Deník E15 otisknul 25. února 2013 článek týkající se extrémního zájmu o penzijní připojištění na konci loňského roku. Ve zprávě byl uveřejněn také komentář ředitele PR Broker Consulting Honzy Lenera, který se zmínil o rostoucím zájmu lidí o finanční plánování.

Penzijní připojištění mělo na konci loňského roku 5,13 milionu lidí, meziročně o 569 tisíc více než předloni. Počet nově uzavřených smluv o penzijním připojištění meziročně vzrostl o 671 tisíc na 1,13 milionu, ukazují statistiky ministerstva financí (MF). Nárůst počtu nově uzavřených smluv souvisí s penzijní reformou, která vešla v platnost v lednu 2013.
„Výrazný nárůst počtu nových smluv o penzijním připojištění byl vyvolán především zvýšeným zájmem o penzijní připojištění v závěru roku vzhledem k tomu, že nové smlouvy o penzijním připojištění bylo možné uzavírat jen do 30. listopadu 2012,“ uvedlo MF. Penzijní připojištění se státním příspěvkem bylo od letoška nahrazeno doplňkovým penzijním spořením.
„V roce 2012 se lidé začali masově zajímat o informace týkající se jejich penze. Zájem klientů o penzijní připojištění byl loni extrémní a s blížícím se koncem roku stále stoupal,“ uvedl analytik Broker Consulting Jan Lener. Z hlediska finančního plánování lidé podle něj v podstatě nemohli s penzijním připojištěním udělat chybu. Do nových účastnických fondů teď totiž mohou přejít kdykoli. Úměrně počtu smluv rostly státní příspěvky, jež dosáhly 5,91 miliardy korun, což je meziroční růst o 311 milionů korun.
Článek byl publikován v deníku E15, dne 25.2.2013.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *