Co přiměje člověka, který má atraktivní zaměstnání, nebo úspěšně podniká, aby se rozhodl zkusit úplně od nuly práci v novém oboru? Jak se cítí bývalý zaměstnanec, když začíná podnikat? Jak náročné je rozjet kariéru ve finančním poradenství pro podnikatele, který vlastnil úspěšný internetový obchod? A co zažívá na startu kariéry v Broker Consulting člověk, který má za sebou zkušenosti v oboru financí?  Ve třech rozhovorech vám v nejbližších dnech přineseme příběhy tří lidí, kteří do Broker Consulting přišli před časem ze zcela rozdílných prostředí. Dnes, kdy mají svou kariéru slibně rozjetou, vzpomínají na to, jak prožívali první týdny a měsíce v Broker Consulting. Prvním z nich je Jaroslav Driemer.

Manažer senior Jaroslav Driemer má za sebou několikaleté zkušenosti ze dvou makléřských společností. Do Broker Consulting přišel v roce 2009.
Jardo, díky vašim zkušenostem ze tří firem v jednom oboru máte možnost srovnání. Finančně poradenské firmy jsou postaveny na podobných principech a systémech – člověk je tady samostatným podnikatelem s určitou podporou centrály. V čem jsou podle vás největší rozdíly mezi těmito firmami?

Obecně platí, žespolečnost  tvoří lidé, kteří v ní pracují. Dále je důležitá kvalita služeb, které společnost nabízí, a v neposlední řadě způsob odměňování lidí za jejich práci. Rozdíly nejsou až tak velké. Někdy je to o detailech, nicméně detaily ty tvoří celek. Je to, jako když si k obleku nevezmete pásek – někomu to přijde ok, ale mně rozhodně ne. Takže, když jsem uvažoval o změně společnosti, bylo pro mě důležité za prvé, s kým budu podnikat, za druhé, jestli služba, kterou poskytuji, je kvalitní, a za třetí způsob, jakým budu já a mí lidé odměnováni.
Co ještě musí splňovat společnost, abyste pro ni chtěl pracovat?
Musí mít vysokou úroveň služeb, kvalitní vzdělávací systém,inovativní přístup, musí být fairplay vůči klientům a spolupracovníkům a samozřejmě zde musí být dobrá atmosféra s trochu soutěživým duchem. To vše díky Broker Consulting mám.
Co bylo důvodem vašeho rozhodnutí změnit firmu?
Jednoznačně vztahy s předchozími nadřízenými. Řekl jsem si, že pracovat u někoho, kdo se chová tak arogantně, nebudu. Věděl jsem, že chci jít jinam, ale nevěděl jsem kam.
Co nakonec rozhodlo?
Věděl jsem, že nejdůležitější pro mě bude člověk, se kterým budu podnikat – musel to být někdo, kdo uznává podobné hodnoty jako já, kdo plní dohody a taky už něco dokázal. Takového člověka není snadné najít. Navíc se mnou šel tým 11 lidi, kteří mi věřili. Byl jsem asi na třech pohovorech u různých společností. Všude mi cpali pozice a peníze, ale já potřeboval partnerství – prostě silného stabilního partnera.
Jak vnímáte kariérní systém Broker Consulting?
Možná trochu tvrdý, hlavně na spodních pozicích, ale rozhodně spravedlivý. Je jedno kolik vám je, je jedno, jestli jste muž nebo žena, je jedno, jakou školu  jste vystudoval.- všichni jsou odměňování stejně podle toho, jak pracují a to se mi líbí. Výhodou oproti karierám v jiných společnostech jsou určitě nasledné provize od pozice reprezentanta, rozdílové pozice už od jednoho spolupracovníka na pozici konzultanta (jinde musíte mít třeba 3 podřízené) a dále manažersky dodatek  už od pozice manažera.  A v neposlední řadě renty od manažera senior. Co dodat, to je prostě pecka.
Jaké byly začátky v Broker Consulting ve vašem případě? Jak jste se tehdy cítil?
Je to jako když máte nového partnera a nový vztah – jdete do toho naplno. Těšil jsem se do práce, učil jsem se stále něco nového a připadal jsem si nepřemožitelný. Vlastně jsem byl. V krvi jsem měl tolik pozitivního  adrenalinu, že bych ho mohl rozdávat.
Žádné obavy, nebo pochybnosti?
Neměl jsem důvody, proč to nejde, ale způsoby jak uspět. Dával jsem do toho vše a prostě jsem tomu věřil. Ostatním můžu říct jen jedno. Pokud věříš, že to dokážeš, tak máš pravdu. A pokud věříš, že to nedokážeš ,tak máš pravdu taky.Volba je na tobě.
Co se týká příjmů – polepšil jste si v Broker Consulting, nebo ne?
Polepšil. První rok to byl dvojnásobek přijmu z Partners a další rok to byl trojnásobek. A co se týká výsledků, máme nárust přibližně 5 % ročně.
Zažil jste i období zklamání, kdy se vám rozpadl tým a musel jste řešit i dočasný propad produkce?
Několikrát. Naše produkce jsou jak akcie. Hodně kolísají, ale z dlouhodobého hlediska rostou. Přišel jsem s 11členným týmem, ale ne všichni tomu věřili tak silně jako já. Takže nakonec to z původního týmu společně se mnou zvládl jediný – Tomáš Řehák. Věřil jsem, že na to mám a umím vést lidi, tak se náš tým zase rozrostl na 13 lidí. Od té doby počet ještě několikrát zakolísal.
Jak je to dnes?
Dnes máme 7 lidí a 2 nováčky, dvě kanceláře – v Ústí nad Orlicí a Olomouci. Plány jsou obrovské, ale sám je nezvládnu. Je potřeba mít společnou vizi a za tou jít. Chceme vybudovat ředitelství a klientské centrum v Olomouci.
Jaké lidi si hledáte do svého týmu?
Ty, kteří mají silný motiv udělat něco se svým životem. Jsou všude kolem nás. Je potřeba dívat se kolem sebe a přemýšlet neustále jako podnikatel. Rád zajdu na kafe s každým a pokud má motiv něco ve svém životě dokázat a něco změtit, tak mu stím velice rád pomůžu.
Co děláte pro to, abyste na sobě stále pracoval a zlepšoval se?
Tenhle byznys je někdy podobný vrcholovému sportu. Sportovec pokud chce úspět, tak musí pravidelně trénovat a musí na sobě makat. Občas to bolí a občas by se na to nejradši vykašlal. Ale pokud chce zvítězit, tak prostě ví, že pot a bolest je součástí úspěchu. Bežec, který nebude běhat, ztratí fyzičku a rycholst.Kulturista ztratí sílu a svaly. Pravý sportovec to nikdy nedovolí, pokud mu slouží zdraví. Mně zdraví slouží, proto se chodím nabít do fitka.Řikám tomu ostření pily a stejně je to s obchodem. Člověk musí mít silnou touhu uspět, a proto musí makat. Někdy se zdá, jakoby telefon vážil tunu, ale když to člověk překoná, výsledek stojí za to. Naším výsledkem nejsou zlaté medaile, ale spokojení klienti, finanční odměna a postup v kariéře.
Kde hledáte inspiraci a motivaci?
Inspirace a motivace je všude kolem nás. Ale nejdůležitější je ta motivace vnitřní, protože ta vnější za pár dní vyprchá. Napoleon Hill říká: „Začátkem všech úspěchů je touha. Pamatujte si to! Slabá touha přinese slabé výsledky, tak jako malý ohýnek vydá málo tepla.“ Důležité je mít silný vnitřní oheň, který člověk musí v sobě najít. Pokud ho najde, dokáže zapálit ostatní. Když silný není, tak uhasne a člověk se zůstane průměrný. Každý má možnost volby. Buď budeme tvrdit,že život je plný překážek a nebo budemetvrdit,že život je plný příležitostí jak překonávat překážky. Volba je na nás.
Nedávno se vám narodil syn. Jak změnilo váš život otcovství? Čím vás váš syn inspiruje?
Byl jsem u porodu. Je to nejemotivnější zážitek na světě. Nesčetněkrát jsem přemýšlel, jaký smylsl má vůbec bytí na tomhle světě.Teďvím ,že je to můj syn a moje rodina. Udělám všechno proto, abych jim dopřál vše, co si zaslouží a aby měli spokojený život. Člověk by byl schopen trhat i asfalt. A čím mě můj syn inspiruje? Úplně vším. To nejde popsat, to si člověk musí zažít. Každopádně je to můj trenér na trpělivost.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *