Proč novinářka Eva Moniová nepíše objektivní články?

Četli jste na iDNES.cz článek s názvem „Stařenka poslechla finanční poradce. A přišla o 150 tisíc“? Novinářka Eva Moniová si v něm střihla dílko postavené na lžích, polopravdách a jednostranných domněnkách tak rozsáhle, že jej lze označit za vykonstruované. Kam se poděla novinářská etika a objektivita? Opravdu už jde na idnes.cz jen o čtenost, která webu následně umožňuje zvýšit cenu pro inzerenty? Nebo za článkem stojí něco jiného? Posuďte sami. (Pokračování textu…)

Na startovní čáře – příběh III.

Jirka Tomíček přišel před třema lety do Broker Consulting už jako zkušený podnikatel. Ve svých 22 letech ukončil kariéru profesionálního hokejisty a odjel do USA, kde založil úspěšný internetový obchod se skate-oblečením. Po dvou letech se vrátil do Čech, rozhodl se pro úplnou změnu oboru podnikání a začal budovat kariéru v Broker Consulting. Na konci roku 2013 dosáhl pozice Finanční specialista senior.
(Pokračování textu…)

Na startovní čáře – příběh II.

Manažerka Lenka Volná přišla do Broker Consulting před rokem a půl. Do té doby byla čtyři roky zaměstnaná v prestižní marketingové agentuře, kde měla na starosti koordinaci zakázek středních a větších klientů jako Account Executive a následně Account Manager. Přestože práce v marketingu byla jejím snem a podařilo se jí dosáhnout zajímavé pozice, rozhodla se po čtyřech letech pro změnu a začala budovat kariéru v Broker Consulting v týmu Matěje Kubrta. (Pokračování textu…)

3 příběhy ze startovní čáry

Co přiměje člověka, který má atraktivní zaměstnání, nebo úspěšně podniká, aby se rozhodl zkusit úplně od nuly práci v novém oboru? Jak se cítí bývalý zaměstnanec, když začíná podnikat? Jak náročné je rozjet kariéru ve finančním poradenství pro podnikatele, který vlastnil úspěšný internetový obchod? A co zažívá na startu kariéry v Broker Consulting člověk, který má za sebou zkušenosti v oboru financí?  Ve třech rozhovorech vám v nejbližších dnech přineseme příběhy tří lidí, kteří do Broker Consulting přišli před časem ze zcela rozdílných prostředí. Dnes, kdy mají svou kariéru slibně rozjetou, vzpomínají na to, jak prožívali první týdny a měsíce v Broker Consulting. Prvním z nich je Jaroslav Driemer.

(Pokračování textu…)

Buďte nejlepší, jací můžete být. Buďte „Jágrem“.

Marian Jelínek patří mezi nejlepší české trenéry a kouče. S českou reprezentací získal jako asistent Vladimíra Růžičky v roce 2005 ve Vídni titul Mistr světa. Dlouhou dobu spolupracoval jako osobní kouč s Jaromírem Jágrem. Dnes se vedle vrcholového sportu věnuje také seminářům a koučingu pro byznysmeny. Podle jeho slov má vrcholový sport s byznysem velmi mnoho společného a pro úspěch platí v obou oblastech velmi podobná pravidla.
(Pokračování textu…)

Vašemu mozku nejvíce škodí pasivita a stereotyp

Lidský mozek je fascinující orgán, opředený mnoha předsudky. Jiří Vokáč Čmolík, se vědeckých výzkumů lidského mozku účastní už radu let. Jeho firma Inner Winner (vnitřní vítěz) se zabývá programy a semináři, s jejichž pomocí se lidé učí se svým mozkem efektivně pracovat a trénovat ho.V rozhovoru prozrazuje Jiří Čmolík, jak naprogramovat mozek na úspěch a štěstí.

(Pokračování textu…)

Hráč první ligy

Nejlepší obchodník roku 2012, svého času také prokurista makléřské společnosti, úspěšný prvoligový fotbalista… Všechny tyto tituly patří jednomu muži – Jaroslavu Schnindlerovi. Pokud byste čekali suverénního namachrovaného týpka, jste na omylu. První, čeho si při osobním setkání s ním po několika prvních větách všimnete, je nebývalá slušnost, skromnost a pokora. Dodnes má skvělé vztahy s lidmi z vrcholového sportu, kteří tvoří podstatnou část jeho klientely.

(Pokračování textu…)

O vztazích s klienty

Katka Hykelová a Petr Alexa postoupili na přelomu roku na pozici finanční specialista senior. Jde o nejvyšší pozici, které lze dosáhnout v kariéře obchodníka. Katka i Petr se na ni vypracovali během tří let. Každý z nich přistupuje ke své práci trochu jinak –Katka si zakládá na budování vztahu s klienty, Petr spíše na efektivitě. V jednom se ale naprosto shodují –základem úspěchu je učit se od úspěšných lidí a kopírovat jejich zkušenosti.
(Pokračování textu…)