Jednadvacetiletý Matěj Kubrt se stal nejmladším oblastním ředitelem v historii Broker Consulting. Patří ke klíčovým lidem libereckého regionálního ředitelství Romana Huška a na pozici oblastního ředitele se vypracoval tři roky po svém nástupu. V současnosti vede tým 30 lidí. Vedle práce oblastního ředitele studuje třetí ročník ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci.


Matěji, co pro vás znamená postup na pozici oblastního ředitele?
Další stupínek jsme zdolali…nic víc. Ale dokázali jsme si, že na to máme a že jsme super tým.
Jak se změnil váš život postupem na oblastního ředitele?
Mám sám od sebe a svých kolegů ještě větší očekávání než dříve.
Změnilo se něco ve vašem systému nebo přístupu k práci?
Zjistil jsem, že pokud chceme výš (a my chceme!), tak je další vývoj nutný. Třicet lidí se nedá kontrolovat napřímo. Takže budujeme v ředitelství management, vychováváme další vedoucí pracovníky. Zaměřujeme se na to i při výběru nových spolupracovníků.
Byly pro vás uplynulé měsíce v nějakém ohledu poučné?
Rozhodně. Např. už vím, že zdraví mám jen jedno, že den má fakt jenom těch 24 hodin a že když člověk nespí, tak je unavený (na to mi pomohla přijít moje rodina a přítelkyně).
Když jsme spolu připravovali na podzim roku 2009 rozhovor na téma úspěšných studentů, zmínil jste se, že máte rezervy v přijímání a vedení starších lidí do týmu. Změnilo se od té doby v tomto ohledu něco?
Všechno, nemám s tím problém. Bylo to jen v mé hlavě.
Jaké jsou teď vaše další cíle?
Pomoci mým lidem dosáhnout jejich cílům, vybudovat samostatně fungující regionální ředitelství, dodělat školu a koupit si lyže.
Jak jde dohromady škola a ředitelská pozice? Zbývá vám při této náročné práci a studiu ještě nějaký čas na koníčky a zábavu?
Na jaře mě čekají státnice a bakalářské zkoušky, bude to legrace. Vždycky se tiše směju, když přijdu večer domů, sundám kravatu a začnu psát domácí úkoly. Musím to brát s humorem, jinak bych to asi nevydržel.Ale když si člověk dobře naplánuje týden a není na všechno sám, tak se dá stihnout hromada věcí. Každopádně raději mám pořádný zápřah (nejlépe zkoušky v letním semestru a do toho postupovat na OŘ!) a potom hezkou dovolenou, než se snažit mít každý večer volno… Stejně neumím „vypnout“.
V čem je podle vás výjimečný liberecký tým? Co je vaší silnou stránkou?
Naplňujeme najednou principy úspěchu a neustále se snažíme vše zlepšovat. Spojují nás totožné motivy v práci i v osobním životě a vím, že i kdybych s těmito lidmi nesdílel kancelář, tak se s nimi budu sdílet svůj volný čas. Každý z nich je osobnost a super člověk. Práce s nimi mě vyloženě baví!


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *