Rozhovor s Ondřejem Schejbalem o postupu na nejvyšší pozici Eurokariéry.

Ondřej Schejbal se rozhodl stát zemským ředitelem hned při svém nástupu do Broker Consulting v roce 2005. Přivedl si tehdy s sebou tým 50 obchodníků, kteří neměli žádné zkušenosti s finančním poradenstvím a společně s nimi absolvoval i první základní seminář a licenční školení ČNB. Díky své pracovitosti a odhodlanosti se mu podařilo tohoto cíle dosáhnout v červenci 2010, kdy dobyl nejvyšší metu Eurokariéry a stal se třetím zemským ředitelem Broker Consulting. Jeho dlouhodobým cílem je, aby každý konzultant po zapracování měl průměrný evropský výdělek ve finančním zprostředkování, což je 4000 EUR měsíčně.
Ondřeji, co pro vás znamená postup na pozici zemského ředitele?
Velkou vědu z toho nedělám, ještě ani nemám vyrobené nové vizitky. Ale samozřejmě z toho mám velkou radost.
Bylo pro vás období posledních měsíců před postupem v nějakém ohledu poučné?
Určitě, a to velmi. Stejně jako dříve nedopadlo několik zázračných obchodů, kde jsme měli udělat velké množství bodů. Ukázalo mi, co v kom je a jak kdo umí zabrat. Bylo až dojemné, jak se mě členové našeho týmu stále ptali, jestli to už máme a povzbuzovali mě, že to dáme. Moc jim za to děkuji. Jsem součástí skvělého týmu.
V čem podle vás spočívá úspěšné vedení týmu?
Říci lidem, co od nich očekávám. Kontrola v průběhu cesty. Vyhodnocení a stanovení nového cíle. Je potřeba aby to spolupracovníci brali jako pomoc manažera – zkušenějšího kolegy, ne jako buzeraci.  Hranice je často velmi tenká. V týmu musí být dobrá nálada a mělo by se táhnout za jeden provaz.
Jak často se vidíte s lidmi z vašeho týmu? Znáte všechny osobně?
S manažery a řediteli máme poradu na konci měsíce po uzávěrce, kdy hodnotíme výsledky, předávám informace z firmy a předáváme si zkušenosti. Jednotlivé kanceláře pravidelně navštěvuji, děláme společné tréninky nebo náborové pohovory. Většinu lidí na konzultantských pozicích znám. S mnoha z nich jsem absolvoval schůzku u klientů nebo náborový pohovor.
Myslíte, že vám na pozici zemského ředitele přibude práce a starosti, nebo že naopak budete mít více času na své koníčky?
Zatím mám více práce…
Co byste poradil lidem, kteří se chtějí také vypracovat na nejvyšší pozici v Eurokariéře? Za jak dlouho to podle vás mohou dokázat ti, kteří v našem oboru právě začínají?
Myslete a plánujte ve velkém. Bohužel hodně lidí bere tuto práci, aby je pouze uživila. Zbytečně si pak házejí klacky pod nohy a dosahují chabých výsledků. Určitě je lepší dát si hodně ambiciózní cíl a pak ho třeba i nesplnit. Budete mnohem dál a úspěšnější, než když si dáte za cíl vydělat na složenky. Není tak důležité, kde jste teď, ale kam jdete. Začněte ihned. Stojí za to naplno žít, ne pouze přežívat ze dne na den.
Ptala se Eva Sadílková.
zdroj: OK Info 9/2010


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *