Zatímco někteří kolegové na konci roku už relaxovali na lyžích a ve wellness v rámci vítězství v soutěži – italské či rakouské lyžovačky, jiní spolupracovníci se do posledních okamžiků prali o postupy. V tom vidím velkou symboliku. Jsem rád, že mohu vidět pracovitost, sílu a vytrvalost do posledních okamžiků u těch, kteří jsou na cestě za svým cílem, a zároveň zasloužený odpočinek u kolegů, kteří již svého cíle dosáhli.
V Broker Consulting jsme v roce 2014 napsali další kapitolu našeho již sedmnáctiletého příběhu. Velice mě těší, když si spolupracovníci, kteří k nám přišli napsat své příběhy, nyní plní své sny. Rostou společně s námi a našli místo, které naplňuje jejich touhu po seberealizaci, dobrých pracovních vztazích, kariéře nebo prostě sebevědomě kráčejí po cestě k finanční nezávislosti.Loňský rok byl ve znamení nové kariéry, kterou jsme představili na Slovensku už v červnu 2013 a v Čechách pak na konci téhož roku. Přinesli jsme do našeho systému vyšší spravedlnost a šli naproti ambicím těch nejlepších z vás. V průběhu roku 2014 jsme viděli velké postupy a rozdali jsme první supergarance a renty. Mám obrovskou radost, že další postupy budeme slavit i v lednu 2014!
Při tom všem a při naší velikosti dokážeme pracovat jako jeden sehraný tým. Navzájem si pomáháme a podporujeme se. Myslím, že právě v tom je naše největší síla a také se v tom odlišujeme. Chceme nadále posilovat prvky fair play a vzájemné spolupráce a trestat neférovou hru. Už jsme v tom mnohé udělali a ještě uděláme.
Kdo je v našem oboru delší dobu, tak poznal, že pracujeme ve velmi dynamickém prostředí. Každý rok se v něm změní mnoho okolností. V přirozenosti lidí i organizací je schopnost se přizpůsobit, my jsme však zašli ještě dále – určujeme trendy a posouváme hranice. To se nám perfektně daří například s dopojištěním OK Double a Finančním plánem 4G. S exkluzivními produkty, finančním plánováním a dobrým servisem poskytujeme klientům přidanou hodnotu, která je na současném vysoce konkurenčním trhu velice důležitá. Lidé stále chtějí lépe bydlet, levně, ale spolehlivě se pojistit, výhodně investovat. A také chtějí spolehlivé konzultanty jako průvodce světem financí. Všechny tyto věci dávají daleko větší smysl uceleně v rámci finančního plánu. Plán je dlouhodobá strategie, díky které klienti neplatí zbytečné služby finančním domům, díky které vědí, k jakým cílům směřují a kdy k nim dojdou. Nejde o nějaký operativní detailní rozpis toho, co přesně se bude dít po deseti či dvaceti letech. To by bylo stejně úsměvné jako síťový graf Emila Nádeníčka z filmových „Básníků“. Jde o to vyrazit správným směrem a po cestě aktualizovat data, zohledňovat změny a držet disciplínu.
Být s klienty v průběhu času je důležité zejména v oblasti investic, na to mysleme při následném servisu. Letos přejdeme v České republice na investiční poradenství a pro naše klienty to bude další důkaz, že jednají s důvěryhodnou společností, které mohou svěřit statisíce nebo miliony korun pod správu. Ano, sektor investic bude hrát v letošním roce klíčovou roli.
Opět jsme o kousek vyrostli, přestože podmínky na trhu nebyly ideální. Na razantní růst ale potřebujeme více spolupracovníků. Nemyslím mít více lidí zapsaných v systému. Potřebujeme nabírat, zapracovávat a vést stále větší počet profesionálů. Proto zavádíme systém odpovědných garantů zapracování a další podpůrné programy. Každé ze sedmi nových klientských center, které byly v roce 2014 otevřeny, nás dostává do stále širšího povědomí. Jsme vidět a budeme vidět ještě víc. Díky operaci Broker Flotila se výrazně obmění a rozšíří náš vozový park. Vyjednali jsme si nejlepší podmínky na trhu, a proto si lidé z rodiny spolupracovníků Broker Consulting mohou pořídit milionové auto s měsíční platbou v ceně dvou nákupů v supermarketu.
Chceme zpříjemnit práci všem spolupracovníkům a zapracování nováčkům a proto zavádíme nové elektronické nástroje. Ty v obou zemích rozvíjíme a navzájem je prolínáme, abychom maximálně zefektivnili a zjednodušili práci.
Závěrem chci poděkovat všem spolupracovníkům a zaměstnancům Broker Consulting za úspěšný rok 2014. V roce 2015 společně učiňme další kroky k tomu, abychom za tři roky byli na úplné špici a udrželi se na ní. Rok 2015 bude o touze dál růst, chuti znovu se učit a vůli dělat nové věci. Bude to rok elektronizace, rok investic, náborů a rok finančního plánu.
Už se těším na další kapitolu společného příběhu!
VÁŠ PETR HRUBÝ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *