Regionální ředitelka Broker Consulting Jindřiška Dresslerová o sobě říká, že je kariéristka. Toto slovo nevnímá pejorativně, jako někteří (neúspěšní) lidé. Své úspěchy si tvrdě odpracovala a je na ně právem pyšná. Trojnásobná babička v rozhovoru také prozrazuje „finty“ na skloubení rodinného života a kariéry.
Jindřiško, jak se cítíte na poradách regionálních ředitelů Broker Consulting, kde je silná převaha mužů?
V tomto prostředí se cítím skvěle. Už od dětství jsem vyrůstala spíše mezi klukama. Cítím se jako jejich rovnocenný partner. Naopak bych asi měla problémy, kdyby tam byla většina žen.
Co si představíte pod pojmem „úspěšná žena“?
Úspěšná žena by měla být spokojená v práci i v soukromém životě. Měla by být šťastná a nezávislá.
Jste soutěživá? Užíváte si, když vyhráváte nad muži?
Jsem soutěživá a kariéristka. A každý úspěch posiluje mé ego.

Jaký je poměr žen a mužů ve vašem týmu? S kým se vám lépe pracuje?
Můj tým je hodně namíchaný, jak věkově, tak co se týká žen a mužů. Ženám jdou možná lépe nábory. Ale je to také o tom, jak je která ambiciózní. Celkově se mi asi lépe spolupracuje s muži. Jsou racionálnější, méně odmlouvají a více dělají. I co se týče kamarádského vztahu, tak vyhledávám spíše muže. Ženy jsou tak trochu závistivější.
Jindřiška Dresslerová
Je potřeba mít pro práci regionální ředitelky nějaké mužské vlastnosti?
Petr Hrubý o nás někdy říká, že jsme muži v sukních. Na téhle pozici určitě některé mužské vlastnosti potřebujeme. Například rozhodnost, někdy je třeba ukázat přísnost, pevnou ruku.
Projevuje se to i doma?
Asi ano, zvládám většinu mužských prací. Nemám problém vzít vrtačku, dokážu si opravit vypínač…. I když takové ty speciální práce jako například s elektřinou, to už nezvládám. Ale dokážu si to zajistit.

Jakou radu byste dala ženám, které mají ambice budovat kariéru?
Všechno jde, stačí jen chtít. Z jednoho filmu mi utkvěla v hlavě věta: „Když si člověk vydělá peníze, měl by nechat vydělat i ostatní.“ Takže jsem se naučila využívat práce hospodyně a když přijdu domů, nestresuji se tím, že musím žehlit a uklízet. To nechávám ostatním lidem, aby si taky vydělali :-).
Děkuji za rozhovor.
Jindřiška Dresslerová je s Broker Consulting propojena nejen pracovními, ale i spletitými rodinnými vztahy. Dcera Soňa v Broker Consulting pracovala před svým nástupem na mateřskou dovolenou a za manžela si vzala manažera Broker Consulting Václava Kupilíka. Syn Pavel pracuje v Broker Consulting jako konzultant a také on svou životní lásku našel v této společnosti. Jeho žena Lenka patřila před nástupem na mateřskou dovolenou k našim nejlepším hypotečním specialistkám. Schéma rodinného klanu Dresslerů v Broker Consulting a fotografie z rodinného archivu si můžete prohlédnout po rozkliknutí těchto obrázků:
Jindřiška DresslerováJindřiška Dresslerová
Více informací o Jindřišce Dresslerové se dozvíte z „10 otázek na tělo“ po rozkliknutí tohoto obrázku:

Rozhovor s Jindřiškou Dresslerovou byl publikován v časopise OK Info č. 12/2010 v rámci tématu „Ženy a kariéra“.


1 komentář

Bob Klepl · 3. 10. 2017 v 22:45

No uprimne, Kupilik, ktery podvadi Vasi dceru vsude kudy chodi, rozvraci rodiny jinych lidi, Vam dela jen ostudu, Vam, i cele firme, falesny frajirek, nic jineho, plno lidi uz ho ma plne zuby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *