To byl důležitý moment v rozhodování, proč do toho jít.“
 
Jejich cesta k pobočce byla poměrně rychlá, trvala asi měsíc a půl. V momentě, kdy se sešli s Petrem Hrubým a přednesli mu svůj záměr, se zrovna uvolnila bývalá centrála mBank na Vinohradské 37. Jednalo se o třípatrový prostor, který vyžadoval značné stavební úpravy, ale i přesto do toho šli.
„Po první prohlídce jsme si ho zamilovali. Navíc ta lokalita je velmi exkluzivní a Vinohrady máme rádi. Věděli jsme, že nehledáme prostor pro tři, čtyři lidi, ale že tam chceme vybudovat kompletní tým odborníků na jednotlivé finanční a realitní služby. Teď už nás je deset a do konce roku počítáme až s dvaceti lidmi. Ve spodní části pobočky bude realitní oddělení, v přízemí samotný OK POINT a v prvním patře zasedačky, vedení a zbytek kolegů na finanční plánování. Celková kapacita prostor je přibližně třicet pracovních míst, takže máme kam růst, což je pro nás velmi důležité. Věříme, že se nám do roka podaří kapacitu plně využít,“ objasňuje plány franšízant Jan Smílek. A Petr Mareš ho doplňuje: „Fungujeme jinak než klasická bankovní pobočka. S každým klientem jednáme individuálně, v jednotlivých zasedacích místnostech, ne v otevřeném prostoru pobočky. Chceme jim poskytnout pocit exkluzivity a soukromí při projednávání jejich finančních záležitostí. Potřebujeme, aby se otevřeli a povídali si s námi o svých plánech a snech.“
Jejich OK POINT se stal již desátým pražským a celkově čtyřicátým druhým. Do konce roku bude v Praze otevřený další, a to mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad. Aktuálně Broker Consulting nabízí zájemci exkluzivní prostor pro OK POINT na Praze 5 poblíž náměstí Kinských. Další příležitosti jsou ve městech Příbram, Hodonín, Břeclav, Chrudim, Žďár nad Sázavou, Havířov, Čáslav, Kutná Hora, Třebíč, Tábor, Písek, Klatovy, Rokycany, Rakovník, Cheb, Aš, Kadaň a Vsetín. Bližší informace zájemcům poskytne Lenka Slepičková, specialistka podpory prodeje OK POINT, na e-mailu: lenka.slepickova@bcas.cz a na telefonu 731 537 402. Více též na www.okpointy.cz.

Kategorie: Aktuality

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *