Není to tak dávno co jsem začal pracovat u Broker Consulting. Krátce po mém nástupu na nové působiště se v kanceláři začalo mluvit o chystané firemní akci. Byl jsem zvědav, jaké to asi bude, protože můj dřívější chlebodárce se o atmosféru a mezilidské vztahy ve firmě příliš nestaral.

Poslední červnovou sobotu se spolupracovníci kanceláří Pavla Zyma a jejich nejbližší začali pomalu scházet v místě konání. Celá akce měla proběhnout na Adventure golfovém hřišti v Kravařích. Adventure golf původem pochází ze Severní Ameriky a vznikl kombinací klasického „velkého“ golfu a minigolfu. Myslím, že pro většinu zúčastněných to bylo první setkání s tímto sportem.
Hře samotné předcházel draft hráčů, kdy si kapitáni pěti týmů vybírali své spoluhráče. I přes drobné zákulisní boje o některé hráče lze prohlásit, že draft proběhl v duchu fair play a podle pravidel. Poté se už jednotlivé týmy rozprchly po hřišti, aby svedli lítý boj za čest a slávu svého týmu. Každý hráč musel překonat různé vyvýšeniny, dolíky, písečné bunkry, vodní jezírka či boule, aby dopravil míček do jamky. Ač cílem bylo hlavně pobavit se, šla většina lidí do turnaje naplno. Na jedné straně bylo k vidění několik „hole in one“ úderů a na straně druhé někteří útočili na maximální bodový zisk, tak jak jsou zvyklí v práci (zde byl bohužel limitován pouze sedmi body na jamku). Největším soupeřem nám všem byla teplota, která šplhala hodně přes 30°C. I přes upozornění obsluhy že do jezírka, po kterém jsme všichni pokukovali, jak saharský kočovník po oáze, se nesmi, se někteří hráči vrhli do vody „zachraňovat“ míčky. Osobně si myslím, že míčky zahráli do vody úmyslně, aby se v té výhni mohli zchladit. Po té co každý hráč prošel celým hřištěm, tedy osmnácti jamkami, došlo na sčítání bodů. Byli jsme překvapeni, že soutěž nekončí a nejsou vyhlášeni vítězové. Na závěr byli vybráni nejlepší z každého týmu, aby se utkali na jamce číslo 15 v play off, které mělo určit konečné pořadí týmů. Borci byli ovšem natolik dobří a vyrovnaní, že konečné pořadí určilo až druhé kolo na jamce číslo 14.
Pak už přišlo na řadu vyhlášení vítězů a bublinky. Celkové pořadí nakonec vůbec nebylo podstatné a vítězi byli všichni, kteří se zúčastnili této báječné akce.

Jaroslav Dospíšil, asistent


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *