Jaromír Novotný je učebnicovou ukázkou toho, jak může mladý člověk, který má odhodlání a chuť na sobě pracovat, raketově nastartovat kariéru. Je mu 21 let a do Broker Consulting nastoupil v říjnu 2011 jako úplný nováček v oboru financí. Dnes řídí šestičlenný tým a míří ještě výš.

Před říjnem 2011 vystřídal Jaromír řadu brigád, ale žádná z nich mu neumožňovala se dále rozvíjet. Proto čekal na svou příležitost. Ta přišla v podobě inzerátu oblastního ředitele Michala Runda, který v té době rozšiřoval svůj tým. Jaromír se s Michalem sešel a po prvním výběrovém pohovoru měl jasno. V lednu 2012 se stal třetím nejlepším obchodníkem firmy a po roce už z pozice manažera řídí šestičlenný tým.
Jaromíre, před svým nástupem do Broker Consulting jste nikdy nepracoval v oboru financí. Jak jste tehdy coby laik vnímal tuto značku?
Společnost Broker Consulting jsem dříve znal hlavně z reklam na černých autech a z internetu. Stejně jako řada jiných lidí jsem si myslel, že tady všichni jen jezdí v pěkných autech a nemusí nic dělat. (smích)
Kdy jste zjistil, že to tak není?
Obrázek jsem si upravil hned po prvním pohovoru s Michalem Rundem. Velmi mile mě překvapilo, čím vším se Broker Consulting zabývá. Michal mi řekl už na přijímacím pohovoru, že tato práce není pro každého a že tady budu trávit hodně času. Což je pravda, ale zároveň vím, že tady platí pravidlo – čím více pracuji, tím více si vydělám.
Co jste tehdy před rokem od nové práce očekával?
Čekal jsem, že si finančně polepším, dále jsem chtěl přátelský kolektiv a otevřenou kariéru, kde budu moct postoupit, aniž bych musel čekat, až někdo jiný odejde. Všechno se mi splnilo. Co se týká kolektivu – byť mi bylo při mém nástupu teprve 20 let, přijali mě všichni velmi dobře. Než jsem začal pracovat tady, nezažil jsem, že bychom šli s kolegy někam na pivo, nebo bowling. Tady je to běžné. Otevřená kariéra a možnost růstu je splněná na sto procent.
Finančně jste si také polepšil podle očekávání?
Musím říct, že nikde jinde bych si asi takové peníze jako v Broker Consulting nevydělal. Jen mě trochu mrzí, že se o tom nemůžu bavit se svými vrstevníky. Většina lidí se bojí podnikat, chtějí být zaměstnanci a když se bavíme, jak se komu daří, brblají, že si vydělávají kolem 10-15 tisíc. Já jsem nastupoval s tím, že si chci vydělávat nějakých 20 tisíc čistého a to se mi povedlo po dvou měsících. Po roce jsem se dostal v průměru na nějakých 65 tisíc, což je myslím velmi slušné.
Po jaké době jste si uvědomil, že tuto práci chcete dělat naplno, že je to pro vás to pravé?
Přišel jsem na to asi po měsíci. Líbil se mi software Finanční plán, přístup firmy k novým lidem – školení a semináře, kde jsem měl možnost se naučit vše o produktech. Po měsíci jsem byl přesvědčený, že je to tady pro mě to pravé a dokážu si představit, že to budu dělat 10, 15 nebo 20 let.
Přestože jste byl v oboru úplným nováčkem, dařilo se vám už v prvních měsících dosahovat zajímavých výkonů. Odkud jste začal?
V prvních měsících jsem začal klasicky, jako většina ostatních – u rodiny. Přišla za mnou sestra, že má nějaké smlouvy a chtěla by to zkontrolovat a pak rodiče, kterým jsem udělal kompletní finanční plán. Ve spolupráci s Michalem jsem v prvním měsíci udělal nějakých 140 bodů, což bylo velmi dobré. Pak jsem pokračoval v okruhu svých známých, spoluhráčů z fotbalu, ale i u cizích lidí. Ostatní příbuzné jsem nechal ze začátku stranou a počkal jsem si, až za mnou přijdou sami, což se pak stalo. Osvědčilo se mi, že jsem se setkával se známými jen tak na kafe, na pivo a řekl jsem jim, co teď dělám a až něco budou chtít, ať se na mě obrátí. Po roce vidím, že se to vyplácí. Teď mi volá jeden známý za druhým, že něco potřebují. Sami říkají, že kdybych šel s nimi s nabídkou služeb vloni, tak by se se mnou o tom vůbec nebavili.
Zažil jste během toho roku nějaké neúspěchy?
Za svůj jediný neúspěch považuji to, že se mi nepodařilo hned napoprvé udělat závěrečnou zkoušku finanční abecedy. Řada kolegů si mě kvůli tomu pořád dobírá. Já na to odpovídám, že ten neúspěch na Zetku mě naopak nakopl k tomu, abych pracoval ještě více. Dnes po roce musím říct, že mi to asi ve výsledku pomohlo. Když mi to tehdy nedali, byl jsem samozřejmě neuvěřitelně naštvaný, ale týden po tom jsem si uvědomil, že to bylo dobře. Zkoušející se mě tam ptal na věci, se kterými jsem se do té doby nesetkal a týden po Zetku se na stejné otázky ptal klient. Takže se mi to velmi hodilo.
Jak vypadaly vaše první týdny v Broker Consulting?
Hned první den po nástupu jsem absolvoval vstupní školení a odpoledne jsme hned trénovali telefonování a první prodejní rozhovory. Na druhý den jsme měli za úkol si donést studené kontakty, na kterých jsme trénovali telefonování. Musím říct, že telefonování na studené kontakty mě velmi nebavilo, ale když to člověk vidí zpětně, bylo to velmi důležité. Další dny jsem dostal za úkol jít na kafe se známýma a říct jim, co dělám.
Kdy jste začal chodit ke klientům a jak dlouho trvalo, než jste se naučil dělat tuto práci samostatně?
Šlo to postupně. Od druhého týdne jsem měl domluvené schůzky. Čekal jsem, že se mnou všechny absolvuje můj manažer a byl jsem naštvaný, když jsem tam byl najednou sám. Po dvou měsících jsem opět zjistil, že to bylo dobře. U klientů jsem se musel spoléhat jen sám na sebe. I když to bylo ze začátku hodně těžké, posunulo mě to o level výš.
Co následovalo v dalších týdnech?
Ještě v říjnu jsem se učil po sebrání objednávek sestavit finanční plán. S tím mi Michal hodně pomáhal a chodil se mnou také na všechny PR2. Prvních pět PR2 vedl on a od šesté už pak já. Michal na těch schůzkách byl, ale nezasahoval do nich, když to nebylo potřeba. To vše proběhlo během prvního měsíce. V listopadu už jsem finanční plány sestavoval sám a Michal mi je kontroloval a chodil se mnou na PR2.  Koučoval mě – co je dobře a co špatně. A od prosince už jsem dělal všechno sám, jen jsem před každou PR2 převedl Michalovi v kanceláři finanční plán stejně jako klientovi. V té době jsem se snažil dát 10 PR1 týdně. Ne vždy se mi to povedlo, ale pod 8 jsem nešel.
Kolik času jste musel strávit telefonováním a kolik schůzek týdně jste absolvoval?
Ze začátku bylo telefonování hodně – 3, 4 nebo 5 hodin denně na studené. Postupem času jsem si sledoval počet navolaných schůzek a od ledna jsem si stanovil na telefonování pondělí a čtvrtek. Ve čtvtrek jsem si navolával schůzky na pátek a začátek dalšího týdne. V pondělí jsem dovolával zbytek týdne. Dnes se snažím mít nějakých 7 PR1 týdně, protože mám na starosti šest lidí v týmu a k tomu řadu přijímacích pohovorů.
Kdy jste začal s budováním týmu a nábory?
Zhruba od února. Nejdříve jsem na přijímací pohovory chodil jen jako posluchač a vedl je Michal, a pak se postupně naše role prohodily. Od června jsem začal dělat pohovory sám bez manažera. V té době jsem absolvoval také první seminář Manažerské akademie I.
Kolik času vám zabere práce?
Pracuji celý rok 8-10 hodin denně. Začínám ráno v osm a kolem šesté, sedmé večer končím.
Které okamžiky jsou podle vašeho názoru pro nováčky v Broker Consulting nejtěžší?
Většina lidí první měsíc po nástupu obchází příbuzné a známé a tam jim to zpravidla jde. Rodina bez problémů poskytne všechny smlouvy a navrženému řešení zpravidla věří. U rodiny jsou nováčci schopni udělat třeba 100 bodů. Druhý a třetí měsíc pak bývají kritické, protože rodina je vyčerpaná a s cizími lidmi jdou body třeba na polovinu. Tady je důležitá pomoc kolegů, nebo manažera, protože jinak to řada lidí zabalí a myslí si, že to nejde. Když to člověk překoná, tak to jde.
Hodně lidí se bojí také „Céčka“. Tady je skvělá možnost, že Broker Consulting za nováčky zaplatí 10 tisíc, když mají výsledky, což je velký motivátor k práci. Mně seminář firma zaplatila a polovině mých kolegů také.
Velkou nástrahou je také rychlý výdělek na začátku, který řadu lidí vede k tomu, že přestanou pracovat. Tak to samozřejmě nefunguje, protože když nepracují, nedostanou žádné další peníze. Kdo pracuje pravidelně, ten se těmto problémům vyhne.
Ovlivnil nástup do Broker Consulting nějakým způsobem váš život?
Už jsem se zmínil o výrazném zlepšení finanční situace, naplnění ambicí a celkové spokojenost s prací. Ale nástup do Broker Consulting měl zásadní vliv také na můj osobní život. Na jaře proběhlo v naší kanceláři školení jedné banky a ze školitelky se pak stala moje nynější přítelkyně, se kterou už plánujeme svatbu. Takže Broker Consulting mi takto nepřímo změnil život dost zásadně (smích).


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *