V roce 2007 přišla za Romanem Huškem jeho asistentka s tím, že má kamaráda, který by rád vyzkoušel práci v Broker Consulting, aby si trochu přivydělal ke studiu. Na pohovor tehdy dorazil 18letý Matěj Kubrt a s Romanem si okamžitě padli do oka.
Romanovi bylo po krátké době jasné, že do jeho týmu přišel člověk s obrovským potenciálem a začal se intenzivně věnovat jeho rozvoji a růstu. Předával mu své know how, naučil ho obchodním a později i manažerským dovednostem. Dnes je z tohoto nováčka regionální ředitel a zároveň Romanův nejlepší kamarád.


Romane, jaký je to pocit, když pod Vámi vyroste regionální ředitel, kterého jste vypiplal od „miminka“?
Pocit to je úžasný! Pamatuji si, jako by to bylo včera, kdy přišel Matěj na přijímací pohovor v roce 2007  jako studentík s rukou v ortéze, protože byl zrovna po operaci ramene. Bylo úžasné být u toho, jak se rok od roku měnil, neustále na sobě pracoval. Neberu to jako práci, ale jako poslání. Matějovi jsem nebyl jen šéfem, ale hlavně takovým průvodcem k plnění jeho a zároveň našich snů a cílů. Je to člověk, který je jeden z nejbližších v mém životě, protože je mezi námi hodně silný vztah. Jsme zvyklí spolu hodně komunikovat na všech úrovních. Věděl jsem, že v něm je obrovský potenciál a dával jsem mu prostor k jeho projevení. Rozhodně jsem s ním kolikrát nejednal v rukavičkách, protože je silná osobnost a potřeboval sem tam usměrnit. A za to byl vždycky rád, sám mi i poděkoval.
Jakými etapami jste si s Matějem prošli, než jste se dostali k dnešnímu stavu? Jaká úskalí jste museli překonávat?
Etap bylo hodně, to by bylo na dlouhé povídání. S Matějem to nebylo složité, protože je člověkem, který je zvyklý dosahovat výsledků. Jediné, co jsem dělal, bylo to, že když postoupil na nějakou pozici, která byla jeho cílem, řekl jsem mu, jaký má udělat další krok. Probrali jsme, co se musí stát a v čem se musí změnit jeho práce vůči jeho nové roli. Základní myšlenka, podle které pracuji se všemi svými lidmi, je: Dělej nejdřív práci té pozice, které chceš dosáhnout a ona si tě dožene. Někdo to občas zkusí obráceně – jen udělat body, ale nenaučí se práci další pozice. Pak je to také dožene a sestoupí, nebo se jim vše rozpadne. Myslím, že se to občas stává v celé firmě.
Měli jste i nějaké krize? V jakém období to bylo a co Vám je pomohlo překonat?
Žádné výrazné krize jsme neměli. Jen takové ty srandy, že vám někdo přešel do konkurence a pak se snaží dělat dusno, oslovovat a přetahovat další lidi. To je takové to cizopasení, ale to vždycky bylo a vždycky bude. Je to přirozený vývoj a ti lidé by tady stejně do budoucna nezůstali. Zatím všechny odchody do konkurence nám velice pomohly, protože udělaly prostor pro další a lepší spolupracovníky, kteří často přišli paradoxně z konkurenčních firem.
Čím myslíte, že jste Matějovi nejvíce pomohl na jeho cestě kariérou?
Myslím, že pro Matěje bylo nejdůležitější, že jsem pro něj mohl být nejenom šéfem, parťákem, koučem, ale hlavně přítelem. Matějovi jsem odhalil všechny chyby, které jsem dělal já a on se z nich snažil poučit a předejít jim. To se mu většinou povedlo. Hodně mu pomohlo prostředí hodnot, ve kterých pracoval. Pak je jen multiplikoval dál a k tomu přidal kus svého velkého srdce.
Ovlivnil nějak i Matěj Vás?
To je jasné, že ovlivnil. S Matějem jsme hodně podobně nastavení a navzájem jsme se vždycky hecovali, pomáhali si. Když něco vymyslím já, tak se z toho inspiruje, vezme, co potřebuje a když něco zase vymyslí on, tak se také rád přiučím. Hodně koncepčních myšlenek vzniklo při našich nočních seancích u playstationu. Matěj je pro mě přítel a parťák. Jsme v sobě navzájem schopni vyvolat zajímavé nápady a hodně se doplňujeme nejenom po pracovní stránce.
Jaké období Vaší spolupráce bylo z Vašeho pohledu nejlepší?
Celé. Nepamatuji si, že by bylo nějaké období lepší nebo horší. Od začátku, co se známe, tak to jen graduje směrem nahoru. Takže nejlepší spolupráce je s ním dnes a za rok to bude zase nejlepší období naší spolupráce.
Co se stalo, když Matěj v roce 2011 otevřel vlastní klientské centrum? Jaký to mělo vliv na další vývoj ředitelství a Vaši práci?
Pro většinu lidí to byla obrovská výzva a názorný příklad, co se očekává od lidí, kteří chtějí udělat kariéru v Broker Consulting. Když se Matěj oddělil od pupeční šňůry, dostal prostor k dalšímu růstu. Kdyby tento krok neudělal, nebyl by dnes tam, kde je. Byl nucený začít dělat práci regionálního ředitele už v červenci 2011, kdy otevřel klientské centrum a dnes si ho pozice dohnala! Na Husovce se nám uvolnilo dost místa, takže nám to také dalo prostor pro další spolupracovníky s velkým potenciálem. Jsme nuceni tyto pozice naplnit novými lidmi, kteří tam dnes vytváří skvělou pracovní atmosféru. Každopádně stavy stále nejsou plné. Když jsem otvíral klientské centrum, koncipoval jsem ho jako fabriku na konzultanty a oblastní ředitele. Dáváme s Matějem naše klientská centra k dispozici našim spolupracovníkům, aby se naučili svoji práci a postoupili na posty oblastních ředitelů bez výrazných nákladů a díky tomu měli dost kapitálu na otevření dalších kanceláří a klientských center v dalších městech a krajích.
Vaše i Matějovo ředitelství je charakteristické výbornými vztahy mezi lidmi. Čím to je, že se Vám oběma daří v týmech udržovat tak korektní vztahy?
Prostě jsme srdcaři! Prožíváme s lidmi nejenom práci, ale i jejich osobní životy, jejich životní radosti i starosti. Pak zjistíte, že to, co vás naplňuje je, když můžete pomoci. Máme se prostě rádi. Na této planetě jsme jen na návštěvě na nějakých 80 let, tak proč si ten čas neužít. Buďme vděční za to, co máme a pokorně přijímejme, co nám život nadělí.

S Matějem jste nejen „spolupodnikatelé“, ale taky kamarádi. Jaký máte recept na úspěšné osobní i podnikatelské soužití?
Na to asi není recept, to tam buď je, nebo není. S Matějem si 100% důvěřujeme a respektujeme se. Umíme rozdělovat osobní a pracovní situace. Navzájem vycítíme, jakou má ten druhý náladu a víme moc dobře jak na sebe.
Proč myslíte, že se právě Matějovi podařilo tak rychle vystoupat z oblastního ředitele na regionálního ředitele, i když historicky se v různých obdobích řada „oblasťáků“ dostávala produkčně před něj?
Pokud mám být přímý, tak to je hlavně tím, že Matěj za to obětoval kus vlastního života! S klíčovými spolupracovníky a lidmi, které přiváděl do firmy, trávil pomalu víc času než se svou rodinou. Je pro řadu svých lidí nejenom šéfem, ale také přítelem, stejně jako to máme mezi sebou. Další důvod je ten, že vybudoval management ve své struktuře – řadu manažerů a ředitelů, kteří nám pomáhají rozvíjet naše vize. V některých jiných oblastních ředitelstvích jsou jen obchodníci, ředitel a sem tam manažer. Už dva roky systematicky pracujeme na rozvoji managementu v našem celém ředitelství. Kde by se před dvěma lety management vešel k jednomu stolu pro deset lidí, máme dnes díky VIP management meetingům téměř 30 lidí. Ti jsou sledováni po stránce manažerských aktivit a systematicky je učíme, jak dělat práci o pozici výš, než kde zrovna jsou. Tito lidé se rozhodli nechodit do Broker Consulting jako do zaměstnání, ale 100% podnikají a budují svou vlastní firmu! Matěj má hodně silný management a není na to sám. Tím to je.
Jak se změní Vaše práce, když máte teď pod sebou dalšího regionálního ředitele?
Úplně změnu práce mi to nepřinese, protože jak jsem již říkal, Matěj už je pro mě regionální ředitel víc než rok. Moje práce je stále stejná, zvyšovat obrat pro firmu i mimo Matěje.
Jak se bude podle Vašeho odhadu vyvíjet dále Vaše regionální ředitelství v horizontu příštího roku, dvou?
Zatím na další nejbližší postup na regionála má našlápnuto Petr Soler, který na sobě velice intenzivně pracuje. Věřím, že toto pololetí dá Matějovo ředitelství minimálně 35 000 bodů včetně bonusových. Na mě je společně s mými manažery dosáhnout jejich postupů na oblastní ředitele a udělat v tomto pololetí 10 000 bodů mimo stávající struktury. Chci se společně se všemi v našem ředitelství toto pololetí pokusit zakončit minimálně se 70 000 body včetně bonusových. Je to velice reálné s příležitostmi, jaké nám přináší trh a Broker Consulting. Byli jsme dlouhou dobu braní jako nejmladší regionální ředitelství a je na čase se stát nejmladším zemským ředitelstvím! Zvládneme to!
Děkuji za rozhovor.
Ptala se Eva Sadílková


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *